Phantom 3 Professional - ceny...

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

zachowania
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 24 mar 2016, 13:42
Lokalizacja: Śląsk, Małopolska

Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: zachowania »

Od pewnego czasu obserwuję ceny Yuneec'a q500 i Phantoma 3 PRO i ten drugi ostatnio tanieje z tygodnia na tydzień. Zresztą czwórka też potaniała. Czyżby szykował się kolejny wynalazek ze stajni DJI? Może ktoś, coś słyszał?
Przy cenie ok. 3800 myślałem o trójce ew. Q500 4k.
Jak było 3599 zł to już byłem zdecydowany na Phantoma, teraz można go kupić za 3300 zł. Za 3600 zł z dwiema bateriami.

Ma ktoś szklaną kulę? ;) czekać na kolejne obniżki? Kupować?
Ostatnio zmieniony czwartek 26 sty 2017, 20:55 przez zachowania, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: Adrián »

Przecież już jest 4 pro i dji mavic. To wystarczy. Kolejna sprawa, to przepisy w PL, pewnie też mają na to jakiś wpływ.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: matulekpl »

DJI oficjalnie poinformowało, ze wycofuje się z produkcji Phantoma 3 Advanced i Pro. Kilka dni później oznajmili ze kończą produkcje Phantoma 4. Czyli zostaje Phantom 3 Standard, Phantom 4 Pro i Mavic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
peti_33
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 22 sty 2017, 11:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: peti_33 »

Mam dylemat, zbieram się do zakupu Phantoma 3 pro z dodatkową baterią, oferują go za 3.300zł- zwrot do sklepu, klient zdążył go zarejestrować i zwrócił.

I w opcji jest Yuneec q500 za 2800zł nowy.

Nie wiem co wybrać. Wiem, że Q500 ma funkcję śledzenia i nagrywa z tyłu za poruszającym się operatorem, lub funcję nagrywania okrążając. Czy Phantom Pro ma podobną funkcję?

Co wybrać????
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: Verid »

peti_33 pisze:Wiem, że Q500 ma
peti_33 pisze:Czy Phantom Pro ma
To dla Q500 dało radę sprawdzić a dla Ph3Pro już nie.... :roll:

http://www.dji.com/phantom-3-pro
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: PiotrSz »

Tak na prawdę nie phantom ma tylko soft który jest zainstalowany na telefonie tablecie.
Ale tak, P3P ma funkcję folow me oraz circle :-) sprawdzone organoleptycznie.
Podaruj sobie Q500... ostanio naprawiałem takiego po krecie i byłem załamany trochę tym co zastałem w środku.
Po za tym w Q500 kamera łączy się z aparaturą po wifi co jak dla mnie od razu go dyskwalifikuje, zresztą aparatura to jeden wielki tablet ;-)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: Jagoda »

PiotrSz pisze: Podaruj sobie Q500... ostanio naprawiałem takiego po krecie i byłem załamany trochę tym co zastałem w środku.
Nie bądź taki niedobry. :-D
I napisz co tam znalazłeś? :roll:
Pozdrawiam. :), :)
peti_33
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 22 sty 2017, 11:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: peti_33 »

Dziękuje za odpowiedz, wstepnie byłem zainteresowany Phantomem, ale im więcej czytam tym jestem głupszy.

Generalnie wybieram P3.

dzięki

EDIT - scalenie

Verid- co do Twojego pytania, fakt, mogłem pewnie jeszcze pytać w różnych sklepach itp. Pytałem w kilku miejscach i zaskakujące jest to, że odpowiedzi były różne, jedni mówili że ma, inni że nie ma tych funkcji. NIe wiem, może żle szukałem, ale w opisach DJI nie jest napisane wprost że posiada funkcję śledzenia czy okrążania.

Dlatego trafiłem na to forum, dzięki uprzejmości matulek. pl dostałem wstępną wiedzę, o resztę poprosiłem Was .

dzięki
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: Adrián »

Bierz p3 a lub p3 p , póki jeszcze są. A jak lubisz hazard, to poczekaj i monitoruj stany sklepowe ;-)
Wcześniej bym polecał p3 A, ale teraz ze względu na niewielką różnicę, brałbym p3 p.

A tak na prawdę bierz mavic'a ;-)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: PiotrSz »

Jagoda pisze:Nie bądź taki niedobry.
I napisz co tam znalazłeś?
Obudowa miękka jak rozmoknięta pizza, żeby to rozebrać trzeba wykręcić około 60 śrubek i gdyby nie to że mam wkrętak elektryczny i końcówki to bym chyba dostał wścieklizny.
Tak jak pisałem wyżej, plastik to gównolit, jak się wkręca śrubki trzeba naprawdę uważać żeby nie przekręcić gwintu. Mi się bardzo nie podoba cała konstrukcja, taka typowa jednorazówka :-)
Do RC i do FPV są zupełnie dwa różne tory nadawczo-odbiorcze, wydaje mi się że oba są na 2,4GHz bo kamera łączy się z aparaturą lub telefonem na uchwycie po wifi. Aparatura wielka z fajnym ekranem ale strasznie długo się uruchamia, mnie by coś trafiło jak bym miał tego używać.

Wrzucę tylko jedno zdjęcie z operacji przekładania obudowy
Załączniki
q500.JPG
q500.JPG (486.73 KiB) Przejrzano 4296 razy
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: Verid »

peti_33 pisze:Verid- co do Twojego pytania, fakt, mogłem pewnie jeszcze pytać w różnych sklepach itp. Pytałem w kilku miejscach i zaskakujące jest to, że odpowiedzi były różne,
Właśnie dlatego odwiedza się stronę producenta. Z wiedzą sprzedawców bywa naprawdę różnie...niestety.
peti_33 pisze:NIe wiem, może żle szukałem,
Nom....na to wygląda...

http://www.dji.com/phantom-3-pro/info#video

Jest i o POI i o FollowMe.

I takie małe BTW - edytuj posty a nie jeden pod drugim.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: Jagoda »

PiotrSz pisze:plastik to gównolit, jak się wkręca śrubki trzeba naprawdę uważać żeby nie przekręcić gwintu.
Ph 3 też zasłynął z samoistnie pękającej obudowy przy wkrętach.U mnie zaczęło też pękać mimo zmniejszenia momentu dokręcenia tuż po zakupie.
Obudowa RC pewnie też z takiego plastiku.Pękło mi jedno mocowanie podczas ...odkręcania śrubki.
Ponoć w wersji 2 PH3 te problemy zniknęły.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: PiotrSz »

Jagoda pisze:Ph 3 też zasłynął z samoistnie pękającej obudowy przy wkrętach.U mnie zaczęło też pękać mimo zmniejszenia momentu dokręcenia tuż po zakupie.
Ale pewnie wysłałeś do serwisu i dostałeś nowego P3/wymienili obudowę* ? (*niepotrzebne skreślić)

Spotkałem się kilka razy z informację o tym że cały P3 został wymieniony w autoryzowanym serwisie.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 Professional - ceny...

Post autor: Jagoda »

PiotrSz pisze: Spotkałem się kilka razy z informację o tym że cały P3 został wymieniony w autoryzowanym serwisie.
Też miałem takie info.
Ja nie zdążyłem.Mój P3 został "strącony i uprowadzony" - pisał ja o tym w HP.
Ale za to mam dodatkowy RC. Pasuje do P4 i mam zabawkę do doświadczeń - np. wymieniłem anteny - nie panelowe ale "porządniejsze patyki" a dalsze "ćwiczenia" w planach.
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ