Firmware downgrade inspire 1 PRO-pływanie

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Firmware downgrade inspire 1 PRO-pływanie

Post autor: Qwerterek1 »

Od pewnego czasu odkąd zacząłem latać na Firmware v1.9.1.30 zauważyłem "pływanie" swojej I1. Zaczeło mnie to doprowadzać do szewskiej pasji od momentu kiedy robiłem zdjęcia komina a kopter zaczął sobie w niego wlatywać(przesunięcie o ok 2 m w poziomie i ok 1 w pionie). Usłyszałem, że w niższych wersjach oprogramowania jak np w V01.08.01.40 nie zachodzi ten straszny efekt pływania.Jako iż nie mogę w sieci nigdzie znaleźć, pytanie moje jest czy ktoś robił już downgrade firmwara? Czy odbywa się to tak samo jak w przypadku PH gdzie włączam koper, wkładam sd z plikiem .bin i czekam ?
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Firmware downgrade inspire 1 PRO-pływanie

Post autor: gorszysort »

Na Phantomie procedura downgrade'u tak nie wygląda. Phantom 3 Pro/Adv pozwoli na downgrade tylko jeśli przy uruchamianiu wciśnie się pewnego microswitcha, oraz jeżeli aktualny FW ma zapisaną informację że można zrobić "rollback" (choc ten drugi warunek można obejść).

W każdym razie - na pytanie czy odbywa się to tak samo na Phantomie 3 Pro/Adv i Inspire 1 - trzeba odpowiedzieć, że tak. I tu i tu jest kod w firmwarze kamery który pozwala na downgrade poprzez plik, oraz i tu i tu są mechanizmy pozwalające na aktywację tego kodu.
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Firmware downgrade inspire 1 PRO-pływanie

Post autor: Qwerterek1 »

A mógłbyś opisać jak przebiega cała procedura downgrade lub podlinkować coś?
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Firmware downgrade inspire 1 PRO-pływanie

Post autor: Qwerterek1 »

Dzięki! Ps. Drugi link nie dziala
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Firmware downgrade inspire 1 PRO-pływanie

Post autor: Adrián »

Oba działają.
ODPOWIEDZ