Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: Hudy_edd »

!!! Uwaga !!!
Każda modyfikacja wiąże się z utratą gwarancji, robisz to na własne ryzyko...a spiepszenie i odesłanie drona do producenta twierdząc, że to ich wina to zwykłe oszustwo :)

Hej.
Jako, że posiadam już prawie rok mojego Phantoma 3 Standard i lubię przy nim podłubać to chciałbym podzielić się z Wami moimi odczuciami na temat zestawu anten Argtek.
Mój Phantom to standardowa trójka z wgraną modyfikacją +27dbm mod od Ojcze Nasz oraz wgranym oprogramowaniem 1.5.7+. Więcej na jego temat znajdziecie tutaj
Ja swój zestaw zamówiłem na aliexpress w listopadzie i czekałem dwa miesiące.... :roll: koszt 55$ !!! UWAGA !!! Na ali można spotkać wersje na rynek japoński, a tam zamiast anten 5.8Ghz są anteny 900mhz...czy jakoś tak...w każdym bądź razie nie kupujemy wersji na Japonię ;)
W tytule sprzedaży była informacja iż jest to 100% Argtek :roll: Nie mam jak tego sprawdzić....ale jak już otrzymałem paczkę i ją otworzyłem to oczy mi się uśmiechnęły...poczułem ten dreszczyk emocji....musiałem przejść do działania.
Otworzyłem paczuszkę i ujrzałem taki o to zestaw anten:
Obrazek

1x antene OMNI o zysku 10dbi 5.8Ghz
2x antane panelowa o zysku 7dbi 2.4ghz
1x antena panelowa o zysku 6dbi 5.8ghz
Jeden uchwyt już z kabelkami, zakończonymi odpowiednimi wtyczkami (nie znam ich fachowych określeń), zestaw plug and play więc tego nie rozgryzam.
Śrubokręt :)
Zero instrukcji...biały przewód to 5.8ghz, szary i czarny to 2,4ghz, ale lepiej się upewnić przed montażem. Przy użyciu miernika i np opcji testu diody można to zrobić. Niebieska ramka to symbol testu :)
Obrazek
Jedeną sondę przykładamy do jednego końca przewodu, a drugą sondą szukamy naszego drugiego końca, jak znajdziemy to wartość 1 która ukazuje się na mierniku, zmienić się powinna w okolice 0 i to tyle :)

Zabrałem się za montaż....czas operacyjny 20min...bierzemy nadajnik, odkręcamy 4 śrubki, otwieramy i ukazuje się nam takie coś:
Obrazek
Odłączamy kabelki od baterii, od kółeczka i przełączników S1 i S2 i mamy apkę gotową do zabiegu. Skupmy się na tym widoku:
Obrazek
Widzimy trzy przewody podłączone do nadajnika i teraz tak:
Biały jest od anteny 5.8Ghz. Czyli w naszym zestawie Argtek jest ona umiejscowiona na środku.
Czarny i szary to anteny 2.4Ghz, jak je podłaczym to bez różnicy....ja w ogóle tego nie podłączałem...zostawiłem oryginalne anteny...mam dobry link na 2.4Ghz więc nie ruszam.
Odklejamy hotgluta (nie jest to łatwe trzyma jak diabli), odłączamy stare kable, podłączamy nowe, zalewamy hotglutem obowiązkowo i gotowe :) Jak coś jest niejasne to na YT pełno jest instrukcji montażu. Wkładamy kabelki, które rozłączyliśmy i skręcamy apkę. Ja osobiście podłączyłem jak wcześniej wspomniałem tylko antenę 5.8ghz. Tylko na tym mi zależało, link 2.4ghz mam mocny dzięki modowi +27dbm.
!!! UWAGA !!!
Od tego momentu warto mieć zawsze, ale to zawsze przykręcone anteny. Gdy dojdzie do nieplanowanego włączenia nadajnika bez przykręconych anten, możemy usmażyć nadajnik i dupa zbita. Tak więc ANTENY ZAWSZE PRZYKRĘCONE.
Powinniśmy otrzymać taki o to efekt końcowy:
Obrazek Obrazek Obrazek
Anteny 2.4ghz (te panelowe) przykręciłem dla lansu ;)

Jak już montaż mamy za sobą to pora na testy :)
Antena Omni 10dbi 5.8ghz -> Link do mojego YTuba
Obrazek

Antena panelowa 6dbi 5.8ghz -> Link do mojego YTuba
Obrazek

Wnioski końcowe.
Na testach widać doskonale, że na odległość ma wpływ kierunek lotu, ukształtowanie tereny i inne rzeczy...bo dziwne, że raz jest lepiej, a raz gorzej. Anteną panelową trzeba bardziej celować do drona, ale mamy lepszy efekt :) i ogólnie nie jest źle.
Ja osobiście odczuwam większy komfort latając sobie i robiąc zdjęcia w odległości ~300~400m w porównaniu do oryginalnej anteny...wcześniej nie miałem jakiś większych problemów z moim P3S, ale stwierdziłem, a co mi tam zrobię sobie kolejną modyfikację:)
Czy żałuje tych 55$ ?? Za tak wyglądający nadajnika! Na pewno nie ;)...na serio to nie żałuję...produkt działa...spełnia swoje zadanie...poprawia komfort pracy, a oto mi chodziło.
Czy można ten efekt uzyskać tańszym kosztem ? Tak...wystarczy zmienić samą antenę 5.8ghz na jakaś inną dowolną panelową ~50zł + kabelek do nadajnika, zrobić +27dbm mod by Ojcze Nasz przy pomocy programu od PapaTita (Na YT można ich poszukać) i gotowe 8-)
Duży plus za to, że modyfikacja ta jest 100% odwracalna do stanu fabrycznego. Nie trzeba nic wiercić i przerabiać. Podłączmy i składamy :)
Dzięki za uwagę i mam nadzieje, że się komuś przyda :)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Awatar użytkownika
nytas
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 10:53
Lokalizacja: Rybnik, śląsk
Kontakt:

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: nytas »

Kawał dobrej roboty.
Pozdrawiam
DJI Air 3 RC2, Eachine E010,
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: zawada6 »

Jeżeli zrobię moda +27dbm i zamontuje antenę 5.8Ghz i dwie anteny panelowe 2.4Ghz to będzie wszystko w porządku nic się nie usmaży?? Pytam gdyż ty hudy_edd nie masz podłączonych tych 2x2.4Ghz (które odpowiadają za wizję tak?) Dodam jeszcze że mam firmware 1.8.10 (ale to chyba nie ma znaczenia jakie się ma no ale zawsze mogę się mylić)
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: Hudy_edd »

Nic się nie stanie :) Co do moda i softu 1.8.10 to poszukaj najnowszej wersji programu power magic 5.3
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: zawada6 »

Zrobiłem mod +27dbm i mam pytanko czy u ciebie też nadajnik raz się łączy z dronem raz nie, znów przy kolejnym włączeniu połączy się tzn zapali się w nadajniku zielona dioda na 10-15 sekund i znów pali się czerwona i takie różne kombinacje i wyskakuje ostrzeżenie że "silne zakłócenia lataj ostrożnie" Dodam że przy czerwonej diodzie w nadajniku dronem można sterować ale wtedy nie ma sieci wifi. Masz jakiś pomysł?? W programie w opcjach wybrałem te +27 dbm i kanał 13-1. A gdybym teraz chciał wybrać kanał auto (bo może tu jest problem) to muszę najpierw wrócić do wersji stokowej?? czy mogę wybrać inny kanał czy też dbm i zrobić to tak jak bym robił pierwszy raz moda?
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: Hudy_edd »

Wyzeruj i zrob od nowa ze skanowaniem...i rob mod tylko dla nadajnika nie dla drona i nadajnika.
I ustaw moc na +24dbm...moze 27 to za duzo dla twojego nadajnika
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: zawada6 »

Ok dziś spróbuję, a z tym skanowaniem to też wybrać 13-1? A może wybrać ostatnia opcje rozwiązywania problemów? A zrobić to tylko dla nadajnika to w taki sposób jak dla drona i nadajnika tylko bez drona?? Dokładniej chodzi mi o o te kroki czy robimy tylko step 1 czy oba? A może tylko step 2?
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: Hudy_edd »

Ok dziś spróbuję, a z tym skanowaniem to też wybrać 13-1?
Zobacz na 13-1 jak będzie i jak nie będzie dobrze działać to na auto ustaw.
zawada6 pisze:A zrobić to tylko dla nadajnika to w taki sposób jak dla drona i nadajnika tylko bez drona??
Już nie ma tej opcji
zawada6 pisze:A może wybrać ostatnia opcje rozwiązywania problemów?
Nie bardzo rozumiem ? Ja moda robiłem ręcznie potem już nie grzebałem...raz zobaczyłem jak to działa
zawada6 pisze:Dokładniej chodzi mi o o te kroki czy robimy tylko step 1 czy oba? A może tylko step 2?
Zamiast zadawać tyle pytań to obejrzyj ten film Klik
Już bardziej łopatologicznie się nie da tego zrobić jak Papa Tita to zrobił.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: zawada6 »

Powiedz mi gdzie ty w tym filmie widzisz ze papa tita robi mod dla samego nadajnika?? Tak jak napisałeś abym zrobił. Bo raczej 3 opcja czyli ta na końcu filmy trouble shooting to jest przywrócenie nadajnikowi wersji stokowej . A nie mod samego RC.
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: Hudy_edd »

Hudy_edd pisze:zawada6 pisze:
A zrobić to tylko dla nadajnika to w taki sposób jak dla drona i nadajnika tylko bez drona??

Już nie ma tej opcji
Napisze trochę szerzej...w wersji 5.3 nie ma już opcji robienia moda dla drona...jest tylko sam nadajnik...We wcześniejszych wersjach programu była opcja moda na nadajnika i dla drona. Ona powodowała liczne błędy i pewnie dla tego w najnowszej wersji nie ma już tego. Ja nie robie moda z każdą nową wersją softu od papa tita bo zrobiłęm to raz i moj dron lata dobrze i nie grzebie. Mam to co chciałem :)
Pisząc wcześniej jak w cytacie wyżej: "Już nie ma tej opcji" miałem na myśli...ściągnąłem i sprawdziłem czy dalej jest pcja RC i DRON.
Jasne ?
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: zawada6 »

Aha czyli tak jak jest na tym filmie że włączamy i RC i AC to mimo tego mod dokonuje się tylko na RC dobrze rozumiem? Bo mam najnowsza wersje która była na stronie z linku lecz tam jest ona opisana jako 5 ale wydaje mi się że jest to ta 5.3 bo jest identyczna wyglądem jak na filmie który podałeś.
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: Hudy_edd »

Jeśli AC to dron to tak...wszystko się zgadza jak na tym filmie...i do moda zrobienia musisz miec drona i nadajnik włączone.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: zawada6 »

Wróciłem z pracy i jeszcze nic nie zmieniałem i akurat jest tak że za pierwszym razem dioda kilka razy mignie ale ostatecznie wszystko się połączyło i mój wynik to na H=31m poleciałem na 1005m z czego morada się cieszy :). Wizja już troche lagowała ale na taki dystans to jestem zadowolony i nie pojawił się żaden komunikat o słabej transmisji wideo co bez moda wyskakiwało przy 350m. Naładuje baterie i spróbuje na innej konfoguracji moda tak aby nadajnik łączył się prawidłowo za każdym razem.
sotb02
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 21 maja 2017, 20:02
Lokalizacja: leszno

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: sotb02 »

Kupiłem i zainstalowałem ARGtek range extender - to straszliwy szajs. Lepiej pozostać przy standardowych antenach i mniejszym zasięgu niż kupować to badziewie. Kontroler bez przerwy traci sygnał. Wciąż trzeba szukać właściwego ustawienia lub kręcić antenami. Antena 5 GHz powinna być omni, a w rzeczywistości działa jak panel. Co chwilę strata sygnału i dron wraca.
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard i Argtek...montaż i testy

Post autor: Hudy_edd »

Anteny typu omni maja to do siebie, że nie lata się na nich zbyt daleko...anteny panelowe to co innego... Nie widze problemu w stosowaniu anten panelowych na 5.8ghz skoro w nadajniki od P3S mamy wbudowane dwie anteny panlowe 2.4ghz i tak czy siak trzeba w drona celować :)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
ODPOWIEDZ