DJI Phantom 2 Vision

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

bartek93
Posty: 6
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 10:08

DJI Phantom 2 Vision

Post autor: bartek93 »

Witam mam DJI Phantom 2 Vision. I mam mały problem zrobiłem Lot gdy było 0 Stopni wyżej pewno na minusie no i wystartowałem miałem 97% baterii żywotność to 89% i zaraz zaczęła bateria błyskawicznie spadać ledwo co 5 minut.. i co chwilę jak sekundy bateria padała . Czy to jest normalne ? czy mam kupić nową baterię ?
Czy jest szans że latem wiosną polatam dłużej to wina mrozu?

Pokaże wam screen
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy mam wszystko ok z baterią?
Załączniki
Screen podłączonego Phantoma i poziom baterii
Screen podłączonego Phantoma i poziom baterii
15942770_1377456502311061_1238760964_o.jpg (125.71 KiB) Przejrzano 3182 razy
olabart
Posty: 28
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 08:13
Lokalizacja: podkarpackie

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: olabart »

Temperatura raczej nie miała na to wpływu. Dzisiaj z ciekawości przelatałem jedną baterię. Nie oddalałem się zbytnio, gdyż brałem pod uwagę temperatury określone w instrukcji. Bez problemu utrzymałem się w powietrzu przez około 20 minut. Nie mierzyłem dokładnie, ale na pewno nie odbiegało to zauważalnie od lotów w dodatnich temperaturach. Duża ilość śniegu (też padającego) wpływała jednak na zasięg. Tyle mogę pomóc. Parametry baterii pozostawiam do oceny znawcom.

EDIT - scalenie

I jeszcze jedno. Temperatura na zewnątrz wynosiła -10 stopni.

EDIT - scalenie

Powodem mogła być również gwałtowna zmiana temperatury. Ja zawsze przed lotem w niższych temperaturach pozostawiam P4 na dłuższy czas w chłodnym pomieszczeniu i dopiero później latam. Gdy polatam również nie daję go od razu do temperatury pokojowej tylko stopniowo podnoszę temp. przechowywania. Dzięki temu unikam skraplania. Przynajmniej tak mi się wydaje że tak trzeba.
bartek93
Posty: 6
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 10:08

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: bartek93 »

Czyli bateria pewno sprawna . Chyba racja duża zmiana temperatur . A czy ogrzewacie jakoś swoje baterie ? wystarczy ją pod kurtkę schować?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: Verid »

bartek93 pisze:Czyli bateria pewno sprawna
Skąd ten wniosek? Olabart poza tym że zarobi zaraz krawat za pisanie posta pod postem, wylatał pakiet na zimnie wyciągając circa 20 minut a ty nie możesz wydoić 5.
Gwałtowna zmiana temperatury otoczenia szkodzi żyroskopom (nie chodzi o trwałe uszkodzenia tylko o błędy odczytu związane ze zmianą temperatury) nie baterii. Bateria to klocek, nie wychładza się natychmiast więc szybkie przejście ciepło-zimno jej nie szkodzi. Nawet poniekąd pomaga bo w trakcie lotu bateria sama się rozgrzewa dlatego latając w zimie dobrze jest wystawić sprzęt bez baterii na zewnątrz żeby się wychłodził a pakiet założyć przed samym lotem żeby zimno nie wycyckało ci Ampów.

Jeżeli nie zmroziłeś baterii trzymając ją przez dłuższy czas na zewnątrz tylko wywlokłeś Mydelnicę z domu/samochodu/innego ciepłego miejsca i uruchomiłeś to tak krótki czas lotu bardzo źle świadczy o jej kondycji.
Ten wredny...
bartek93
Posty: 6
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 10:08

Re: DJI Phantom 2 Vision

Post autor: bartek93 »

Dziękuję za podpowiedzi.
ODPOWIEDZ