Działanie phantom 4

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Sebastian309P4
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 17:21
Lokalizacja: polska

Działanie phantom 4

Post autor: Sebastian309P4 »

Witam wszystkich serdecznie! Czy moglibyście mi pomóc w wyjaśnieniu działania DJI Phantom 4 ? Czy urządzenie ( tablet lub telefon ) musi mieć połączenie z internetem podczas lotów ?
mikpasz
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 31 gru 2015, 17:32

Re: Działanie phantom 4

Post autor: mikpasz »

Phantom 4 pro + Spektrum dx6e + Spektrum dx6i + Blade Nano qx + Su 29 mm na pływakach + Carbon-z Cub + HydroPro Inception
Było: Sky Surfer + Phantom 3 advanced + Cessna 182 1m + Blade MSrX + Alpha 1500 + Piper j3 Cub 1,4m + Hobby Engine Saint Princess
Sebastian309P4
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 17:21
Lokalizacja: polska

Re: Działanie phantom 4

Post autor: Sebastian309P4 »

Jeżeli chodzi o transmisje video, mam tu na myśli podgląd na żywo. Zasięg tracę gdy P4 oddalony jest około 400 - 500 m . Czy to normalne? Co ma wpływ na jakość transmisji i jej dystans ?
Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: Działanie phantom 4

Post autor: Ghostwell »

Sebastian309P4 pisze:Jeżeli chodzi o transmisje video, mam tu na myśli podgląd na żywo. Zasięg tracę gdy P4 oddalony jest około 400 - 500 m . Czy to normalne? Co ma wpływ na jakość transmisji i jej dystans ?
Ustawienie anten, zabudowania, ukształtowanie terenu, zakłócenia elektromagnetyczne (wifi, linie wysokiego napięcia) wybuchy plazmy na słońcu.

O tym wszystkim znajdziesz info na forum
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
Sebastian309P4
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 17:21
Lokalizacja: polska

Re: Działanie phantom 4

Post autor: Sebastian309P4 »

Dzięki ... Po wyświetleniu komunikatu "weak image transmission signal" mogę przełączyć się na mapę i lecieć dalej czy zaleca się powrót ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Działanie phantom 4

Post autor: pawelsky »

Sebastian309P4 pisze:Po wyświetleniu komunikatu "weak image transmission signal" mogę przełączyć się na mapę i lecieć dalej czy zaleca się powrót ?
Polecam http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=504712#p504712, szczegolnie podpunkt "Na czym polega utrzymywanie kontaktu wzrokowego z dronem", bo na zdrowy rozsadek widze nie ma tu chyba co liczyc...
Sebastian309P4
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 17:21
Lokalizacja: polska

Re: Działanie phantom 4

Post autor: Sebastian309P4 »

Polecam http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=504712#p504712, szczegolnie podpunkt "Na czym polega utrzymywanie kontaktu wzrokowego z dronem", bo na zdrowy rozsadek widze nie ma tu chyba co liczyc...[/quote]

Zdrowy rozsądek przede wszystkim. Może źle sformułowałem pytanie. Podczas kontaktu wzrokowego z dronem ginie transmisja podglądu na żywo czy w takim przypadku istnieje ryzyko nie przewidzianych zachowań P4 ? Czy komunikat dotyczy tylko i wyłącznie transmisji a lot można kontynuować bez podglądu ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Działanie phantom 4

Post autor: pawelsky »

Sebastian309P4 pisze:Podczas kontaktu wzrokowego z dronem
Kontakt wzrokowy w odleglosci 500m? Nie zartujmy sobie...
Sebastian309P4 pisze:ginie transmisja podglądu na żywo czy w takim przypadku istnieje ryzyko nie przewidzianych zachowań P4 ?
Oczywiscie, nie wiesz z jakiego powodu straciles transmisje, nie wiesz co dzieje sie z modelem. Pierwsze co powinienes zrobic to odzyskac pelna kontrole.
Sebastian309P4 pisze:Czy komunikat dotyczy tylko i wyłącznie transmisji
Komunikat dotyczy transmisji video.
Sebastian309P4
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 17:21
Lokalizacja: polska

Re: Działanie phantom 4

Post autor: Sebastian309P4 »

pawelsky pisze:Kontakt wzrokowy w odleglosci 500m? Nie zartujmy sobie...
Dzięki za info. W okolicy mojego zamieszkania transmisja potrafi zginąć ( H 50m , D 200m ) Za każdym razem zawracam go do punktu startu. Dystans 400 do 500 m z podglądem rownież w mojej okolicy z tym że teren otwarty ( start z plaży ). Z info na forach wynika że mój zasięg transmisji jest mały. Tylko pytanie czy problem leży w okolicy czy sprzęcie... Czy może w pogodzie. Jest zima temperatura 0 stopni... hmm
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Działanie phantom 4

Post autor: pawelsky »

Sebastian309P4 pisze:Tylko pytanie czy problem leży w okolicy czy sprzęcie...
Zaczalbym od operatora (i tego czy np. prawidlowo ustawia anteny w nadajniku)...
Sebastian309P4
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 17:21
Lokalizacja: polska

Re: Działanie phantom 4

Post autor: Sebastian309P4 »

pawelsky pisze:Zaczalbym od operatora (i tego czy np. prawidlowo ustawia anteny w nadajniku)...
I tu napewno masz racje. Przepraszam, że pytam ale bardzo mie to interesuje od kilku dni czytam o tym i właściwie nie znalazłem nic co odpowiedziałoby na moje pytania... Czy jesteś w stanie w kilku słowach objaśnić mi ten instruktaż? Czy powinienem w trakcie lotu zmieniać położenie anten ? Czy muszą być skierowane w stronę P4 ? Czy kiedy tracę zasięg warto zwiękrzyć wysokość ?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Działanie phantom 4

Post autor: Jagoda »

Sebastian309P4 pisze: I tu napewno masz racje. Przepraszam, że pytam ale bardzo mie to interesuje od kilku dni czytam o tym i właściwie nie znalazłem nic co odpowiedziałoby na moje pytania... Czy jesteś w stanie w kilku słowach objaśnić mi ten instruktaż? Czy powinienem w trakcie lotu zmieniać położenie anten ? Czy muszą być skierowane w stronę P4 ? Czy kiedy tracę zasięg warto zwiękrzyć wysokość ?
W zasadzie pavelsky dał wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania..
Dodam
Dość dużo oblatałem P3 , P4 i nie zdarzyło się, aby utrata jakiegokolwiek linku (RC czy video) nastąpiła w "zasięgu wzroku" w tym rozumieniu co napisał pavelsky.I to niezależnie od tego jak były ustawione "patyki" anten.
Czyli próbujesz latać "po za".Albo Twój sprzęt kwalifikuje się do naprawy/wymiany
Gwoli wyjaśnienia, (oczy są "różne" - np niebieskie) dla mnie, kiedy mogę ocenić w którą stronę skierowany fajtek (gdzie przód a gdzie tył) to max 300m i to w bdb. warunkach.Pod światło już dużo gorzej.
Tak, przy problemach z zasięgiem warto zwiększyć wysokość.
Pozdrawiam. :), :)
Sebastian309P4
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 17:21
Lokalizacja: polska

Re: Działanie phantom 4

Post autor: Sebastian309P4 »

Jagoda pisze:Dość dużo oblatałem P3 , P4 i nie zdarzyło się, aby utrata jakiegokolwiek linku (RC czy video) nastąpiła w "zasięgu wzroku"
Ok to może inaczej... ponieważ masz mnóstwo doświadczeń z P3 i P4 powiedz mi czy normalnym zachowaniem transmisji są zakłócenia obrazu gdy P4 jest w zasięgu od 1-5 m ? Ja takie zakłócenia mam ( pojawiają się zielone pola na telefonie widoczne są szumy )
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Działanie phantom 4

Post autor: Jagoda »

Sebastian309P4 pisze:
Jagoda pisze:Dość dużo oblatałem P3 , P4 i nie zdarzyło się, aby utrata jakiegokolwiek linku (RC czy video) nastąpiła w "zasięgu wzroku"
Ok to może inaczej... ponieważ masz mnóstwo doświadczeń z P3 i P4 powiedz mi czy normalnym zachowaniem transmisji są zakłócenia obrazu gdy P4 jest w zasięgu od 1-5 m ? Ja takie zakłócenia mam ( pojawiają się zielone pola na telefonie widoczne są szumy )
Niestety to się zdarza. Próbowałem zdiagnozować problem.
Nie jest to wina
-aplikacji DJI GO
-kontrolera RC
-kabli
-tel/tabletu - chociaż na sprzęcie ze znaku ogryzka dużo rzadziej.
Na YT też widziałem takie przypadki.
Ja się przyzwyczaiłem - trwa to sekundę, no dwie.
Na razie "tworzę dokumentację" i jak się wq... to wyślę do naprawy gwarancyjnej.
Nie traktuję tego jako utraty zasięgu video.
W P3P nie było takich kwiatków.
Pozdrawiam. :), :)
Sebastian309P4
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 17:21
Lokalizacja: polska

Re: Działanie phantom 4

Post autor: Sebastian309P4 »

U ciebie są to dwie trzy sekundy u mnie 70% lotu to zakłócenia. I tak jak pisałem występują zarówno jak dystans wynosi 1m i 300 m ... Występują jednakowo często na androidzie i IOS :/ Wymieniając poglądy z wami coraz bardziej przekonany jestem do odesłania sprzętu na gwarancję... Poczekam jeszcze może ktoś ma podobne problemy i się wypowie .
ODPOWIEDZ