Firmware Inspire 1

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Elczupakabra
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 13:39

Firmware Inspire 1

Post autor: Elczupakabra »

Powitać wszystkich. Od pewnego czasu jestem posiadaczem potocznie zwanej "mydelniczki " a dokładnie Dji inspire1. Którym już spędziłem w powietrzu 15h a loty na odległość 1,5km nie sprawiały żadnego problemem.Oczywiście do wczoraj, 1ka zaprotestowała i nie chce lecieć dalej niż 500m od miejsca startowego. Prawdopodobnie winą za ten stan rzeczy jest prośba o nową ver Firmware.
1 sze pytanie do bardziej wtajemniczonych, mam ver 1.9.1.30 a chciałbym pozostać przy obecnej wersji skoro wszystko działa i nie ma żadnych problemów. Czytałem coś na zachodnich forach używając tłumacza, i wynikało z tego co zrozumiałem że powinienem wgrać starszą ver Firmware 1.9.1.21 a następnie wgrać( powrócić ) do 1.9.1.30 czy ktoś może potwierdzić że to dobra koncepcja? i rozwiąże problem:roll:
Druga sprawa czy prawdą jest że trzeba aktualizować za koleją ,czyli przykładowo mam ver 3 Firmware ,to nie mogę wgrać np 6ej ver ,tylko mam wgrywać za koleją czyli w uproszczeniu 4,5,6 ? bo gdzieś słyszałem lub czytałem :roll: ktoś może podpowie jak to ustrojstwem zgrać żeby znów latało jak wcześniej, bo odległość 500m to mizerny wynik :-?
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Firmware Inspire 1

Post autor: Jagoda »

Elczupakabra pisze:.Oczywiście do wczoraj, 1ka zaprotestowała i nie chce lecieć dalej niż 500m od miejsca startowego. Prawdopodobnie winą za ten stan rzeczy jest prośba o nową ver Firmware.
Sprawdź czy aby przypadkiem nie włączyłeś opcji" Enable max Distance" czy tam "Distance Limit"
Pozdrawiam. :), :)
Elczupakabra
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 13:39

Re: Firmware Inspire 1

Post autor: Elczupakabra »

Jestem przekonany że sprawdzałem tą funkcję i była wyłączona, ale dla pewności jeszcze sprawdzę jeśli tylko pogoda pozwoli.
Elczupakabra
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 13:39

Re: Firmware Inspire 1

Post autor: Elczupakabra »

Model wrócił do dalekich lotów, a problemem nie okazało się Firmware jak początkowo myślałem , a funkcja max distanse o której pisał Jagoda wyżej. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz! Jeżeli włączyłem funkcję max D i ustawiłem maksymalny lot 3000m, dlaczego nie chciał odlecieć na odległość większą niż 500m !!! No nic najważniejsze że wszytko wróciło do normy :-) dzięki Jagoda za podpowiedź.
ODPOWIEDZ