DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu FPV

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Edirol
Posty: 23
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 01:43
Lokalizacja: Polska

DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu FPV

Post autor: Edirol »

Witam,
mam pytanie czy może ktoś się spotkał z takim problemem. Po włączeniu nadajnika mruga czerwona dioda i nadajnik pika krótkimi jednostajnymi dźwiękami. Normalnie jak tego nie było dioda po włączeniu świeci na zielono.
Mimo tego jak włączę P3P i podłącze tablet DJI GO nie włącza się . Po odpaleniu ręcznym apki czarny ekran i Disconnected i wygląda tak jakby się nie połączył. Nadajnik jest naładowany na full.
Ostatnio zmieniony niedziela 05 mar 2017, 20:08 przez Edirol, łącznie zmieniany 1 raz.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: s050197 »

Ja tak miałem od razu po wyjęciu z pudełka - lewy drążek był zablokowany w pozycji dolnej. Jak przesunąłem go na 0, to przestał nadajnik pikać.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Edirol
Posty: 23
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 01:43
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: Edirol »

Nie nie ma to nic wspólnego z drążkiem. Wydaje mi się, że nastąpiło to w momencie kiedy przerwałem ładowanie a nadajnik był naładowany w 75% pojemności. Tylko nie widzę tu żadnej logiki co to może mieć wspólnego z poziomem naładowania.
Wg instrukcji obsługi do wersji 3 standard. Krytyczny poziom naładowania baterii jak jest czerwona dioda i B-B-B-B-B-B-B.
Tylko jaki tu to ma sens skoro naładowałem na FULL i dalej to nic nie zmienia.
Po uruchomieniu ręcznym apki wyświetla mi Disconnected i zero podglądu.

Dodam jeszcze że teraz zauważyłem, że jak uruchomię i nadajnik pika i świeci się czerwona dioda mogę go uciszyć żeby nie wył. Prawy drążek do góry na godzinę 12 i wtedy milknie i dioda zmienia kolor na zielony. Odpalam P3P i po podłączeniu podglądu tablet/telefon apka dalej nie startuje sama. Po ręcznym uruchomieniu j.w.
Koptera można spokojnie odpalić i latać, ale bez apki i podglądu.
Ostatnio zmieniony niedziela 05 mar 2017, 20:14 przez Edirol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: pawelsky »

Edirol pisze:Wg instrukcji obsługi do wersji 3 standard.
To Ty masz w koncu P3P czy P3S?

Dioda i miganie to najprawdopodobniej oznaka zlej kalibracji drazka (niekoniecznie tylko throttle). Zrob jeszcze raz kalibracje drazkow w DJI Go. Brak podgladu to osobna sprawa, zajmiemy sie tym jak ogarniesz pierwszy problem.
Edirol
Posty: 23
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 01:43
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: Edirol »

Mam P3P a znalazłem info z P3S.
Teraz znalazłem pdfa do P3P i przy pikaniu aparatury jest info że B-B-B... Ostrzeżenie o rozładowaniu akumulatora w dronie lub
błąd aparatury sterującej.
Ostatnio zmieniony niedziela 05 mar 2017, 20:21 przez Edirol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: pawelsky »

Ktorys raz z kolei powtarzasz to samo. Zrobze wreszcie te kalibracje.
Edirol
Posty: 23
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 01:43
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: Edirol »

ale jak można skalibrować jak nie mam połączenia z apką. To że ją włączę nic przy pomocy niej nie mogę zrobić.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: pawelsky »

Edirol pisze:ale jak można skalibrować jak nie mam połączenia z apką.
Zmien kabel, zmien telefon/tablet, pokombinuj troszke...
Edirol
Posty: 23
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 01:43
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: Edirol »

Myślisz że nie sprawdzałem nim cokolwiek napisałem na forum. To wszystko zrobiłem wczoraj 4 kable, 3 telefony i tablet sprawdziłem i efekt taki sam. Zgłupiałem. Dlatego pytam może ktoś miał podobny przypadek i wie w czym jest rzecz i jak to rozwiązać.

Wygląda na to że trzeba sparować nadajnik z P3P. Coś się rozłączyło.
Są filmiki na YT jak zrobić, ale nie działa w moim przypadku. Chyba tylko serwis. Jeszcze dziś powalczę. Dochodzę nawet do niebieskiej diody i nic.
https://www.youtube.com/watch?v=GNIqifYefow
https://www.youtube.com/watch?v=gbnUtL5uctc
https://www.youtube.com/watch?v=L-kbl5Niqck
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: gorszysort »

Edirol pisze:4 kable, 3 telefony i tablet sprawdziłem i efekt taki sam
No to wygląda że masz 3 problemy.

Pierwszy - zła kalibracja kijków sterujących,
Drugi - brak komunikacji z dronem,
Trzeci - brak komunikacji z apką.

Problemy musisz teraz opisywać i rozwiązywać oddzielnie.

Na złą kalibracje kijków - rozwiązaniem tymczasowym jest przechylenie ich do pozycji która wskazywała by na dobrą kalibrację, wtedy radio się uruchomi (co już zresztą zauważyłeś).

Komunikacja z dronem - na początku pisałeś że ją masz, teraz że już nie - wygląda więc na to że rozparowałeś urządzenia.

Komunikacja z apką - skoro wyeliminowałeś telefon i kabel, to problem musi być wewnątrz aparatury.
Na początek otwórz tył i zobacz czy złącze USB nie jest naderwane. Rozejrzyj się też na płytce w poszukiwaniu pęknięć i elementów które wyglądają na zalane bądź nadpalone.
Jeśli nic podejrzanego nie znajdziesz, przyjrzyj się podobnie głównej płytce aparatury - ale do tego będziesz potrzebował już jakiegoś doświadczenia z elektroniką. Sterownik USB to układ CYUSB2014 (lub CY7C68013) i brak komunikacji z telefonem oznacza problem albo z tym układem, albo z jego połączeniem z tylną płytką.

Szukając części zamiennych, sprawdź wcześniej konkretny typ aparatury (GL300a/b/c).
Edirol
Posty: 23
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 01:43
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: Edirol »

Co do kijów są w standardowej pozycji i nic to nie zmienia. Bo stoją one jak drut . Tu nic nie było zmieniane i jakiekolwiek ruszanie nic nie zmienia.Cała reszta pojawiła się po leżakowaniu P3P. Latałem ostatni raz w połowie sierpnia i później nie było czasu. Odpaliłem go teraz i pojawił się teraz tak jak opisywałem powyżej. Pikanie takie jak uruchomisz aparaturę, a nie włączysz P3P. Później mimo włączenia koptera i tak wyje.

Wg opisu z pierwszego linku YT postanowiłem go zlinkować. ( wydaje mi się że dobrze robię, jak źle to proszę o sprostowanie. Może coś nie rozumiem) . Włączam aparaturę i P3P. Dioda z boku na P3P świeci się na zielono. Oświetlenie przód na czerwono i tył dwa błyski na zielono. Aparatura wyje monotonnie B-B-B i miga czerwona dioda.

Na RC włączyłem C1 i C2 i przycisk REC. Następnie ponownie C1 i C2 REC i wciśniecie pokrętła z prawej strony aparatury. Dioda czerwona zmienia swój kolor na niebieski i dźwięk zmienia się na szybszy B-B-B tak jakby czekał na sygnał z drona. P3P tył zaczyna migać szybko żółtym kolorem, a dioda z boku która świeciła się najpierw na zielono teraz świeci na przemian na czerwono i zielono. Klikam obok diody na przycisk link i w tym momencie dioda miga chwilę na czerwono i po chwili ok 3-5 sekund robi się zielona, a na aparaturze znowu wyje B-B-B dioda na czerwono. A w dronie tył zaczyna świecić na żółto w odstępach sekundowych i przód na stały czerwony.

Może ktoś ma jakiś pomysł lub zerknie na filmik może ja coś robię nie tak.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: pawelsky »

Edirol pisze:Pikanie takie jak uruchomisz aparaturę, a nie włączysz P3P.
Cos tu chyba mieszasz troche. Od kiedy to aparatura pika jak ja wlaczysz bez wlaczenia Phantoma? Zrob no pelen cykl ladowania/rozladowania baterii aparatury...

I pokaz jakies video przedstawiajace te wszystkie przypadki o ktorych pisales tu wczesniej (np. z wyciszaniem sie pikania przy przestawieniu drazka w gore), bo sie w Twoich opisach zaczyna straszny metlik robic.
Edirol
Posty: 23
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 01:43
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: Edirol »

Wydawało mi się że jak włączałem RC wcześniej bez koptera to też pikała. Stąd też tak napisałem.

Z drążkiem to jest tak, że jak uruchamiam i zaczyna wyć pikanie wystarczy, że prawy drążek dam do góry na 12 i już nie wyje i dioda zmienia się na zielono. Co tu więcej opisywać i filmiki robić jak nic to nie da bo jest dokładnie jak w opisuję. Przypadkiem to zauważyłem na początku jak się pojawił problem.

Okazuje się, że mogę uruchomić P3P i sterować gimbalem i włącza się kamerka przez REC i nagrywa tylko nie ma podglądu i wyje RC.
Mogę uruchomić koptera z wyjącą RC i jak dam prawy drążek do góry wtedy też RC milknie i dioda zmienia się na zielono.
Po włączeniu P3P i próbie podłączenia tabletu / telefonu DJI GO nie startuje sam. Jednak słychać, że się podłączyło urządzenie bo słychać dźwięk tak jak w Windowsie. Jak ręcznie włączę to dalej jest DISCONNECTED.

Wydaje mi się że to wszystko stało się z RC jak ładowałem i przerwałem ładowanie bo musiałem jechać, a była naładowana w ok 75%. Spróbuję rozładować i naładować RC do pełna wg twoich sugestii.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: pawelsky »

Edirol pisze:Co tu więcej opisywać i filmiki robić jak nic to nie da bo jest dokładnie jak w opisuję.
Filmik jest po to zeby zobaczyc co sie dzieje i byc moze dostrzec cos czego Ty nie dostrzegles, a nie czytac Twoja interpretacje tego co wydaje Ci sie ze sie dzieje, bo jak sam przed chwila zauwazyles (np. w przypadku wlaczania radia bez wlaczonego P3P) niekoniecznie musi byc ona zgodna z rzeczywistoscia.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 3 PRO problem z nadajnikiem i brak podglądu

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze: Od kiedy to aparatura pika jak ja wlaczysz bez wlaczenia Phantoma?
Ca gdzieś tak od piątej minuty po włączeniu bez włączania Phantoma.
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ