DJI Phantom 4 PRO

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: DawidM »

Utrata ostrości jest na korygowaniu dystorsji, tak jak zwiększenie szumów przy usuwaniu winiety, każda obróbka w jakiś sposób degraduje obraz.
Absolutnie nie sprowadzam P4 Pro do Xiaomi. Xiaomi przede wszystkim nie ma RAW :) Gdyby nie to, że mam jeszcze niewysłużone P3, a ten rodzaj foto to nie jest to czym się głównie lubię bawić, to długo bym się nie zastanawiał nad P4 Pro. Chodziło mi tylko o to, że zarówno P4 Pro jak i tym bardziej P3 startu do lustrzanek i bezluster to raczej nie ma.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: PiotrSz »

matulekpl pisze:obraz z PH4Pro jest na poziomie Panasonica GH4 czy też Canona 60D
Tu bardzo mocno przesadziłeś... GH4 jak 60D nie potrzebują poprawek programowych ani zaszywania w RAWa jotpega po to żeby oszukać nieznającego się użytkownika... W przeciwieństwie do tych aparatów P4P ma do dupy optykę ale załatwia cały temat programowo i robi to całkiem nieźle, jeśli ktoś dobierze się do pliku RAW w odpowiednim programie to zobaczy jaki to jest syf... trochę za duża matryca do optyki którą użyli ... ale jeśli klient dostanie PNG albo TIF w maksymalnej rozdzielczości to nie ma problemu, tak jak napisał Michał, nie dawać RAWa :-)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: IvanM »

Panowie - ale w czym niby ma być problem? P4Pro nie jest sprzedawany jako najwyższej klasy aparat fotograficzny. W całości z radiem, kopterem i walizką kosztuje mniej jak lepszy obiektyw. To fantastyczne, że producent potrafi rozwijać nowe technologie tak, by omijać ograniczenia technologii tradycyjnych i potrafi przy tym osiągać tak rewelacyjne wyniki. Przynajmniej do wideo - bardzo trudno szukać czegoś, czym można polatać i co da porównywalne wyniki. 4K przy 50/60P - GH4 odpada, 60D nawet nie startuje.
Tutaj nie ma najmniejszego powodu do krytyki - ten sprzęt nie ma w swojej klasie żadnej realnej konkurencji. Dla bardziej wymagających oferuje firma kamery serie X5x z wymienna optyką, lub sprzęt latający i gimbale pod "dorosłe" aparaty.
DawidM pisze:Utrata ostrości jest na korygowaniu dystorsji
Nie ma co przeginać. Filmy kinowe filmowane są anamorficznie za pomocą obiektywu, który zniekształca geometrie obrazu tak, by w standard 35mm zmieścił się szerokokątny obraz. Dla oglądania potrzebna jest odpowiednia korekcja. Robi się tak po to - by osiągnąć lepszą jakość!
Ta sama zasada działa i przy P4Pro. 20MPx daje spory zapas i możliwości korekcji. Nie dorówna perfekcyjnym "z natury" 20MPx - ale nie zawstydzi się za bardzo przed 16MPx aparatem.
Ostatnio zmieniony czwartek 02 lut 2017, 19:38 przez IvanM, łącznie zmieniany 1 raz.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

PiotrSz pisze:
matulekpl pisze:obraz z PH4Pro jest na poziomie Panasonica GH4 czy też Canona 60D
Tu bardzo mocno przesadziłeś..
Mimo, że ja obecnie ze stajni Nikona, Pentaxa, Mamyii i nie mam P4PRO zgadzam się z Tobą i Adriánem.
Rozdzielczość P4 nie jest mała ale...gdzie dynamika (wspomniał wcześniej ja i teraz DawidM), aberacje, dystorsje, szumy...........
Może kiedyś w przyszłości obiektyw wielkości guziczka i na matrycy główki szpilki (2 mm ) zrobi super fotkę bez wspomagaczy.
Biorąc pod uwagę to, że kompakt mojej żonki robi lepszą (technicznie) fotę niż pierwsza lustrzanka APS-C a mój tel. lepiej foci niż pierwszy tani cyfrowy kompakt to ....tylko czekać.
I....dalej
IvanM pisze: Przynajmniej do wideo - bardzo trudno szukać czegoś, czym można polatać i co da porównywalne wyniki. 4K przy 50/60P - GH4 odpada, 60D nawet nie startuje.
Tutaj nie ma najmniejszego powodu do krytyki - ten sprzęt nie ma w swojej klasie żadnej realnej konkurencji. Dla bardziej wymagających oferuje firma kamery serie X5x z wymienna optyką, lub sprzęt latający i gimbale pod "dorosłe" aparaty.
Tutaj IwanM zawarł całe sedno sprawy.Polatać i pokamerować.
Dla bardziej wymagających nie przytaczam wątku, gdzie jeden z forumowiczów pokazał co zrobili tak naprawdę do focenia, bo już robił ja to 2 razy.
Ps.
Matulekpl
To nie hejt. To fakty, fizyka....itp.
A tak na marginesie, to montażu ja mogę uczyć się od Ciebie :-) i przy każdej okazji nadmienię :-D
Ale fotografia to moja baja.
Alem się nagadał :lol:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Adrián »

IvanM pisze:Przynajmniej do wideo - bardzo trudno szukać czegoś, czym można polatać i co da porównywalne wyniki. 4K przy 50/60P - GH4 odpada, 60D nawet nie startuje.
Ok, tylko to wygląda trochę jak gonienie za pixelami, kosztem jakości i ohy i ahy, jaką to ja mam rozdzielczość, nawet 8k nie położy na łopatki tego co da faktycznie fhd lustra.
Chyba, że będziemy się licytowali na ilość klatek, rozdzielczość i cały bełkot sprzedawców ze sklepu nie dla idiotów, którzy wciskają ten kit kupującym.

Wolałbym zobaczyć nawet to FHD z panasonica, lub canona/ nikona, niż 4k z P4P i mogę postawić pączki, że będzie to wyglądało Dużo lepiej i szczena opadnie, szczególnie po obróbce (bo przecież phantom, też tak robi, tylko z automatu)

To jak małpa bezlusterkowca, zrobi technicznie lepsze zdjęcia, niż druga osoba nieznająca się na fotografii i dasz jej pełen manual.
Ale to nie znaczy, że lustro jest gorsze, bo wypluło gorsze zdjęcie.

Nie jest to nagonka na Ciebie, ale nie lubię jak się stawia ilość, kosztem jakości.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: IvanM »

Jagoda pisze:Rozdzielczość P4 nie jest mała ale...gdzie dynamika (wspomniał wcześniej ja i teraz DawidM), aberacje, dystorsje, szumy...........
Proponuje zrozumieć, ze mowa nie o P3 ani o P4 lecz o P4Pro.
P4Pro ma zakres dynamiki prawie 11 wartości przesłony a w testach wychodzi, że rozdzielczość jest nawet większa jak przy X5 ( a więc Panasonic M4/3) z "dużym obiektywem". Narzekać tutaj może tylko ktoś, kto nie wie o czym mowa.
Adrián pisze:Wolałbym zobaczyć nawet to FHD z panasonica, lub canona/ nikona, niż 4k z P4P i mogę postawić pączki, że będzie to wyglądało Dużo lepiej i szczena opadnie, szczególnie po obróbce (bo przecież phantom, też tak robi, tylko z automatu)
To oznacza tylko i wyłącznie, że nie wiesz, nie sprawdziłeś i nie masz nawet rozeznania. Taka dyskusja nie ma większego sensu - więc każdemu co lubi. Ja pozostaje przy tym, co napisałem wcześniej: P4Pro - nie ma żadnej realnej konkurencji.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Adrián »

IvanM pisze:To oznacza tylko i wyłącznie, że nie wiesz, nie sprawdziłeś i nie masz nawet rozeznania. Taka dyskusja nie ma większego sensu - więc każdemu co lubi. Ja pozostaje przy tym, co napisałem wcześniej: P4Pro - nie ma żadnej realnej konkurencji.
Mam rozeznanie i znam parametry, ale nie jest to walka na pixele czy ilość kl/s.
Tyle ode mnie w temacie.
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Carrock »

No to sie zrobilo niezrecznie. Napiszcie proszę amatorowi w tych sprawach czy i jaki wplyw w p4p ma ten "kiepski" obraz w kontekscie filmowania i dalszej postprodukcji? Czy korekcja softowa bedzie miala wplyw na jakosc filmu i mozliwosc pozniejszej obrobki?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

IvanM pisze: a w testach wychodzi,
Że moje autko spala 6 l/100km w mieście.A ja to między baaaajki wkładam.
A tak na poważnie to 11 EV nie mają cyfrowe lustrzanki z najwyższej półki (średnioformatowe np. Pentax 645 D)
Ba, nie mają nawet analogowe negatywy.
Ale fajtom niczym pudełko zapałek ma.Wg. testów oczywiście. :lol:
I jeszcze raz
IvanM pisze: Ja pozostaje przy tym, co napisałem wcześniej: P4Pro - nie ma żadnej realnej konkurencji.
Zgadzam się całkowicie - ale w tej "klasie cenowej"
I idę za Adrianem: tyle ode mnie w temacie

Carroc my tu o: ile diabłów mieści się na czubku szpilki :-D
Nie nerwuj się.
Mam P4 nie pro i się cieszę :mrgreen:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Ładziak »

Adrián pisze:To tak, jakbyś chciał porównać topowe bezlusterkowce z topowymi lustrami.
Nietrafione porównanie. Idzie nowe, czas przywyknąć. Tak jak z P4P ;-)
http://www.fotopolis.pl/opinie/analizy/ ... em-analiza
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Adrián »

Mam jedno i drugie. Jak potrzebuje lekko i przyzwoicie, biorę bezlusterkowca. Jak chce dobrze, biorę lustro.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

Ładziak pisze: Nietrafione porównanie. Idzie nowe, czas przywyknąć. Tak jak z P4P ;-)
Dziś trafione, jutro już chyba nie.
Dwa miesiące temu przymierzałem się.Wizjer jeszcze za....ciemny i jakoś nie daje "komfortu"
I co by nie było....nie "focę niczym zombie".
Ale liczę na rozwój bezlusterkowców.Waga ma znaczenie :-D
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Adrián »

Jagoda pisze:nie "focę niczym zombie".
Hehe dobre, dobre..
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: IvanM »

Jagoda pisze:Zgadzam się całkowicie - ale w tej "klasie cenowej"
W żadnej klasie cenowej. Czy znasz jakiekolwiek urządzenie o podobnych walorach/parametrach - ale ze znacząco lepsza kamerą choćby i w trzykrotnie wyższej cenie? Porównujmy wielkość bagażnika Ford Focusa z bagażnikiem VW Golfa... a nie z 20tonową ciężarówką.
Adrián pisze:Mam jedno i drugie. Jak potrzebuje lekko i przyzwoicie, biorę bezlusterkowca. Jak chce dobrze, biorę lustro.
Lustrzanka różni się od bezlusterkowca tylko i wyłącznie rodzajem wizjera. Lustrzanka ma optyczny, który wyświetla obraz poprzez lustro bez elektronicznego przetwarzania. Nie ma to nawet najmniejszego znaczenia dla jakości zdjęć. Przy wideo lustro wcale nie jest używane a lustrzanka działa dokładnie jak bezlusterkowiec. Biorąc pod uwagę jakość obecnych elektronicznych wizjerów - są lustrzanki dziś już technologicznym przeżytkiem.
Adrián pisze:Mam rozeznanie i znam parametry, ale nie jest to walka na pixele czy ilość kl/s.
Jasne, że nie ma walki - kiedy nie ma się podstawowej wymaganej broni.
Jednak kiedy mowa o rozdzielczości - to jest mowa o ilości pikseli! Jeżeli korekcją zniekształcenia tracimy rozdzielczość - to ma rozdzielczość "surówki" podstawowe znaczenie.
Kiedy mowa o urządzeniu, które z założenia robi większość ujęć w ruchu - to ma różnica pomiędzy 25 i 50FPS znaczenie brutalne.

Pozwolę sobie powtórzyć link do poczytania o pracy fotografa z P4Pro:
http://www.stefanforster.com/photograph ... pro-review
Zwłaszcza ten tekst:
Already after half a day with the Phantom 4 Pro and the first pictures in Lightroom I was sure for my usage it will never be a Inspire / Inspire 2, S1000, Matrice 600 or anything else again. Of course for professional film teams the Inspire / S1000 / M600 Series are a must, but not for me, who has to carry this drones to the most remote areas of the world. The image quality of the new Phantom 4 Pro camera exceeded everything I've ever seen on the Inspire X5 and all the phantoms until now. The new 20 megapixel Sony Exmor R sensor and the top optics with a wonderful 24mm focal length (35mm standard), in collaboration with a good autofocus system (touch and release button) variable aperture, conjure up a 44 megabyte RAW picture on the memory card, which is in terms of image quality and dynamic range captured with a 4 years old SLR camera.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Ładziak »

Dla mnie focenie na zobmie też było nie do zaakceptowania i powstrzymywało przez zakupem bezlusterkowca. Ale kiedy sytuacja zmusiła mnie, żeby takowy mieć w swoim arsenale, to reszta sprzętu momentalnie poszła na sprzedaż. Naprawdę, od tego że aparat ma pryzmat, zdjęcia nie robią się lepsze :-P A matryce i ich oprogramowanie, czy szkła są takie same jak w lustrzankach, jak nie lepsze. Tylko porównujmy sprzęt tej samej klasy i generacji!
Nie ulegajmy autosugestii, co stanowi clou cytowanego przeze mnie artykułu: Kropkę na "i" postawiła firma Sony, która w zeszłym roku pokazała system bezlusterkowy z pełnoklatkową matrycą - aparaty A7/A7R. Mimo to we wspomnianych już badaniach, konsumenci na pytanie o to, który aparat ich zdaniem daje lepszą jakość zdjęć wskazywali na lustrzankę. Trudno wybić z głowy istniejący od lat schemat: jakość = lustrzanka.

Wracając do kopterów - tych wszystkich pięknych dużych maszyn i tych mniejszych, wszystkich własnoręcznie dopieszczonych i wyregulowanych, już dawno się pozbyłem, bo w pewnym momencie przegrały z Fajtomem, jak nie jakością, to rozmiarami :-)

EDIT: IvanM był szybszy :-)
Ostatnio zmieniony czwartek 02 lut 2017, 22:27 przez Ładziak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ