DJI Phantom 4 PRO

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

matulekpl pisze:Czas naświetlania dłuższy jest średnio wykonalny. Nie jestem w stanie ustabilizować na tyle drona/gimbal.
W moim P3P granicą było 1/4 s.W P4 0,5.Widać Pro bardziej stabilny.
Krzywy horyzont - jak wspomniałem - bolączka DJI od P3. Najgorsze, że może pojawić się nagle.
O czujnikach dolnych, jak i sofcie, który ma problemy z ich interpretacją była dyskusja.I w zasadzie niewiele wniosła.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Jagoda pisze:
matulekpl pisze:Czas naświetlania dłuższy jest średnio wykonalny. Nie jestem w stanie ustabilizować na tyle drona/gimbal.
W moim P3P granicą było 1/4 s.W P4 0,5.Widać Pro bardziej stabilny.
robiłem testy stabilności samego gimbala, gdy dron stoi na stole;)
czas naświetlania 8s niestety lekkie rozmazanie. natomiast czas 4s już jak najbardziej ok.
zobaczcie efekty:

Obrazek Obrazek
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

matulekpl pisze: czas naświetlania 8s niestety lekkie rozmazanie. natomiast czas 4s już jak najbardziej ok.
Nie jest źle.A nawet jest dobrze.
Gimbal to nie statyw.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Jagoda pisze:Gimbal to nie statyw.
tylko po cholerę dają możliwości, których nie da się wykorzystać?:D
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Adrián »

"Pro" do czegoś zobowiązuje, żeby było chociaż więcej suwaczków do gmerania w ustawieniach, nie sam automat heh ;-)
tantal
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2016, 12:25

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: tantal »

matulekpl pisze:robiłem testy stabilności samego gimbala, gdy dron stoi na stole;)
czas naświetlania 8s niestety lekkie rozmazanie.
Przy fotach ze statywu stabilizację aparatu wyłącza się manualnie bądź robi to automat właśnie z tego względu że w tej sytuacji ona rozmazuje to co nieruchome... A test przypomina właśnie ustawienie aparatu ze włączoną stabilizacją na statywie i ocenianie skuteczności tejże stabilizacji.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Adrián »

Kamera posiada stabilizację obrazu? Jeśli nie, to wystarczy zablokować gimbal, tylko nie wiem po co ten test będzie.. Dopiero jest sens w locie.
tantal pisze: ze włączoną stabilizacją
Tylko nie myl stabilizacji gimbala, a aparatu/kamery/obiektywu. Gimbal, gdy jest dobrze ustawiony i nie poruszony, to będzie jak statyw.
To o czym piszesz, ma miejsce, gdy masz stabilizację obrazu w aparacie/kamerze i obiektywie. Wówczas to prawda, wyłącza się stabilizację, żeby podczas długich czasów, zminimalizować wszelkie drgania.
tantal
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2016, 12:25

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: tantal »

Adrián pisze:To o czym piszesz, ma miejsce, gdy masz stabilizację obrazu w aparacie/kamerze i obiektywie.
Gdy mam stabilizację i w aparacie i w obiektywie to jedną z nich wyłączam- ale to nie jest związane z tym wątkiem.
Adrián pisze:Tylko nie myl stabilizacji gimbala, a aparatu/kamery/obiektywu.
Zaryzykuję i będę się mylił nadal, obydwa ustrojstwa są aktywnymi układami zawierającymi ruchome elementy wprowadzającymi własne drgania. "Postawione i nie poruszone" teoretycznie są tylko reaktywne. Różnica jest oczywista- stabilizację matrycy/obiektywu mogę wyłączyć (np. na czas używania statywu), wyłączanie gimbala nie jest przewidziane z jasnych powodów.
Adrián pisze:Gimbal, gdy jest dobrze ustawiony i nie poruszony, to będzie jak statyw.
No właśnie wcześniej słusznie napisałeś że gimbal to nie statyw.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Adrián »

tantal pisze:Gdy mam stabilizację i w aparacie i w obiektywie to jedną z nich wyłączam- ale to nie jest związane z tym wątkiem.
A powinno się wszystkie, gdy masz na statywie i zależy Ci na idealnych zdjęciach.
tantal pisze:No właśnie wcześniej słusznie napisałeś że gimbal to nie statyw.
Nie będzie, gdy będzie się poruszał, gdy będzie stał w miejscu, to może nim być. Można wyłączyć i zablokować kamerę w jednej pozycji, tylko po co ten test statyczny dla kamery, która z założenia jest na gimbalu i tak ma pracować?
tantal
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2016, 12:25

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: tantal »

:mrgreen:
Adrián pisze:A powinno się wszystkie, gdy masz na statywie i zależy Ci na idealnych zdjęciach.
Oczywiście- sądziłem że piszesz o współpracy dwóch stabilizacji.
tantal pisze:tantal pisze:
No właśnie wcześniej słusznie napisałeś że gimbal to nie statyw.

Nie będzie, gdy będzie się poruszał, gdy będzie stał w miejscu, to może nim być. Można wyłączyć i zablokować kamerę w jednej pozycji, tylko po co ten test statyczny dla kamery, która z założenia jest na gimbalu i tak ma pracować?
Pisałem o teście matulka, czyli o gimbalu włączonym. IMHO wprowadza własne drgania których efekt jest wyraźniejszy w tej nietypowej dla gimbala sytuacji niż w locie. Taki test nie bardzo świadczy o jego zdolności stabilizowania, bardziej o wpływie własnych śmieci i to w pracy jako "statyw" a nie gimbal. O to mi chodziło i tylko o to :-)
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

Nowe fotki z dzisiaj:

Obrazek Obrazek

dodaję link do RAWów do wglądu:)
http://serwer1612087.home.pl/ph4pro/16.12.06/
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: kuczy »

matulekpl pisze:Nowe fotki z dzisiaj:
No weź no ! - Wejherowo ma być piękniejsze og Gdyni ??? :D
- a na serio - pięknie wyszło, bezpieczeństwo zachowane - klasa !
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: matulekpl »

kuczy pisze:bezpieczeństwo zachowane
specjalnie nad dachami latałem;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: Jagoda »

matulekpl pisze: specjalnie nad dachami latałem;)
No właśnie.
Z jednego narożnika w drugi.
A teraz wyobraź sobie, jak wyglądałaby fota palnięta w drodze z jednego narożnika w drugi, gdzie oświetlone ulice "wyszłyby" z narożników kadru.
Dodatkowo kościółek miałby prostą wieżę - ale z tej perspektywy to i tak drobiazg.
Sumując - pierwsza fotka no...., może być jest OK, ale druga to gniot - mówię/piszę tylko o kadrowaniu.
Chyba się nie obraziłeś?
Pozdrawiam. :), :)
sebi
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2014, 17:23
Lokalizacja: łódzkie

Re: DJI Phantom 4 PRO

Post autor: sebi »

Pojawił się nowy firmware na P4P - V 01.01.0203. Jest kilka poprawek. Kalibracja IMU powinna już działać poprawnie.


- Fixed an issue of some settings not being reset after resetting camera settings.
- Fixed color deviations when shooting at a high ISO value.
- Fixed a rare issue where a black image is saved instead of a photo.
- Fixed an occasional IMU calibration failure issue for the aircraft.
- Reduced aircraft vibration during light-throttle take-off.


Aparatura też zyskała nowy sofcik - V 1.3.0.0
ODPOWIEDZ