Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: e4r5t »

Witam. Kupiłem sobie standarda z myślą o robieniu zdjęć niestety nie stać mnie było na lepszy model. Czytałem, że nie ma zbyt dużej różnicy w robieniu zdjęć jeśli chodzi o wersję adv/pro czy 4k podobno różnica jest w filmie. Lecz ja do filmu nic nie mam, bo jakoś jest bardzo fajna. Jedynie martwią mnie te zdjęcia robiąc na ISO 100 jest szum, kiedy zdjęcie dam do obróbki w LR i lekko coś wyciągnę z cieni czy chce wyostrzyc to po zapisie do JPG jest sam szum i piksele ;/
Jak to jest w innych modelach czy faktycznie zdjęcia robią podobnej jakości czy jednak jest lepiej? Mam też stary soft czy to może być też powodem?
Awatar użytkownika
pioterek
Posty: 91
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: pioterek »

Jeżeli używasz pełnej rozdzielczości 2,7 K kamery to możesz popróbować wyciąć zdjęcia wprost z filmu, dla Full HD zupełnie wystarczy i możesz wybrać wtedy dokładnie najlepszy moment. Ja tak często robię. Oczywiście jest to tylko ominiecie tematu a nie jego załatwienie. W moim modelu takiego objawu nie zauważyłem - może to kwestia egzemplarza.
Ale ogólnie te kamery lubią światło bez słońca możne być słabo.
Ostatnio zmieniony piątek 21 paź 2016, 12:04 przez pioterek, łącznie zmieniany 3 razy.
DJI F450 FPV, Phantom 3A, DJI Spark Combo, RangerEX, Pitlab&Zbig, Futaba 14SG
opis budowy modeli FPV: https://goo.gl/FuZ5ai https://goo.gl/PBXgq7
inne moje modele: https://goo.gl/n4SZnK
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: Adrián »

Robisz na automacie?
Pokaż zdjęcia przed obróbką.
Może ustawiłeś jakąś marną jakość zdjęć?
Więcej szczegółów.
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: e4r5t »

na automacie oraz na manualu lecz w tym manualu za wiele to nie ma do ustawiania tylko ISO i czas. Ma znaczenie 16:9 lub 4:3?
Zdjęcia akurat robiłem w jasny słoneczny dzień, ale robię też kiedy nie ma słońca, ale nadal uważam, że w takim dronie powinno być coś lepszego.Wiaodmo nie wymagam zdjęć z lustrzanki, ale żeby jakoś była chociaż jak w smartfonach, a tu jest gorzej jak z kamerki sjcam sj4000
Myślałem, żeby z filmów wycinać ale nie o to w tym chodzi ;/
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: yasiu18 »

Prawdą jest że faktycznie zdjęcia z Phantoma d... nie urywają, ale wrzuć jakieś to zobaczymy czy jest aż tak źle.
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: e4r5t »

Proszę bardzo tutaj wrzucam 4 zdjęcia
2 są robione o godz.8.30 lekko pochmurno i 2 kolejne robione po godz 17 gdzie było słońce. Na wszystkich zdjęciach iso jest 100-150. Jest 0 ostrości, mega duża kaszka.
Ale zdjęcia z Phantoma d... nie urywają ze standarda czy ze wszystkich wersji?

https://www.sendspace.com/file/aobjpf
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: Hudy_edd »

Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: e4r5t »

też kiepsko z jakością i szumami. W advanced jest lepiej?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: Adrián »

Nie oczekuj zbyt wiele po zdjęciach z phantoma. Widocznie jesteś z tych "bardziej" wymagających i szukasz czegoś lepszego, min dobry kompakt/bezlusterkowiec. Ale to nie ta liga, nie ta półka cenowa. Oczywiście o lustrze nie wspominam.
Chyba lepszą jakość, można wyciągnąć z klatki filmu, niż ze zdjęcia w przypadku ph.
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: Hudy_edd »

e4r5t pisze: Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Posty: 36
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
też kiepsko
Miałeś sobie porównać :) Ja nie otwieram rarow od obcych ludzi wiec zapodalem moje zdjęcia.

Adv mozesz porownac np od użytkownika matulekpl
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: e4r5t »

a jak najlepiej zrobić zdjęcie z klatki filmu? po prostu prtn screen?
Mrozu23
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 27 paź 2016, 15:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: Mrozu23 »

Panowie podepnę się pod temat bo nie chcę zakładać nowego chociaż mój problem dotyczy wersji professional.
Przeczytałem już chyba tysiąc tematów na temat robienia zdjęć tym dronem ale nie potrafię tego ogarnąć.
Ogólnie z tego co wyczytałem im niższe ISO tym mniej szumów więc w świetle dziennym zazwyczaj mam 100 a naświetlenie zdjęć reguluje czasem ekspozycji biorąc pod uwagę ogólny wygląd zdjęcia na podglądzie i wykres z historamu. Profil koloru płaski D-log. Pliki zapisuje do RAW (DNG) i obrabiam z reguły w After Effects. Zdjęcia cały czas wychodzą mi mega rozmyte. Porównywałem je ze zdjęciami z Samsunga S6 też w 12Mpx i biją zdjęcia z Phantoma na głowę. Jeśli macie możliwość to rzućcie okiem na to:

https://www.sendspace.com/filegroup/Cgp ... oMygzntAX7

Są tam 4 zdjęcia przy ISO100 400 i 800 oraz do porównania ISO40 z Samsunga. Niestety z telefonu w innej proporcji ale w 12mpx nie mam innej możliwości w telefonie. Wszystkie zdjęcia przerzucone do jpgów z AE w trybie auto żeby były porównywalne. Moim zdaniem kaszana. Lepsze zdjęcia robiłem phantomem 2 z chińskim zamiennikiem gopro na pokładzie (zanim zatonął :) ).
Macie jakiś pomysł co jeszcze mogę wypróbować? Jak widzę zdjęcia niektórych z tego samego drona to aż twarz mi się cieszy a moje wstyd komuś pokazać :(

P.S. Hudy_edd bardzo fajna galeria :-) Zdradź mi swój sekret :D
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: kaktus »

Raw musisz wyostrzyć w programie później usunąć szumy wyrównać cienie będzie w miarę ok a to z PH4

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... pYNWMxRnh3
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Mrozu23
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 27 paź 2016, 15:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: Mrozu23 »

Już próbowałem wszystkiego z tego co piszesz łącznie z gotowymi Lutami dedykowanymi do Phantoma 3. Nic to nie daje bo surowe zdjęcia są bardzo marnej jakości. Z pustego i Salomon nie naleje. Wyczytałem na phantompilot że sporo osób ma podobny problem i podobno rozwiązuje go regulacja ostrości poprzez obrócenie soczewki. Podobno DJI idzie w masówkę i ustawienie soczewki jest jedno optymalne dla większości urządzeń. Jak ktoś miał szczęście to ma ostre zdjęcia a jak ktoś ma pecha to ma ten sam problem co ja. Przetestuje jutro ten patent z soczewką i dam znać czy to coś pomogło.
Twoje zdjęcie w nocy jest bardziej ostre i ma więcej szczegółów niż moje w dzień!
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Phantom 3 Standard - tragiczna jakość zdjęć

Post autor: kaktus »

Jeśli to wina soczewek to i wideo powinno być rozmyte co do iso staraj się nie przekraczać 100 a zwiększ czas w manualu jak jest możliwość, chyba że wiatr buja to lepiej dać większe iso jak nie mieć zdjęcia wcale.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
ODPOWIEDZ