Phantom 3 professional i dodatkowe baterie.

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

PawelPawel
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2017, 11:03
Lokalizacja: Katowice

Phantom 3 professional i dodatkowe baterie.

Post autor: PawelPawel »

Witam
Widziałem na filmikach z Youtuba że ludzie podłączają do phantoma 3 adv i pro dwie dodatkowe baterie po bokach drona i teraz mam pytanie, jak to zrobić ?
Czy jest do kupienia jakiś gotowy system ?
Czy pozostałe dwie baterie również muszą być oryginalne(dedykowane do phantoma 3) ?

Oryginalnych baterii mam 3 sztuki wiec mi wystarczy. Jeśli pytajcie po co chce to zrobić, czasami nagrywam z powietrza i fajnie gdyby w górze utrzymał się z 40 minut aby nagranie było bez cięć.

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 professional i dodatkowe baterie.

Post autor: pawelsky »

Nie napalalbym sie zbytnio na te 40min...
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Phantom 3 professional i dodatkowe baterie.

Post autor: gorszysort »

Na filmiku pokazali baterię stokową 4480 mAh -> 17:53 oraz z dwiema dodatkowymi 4480 + 1800*2 = 8080mAh ->25:47.

A więc zwiększenie pojemności o 80% dało zysk czasowy 44%. Warto wiedzieć - spodziewał bym się lekko większego wydłużenia.
PawelPawel
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2017, 11:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Phantom 3 professional i dodatkowe baterie.

Post autor: PawelPawel »

gorszysort pisze:Na filmiku pokazali baterię stokową 4480 mAh -> 17:53 oraz z dwiema dodatkowymi 4480 + 1800*2 = 8080mAh ->25:47.

A więc zwiększenie pojemności o 80% dało zysk czasowy 44%. Warto wiedzieć - spodziewał bym się lekko większego wydłużenia.

Ciekaw jestem ile by znajdował sie w powietrzu gdyby zamiast tych dwóch 1800 dołożyć dwie o pojemności oryginalnej czyli gdyby na pokładzie było w sumie 3 x 4480=13440 :mrgreen: Co do cięzaru próbowałem zawiesić mu podobny ciężar pod podwoziem i radził sobie z lataniem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 professional i dodatkowe baterie.

Post autor: pawelsky »

PawelPawel pisze:Co do cięzaru próbowałem zawiesić mu podobny ciężar pod podwoziem i radził sobie z lataniem.
I jak dlugo 'latal'? :)
PawelPawel
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2017, 11:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Phantom 3 professional i dodatkowe baterie.

Post autor: PawelPawel »

pawelsky pisze:
PawelPawel pisze:Co do cięzaru próbowałem zawiesić mu podobny ciężar pod podwoziem i radził sobie z lataniem.
I jak dlugo 'latal'? :)
około 12 minut, był to przywiązany na sznurkach woreczek z cukrem o wadze 0,7 kg. Musze zmierzyć to dokładnie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 professional i dodatkowe baterie.

Post autor: pawelsky »

PawelPawel pisze:około 12 minut, był to przywiązany na sznurkach woreczek z cukrem o wadze 0,7 kg. Musze zmierzyć to dokładnie.
No to sam widzisz ze nawet z prostej matematyki wynika ze na 40 min nie ma szans :)
Marek G
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 04 gru 2016, 11:02

Re: Phantom 3 professional i dodatkowe baterie.

Post autor: Marek G »

Robiłem próby z tym rozwiązaniem zysk jest nie tak wielki jak podałeś dokładalem po dwie baterie najpierw zwykłe (1,8 Ah) a potem HV (2,4Ah) na zwykłych zyskiwałem ok 20 % na HV ok 30%
Podaje to w procentach gdyż bawiłem sie tym w ubiegłą zimą więc baterie na dzień dobry tracą na pojemności z powodu mrozua potem jakoś mi przeszło eksperymentowanie
Jeśli chcesz to robić to na Phantom Pilots jest wątek w kórym krok po kroku jest to opisane łącznie z wynikami pomiarów i rekomendowanymi bateriami gdyż tu nie ma prostej matematyki z powodu różnej sprawności ogniw
Jedna uwaga gdybyś chciał to robić obchodź się rozebranym odniwem jak z jajem gdyż chwila nieuwagi i możesz załatwić elektronikę ale gdy to opanujesz odpadnie Ci problem zużytych baterii gdyż pod elektronikę podpinasz 4 cele najlepiej HV
i masz nową baterię
Życzę sukcesów a gdybyś miał pytanie pytaj
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: Phantom 3 professional i dodatkowe baterie.

Post autor: gebe14 »

ale chwila ... przecież bateria ph3 ma niestandardową pojemność . niby 4s ale ma większe niapięcie . to jakie zamienniki chcecie zastosować ?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Phantom 3 professional i dodatkowe baterie.

Post autor: matulekpl »

gebe14 pisze:ale chwila ... przecież bateria ph3 ma niestandardową pojemność . niby 4s ale ma większe niapięcie . to jakie zamienniki chcecie zastosować ?
To pojemność czy napięcie?:) dwa różne pojęcia.
To jest LiPo HV. Czyli ma trochę wyższe napięcie dozwolone. Bodajże 4,35V na cele.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ