Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

SP3QYJ
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 11 sie 2015, 12:18

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: SP3QYJ »

Witam !!
Penów próbowałem już kilka - efekt ciągle ten sam
a jak sprawdzić :oops: pliki ???
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: pawelsky »

SP3QYJ pisze:Witam !!
Penów próbowałem już kilka - efekt ciągle ten sam
a jak sprawdzić :oops: pliki ???
Najprosciej od nowa sformatowac jako FAT32.

A takie jeszcze jedno pytanie dioda czerwona swieci ciagle czy miga?
SP3QYJ
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 11 sie 2015, 12:18

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: SP3QYJ »

Witam !!
dioda świeci ciągłym czerwonym światłem i po jakiś pięciu minutach zaczyna piszczeć
Natomiast jak włącze coptera to zaświeci na zielono i mogę sterować kamerą
na copterze migają żółte diody szybko a instrukcji wynika że brak łączności z radiem !
czy coś mogę jeszcze zrobić ???
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: pawelsky »

SP3QYJ pisze:dioda świeci ciągłym czerwonym światłem i po jakiś pięciu minutach zaczyna piszczeć
Natomiast jak włącze coptera to zaświeci na zielono i mogę sterować kamerą
Czyli lacznosc z ptakiem jest, pewnie po warmupie da sie nawet silniki uzbroic (oczywiscie latania w obecnej sytuacji nie polecam)
SP3QYJ pisze:na copterze migają żółte diody szybko a instrukcji wynika że brak łączności z radiem !
zalezy jak migaja bo moze to byc rowniez warmup.
SP3QYJ pisze:czy coś mogę jeszcze zrobić ???
Nie wiem jak sie sprawa ma w przypadku Modelu A nadajnika, ale w modelu C (i B z tego co wiem tez) jest kombinacja przyciskow ktora przelacza aparature w tryb, w ktorym nie dziala lacznosc przez USB (czyli taka sytuacja jak u Ciebie) wiec moze jakims cudem sobie ten tryb wlaczyles.

Wlacza sie go przez jednoczesne przytrzymanie przyciskow C1 i C2 (pod spodem) oraz Play (z prawej strony u gory) - slychac wtedy 5 dzwiekow (a dioda zaczyna migac). Nastepnie wylaczasz i ponownie wlaczasz aparature (niektorzy sugeruja zeby to wl/wyl zrobic caly czas trzymajac wspomniane 3 przyciski ale przynajmniej w moim modelu C nie jest to konieczne).

Wylaczenie tego dziwnego trybu nastepuje podobnie jak wyzej ale zamiast przycisku Play uzywamy tego bez oznaczenia po lewej od Play - slychac wtedy 4 dzwieki (a dioda zaczyna swiecic swiatlem ciaglym).

Mozesz sprobowac, chociaz dioda u Ciebie nie miga wiec pewnie jednak nie jestes w tym trybie (choc moze firmware od modelu A jest nieco inny w tym wzgledzie)

No i na koniec jeszcze jedna rzecz ktorej mozesz sprobowac (ale rowniez nie jestem pewien czy dziala w modelu A) to przytrzymanie przyciskow C1/C2/Rec az uslyszysz 3 dzwieki, a nastepnie (bez puszczania pozostalych) dolozenie przycisku pod rolka po prawej stronie (dioda powinna zaczac migac na niebiesko). Taka operacja wymusza ponowne bindowanie. Szanse zeby pomoglo na Twoj problem znikome, ale sprobowac mozna.

Wiecej pomyslow niestety nie mam :(
SP3QYJ
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 11 sie 2015, 12:18

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: SP3QYJ »

Witam !
Który to przycisk " dolozenie przycisku pod rolka po prawej stronie" bo piszczec piszczy po wykoanniu kombinacji c1 c2 i rec
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: pawelsky »

SP3QYJ pisze:Który to przycisk " dolozenie przycisku pod rolka po prawej stronie" bo piszczec piszczy po wykoanniu kombinacji c1 c2 i rec
Rolka ma w sobie przycisk - to ten :) Po prostu wcisnij rolke.
SP3QYJ
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 11 sie 2015, 12:18

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: SP3QYJ »

Ok niebieska bioda mruga radio piszy
tylko nie wiem co to "Taka operacja wymusza ponowne bindowanie"
tak juz mruga i piszczy od godziny co teraz mam zrobi c????
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: pawelsky »

SP3QYJ pisze:tylko nie wiem co to "Taka operacja wymusza ponowne bindowanie"
Wymusza ponowne nawiazanie polaczenia z modelem. Jak w niczym to nie pomoglo po prostu wylacz i wlacz ponownie radio. Tak jak mowilem marne szanse zeby akurat ta kombinacja pomogla, wieksze nadzjeje pokladalbym w 2 wczesniejszych (zakladam ze je robiles).

Mozesz jeszcze sprobowac tego tricku (podobna kombinacja klawiszy, nieco inna kolejnosc dzialan)


Innych pomyslow nie mam.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: PiotrSz »

pawelsky, zastanawiam się czemu drążysz temat force binding... kolega ma problem z tym że telefon/tablet nie łączy się z aparaturą... Ostatni filmik nie pomoże jeśli nie możesz połączyć telefonu z aparaturą co jest głównym problemem ...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:pawelsky, zastanawiam się czemu drążysz temat force binding...
Nie draze tylo wyjasniam skoro kolega pytal. Napisalem wyraznie ze nie spodziewam sie zeby pomoglo ale tez nie zaszkodzi jesli sprobuje, wiec chyba troszke sie czepiasz... ;-)
SP3QYJ
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 11 sie 2015, 12:18

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: SP3QYJ »

Witam !!
Wizyta w serwisie w Krakowie pomogła - przynajmniej na tyle że mam już łączność z tabletem i softem ( padło radio) natomiast pojawił się kolejny problem
nie mogę przeprowadzić kalibracji IMU - po wciśnięciu kalibracji po wykonaniu 1 % dostaje komunikat UNKNOW ERROR OCCUURED. RECALIBRATION REQUIRED
i tak w kółko oczywiście po spełnieniu wymaganych min 5 minutach. Soft = App v3.1.2 Aircraft 1.10.90 Radio 1.8.0
Czy ktoś miał podobny problem ??/ co mogę sprawdzić ??? co mogę zrobić ???? Czy znów serwis ????
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: pawelsky »

SP3QYJ pisze:nie mogę przeprowadzić kalibracji IMU - po wciśnięciu kalibracji po wykonaniu 1 % dostaje komunikat UNKNOW ERROR OCCUURED. RECALIBRATION REQUIRED
i tak w kółko oczywiście po spełnieniu wymaganych min 5 minutach. Soft = App v3.1.2 Aircraft 1.10.90 Radio 1.8.0
Czy ktoś miał podobny problem ??/ co mogę sprawdzić ??? co mogę zrobić ???? Czy znów serwis ????
A jakie wartosci Ci sie wyswietlaja w aplikacji dla imu dla kazdej z osi?
SP3QYJ
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 11 sie 2015, 12:18

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: SP3QYJ »

dla gyroscope x=0.00 y=0.01 z=0.02 mod=0.02
Acceleration x=0.22 y=15.99 z=-1.42 mod 16.05
compas x=-158.00 y=404.00 z=1124.00 mod 1200.00
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: pawelsky »

SP3QYJ pisze:dla gyroscope x=0.00 y=0.01 z=0.02 mod=0.02
Acceleration x=0.22 y=15.99 z=-1.42 mod 16.05
compas x=-158.00 y=404.00 z=1124.00 mod 1200.00
No jezeli takie wartosci masz gdy phantom stoi w pozycji pionowej i bez ruchu to masz problem z akcelerometrem (powinienies miec ~0.0, ~0.0, ~-1.0). Rozwiazania masz 2:
a) oddac do serwisu
b) stuknac Phantoma od gory stanowczo acz z wyczuciem (przytrzymaj gimbal zeby nie dyndal), byc moze zblokowal Ci sie akcelerometr.
SP3QYJ
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 11 sie 2015, 12:18

Re: Aktualizacja firmware w Phantom 3 Advanced

Post autor: SP3QYJ »

Stukanie nic nie pomogło jakieś inne podpowiedzi ??? :-( :-( :-( :-(
ODPOWIEDZ