DJI Phantom 2 vision + - problem proszę o pomoc

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

marcin_siedlce
Posty: 2
Rejestracja: sobota 15 paź 2016, 13:18

DJI Phantom 2 vision + - problem proszę o pomoc

Post autor: marcin_siedlce »

witajcie,
to jest mój debiutancki post.

Od dwóch jestem posiadaczem DJI Phantom 2 vision+.
Od pewnego czasu borykam się z problemem.

Na smartfonie / tablecie mam zainstalowaną aplikację DJI vision. Za pomocą tej aplikacji mam pełną kontrolę nad dronem ale.... nie mam podglądu obrazu z kamery.
Resztę funkcji w 100% działa.
Kamera nagrywa obraz na kartę. Na samym dronie mam wykonaną aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji.

Czy spotkaliście się z takim problemem? Gdzie i w jaki sposób mogę go rozwiązać?
DawidPL
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 17:04

Re: DJI Phantom 2 vision + - problem proszę o pomoc

Post autor: DawidPL »

Możesz spróbować odpiąć i jeszcze raz zapiąć gimbala kamery - chodzi o to aby dobrze zapiąć taśmy. U mnie w P3A rozwiązało to problem z brakiem poglądu z kamery.
Awatar użytkownika
Krzysiek H
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 20:35
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Phantom 2 vision + - problem proszę o pomoc

Post autor: Krzysiek H »

a sprawdzałeś na innym smartfonie/tablecie ? tak było od początku czy coś się podziało ?
Pozdrawiam, Krzysiek.
marcin_siedlce
Posty: 2
Rejestracja: sobota 15 paź 2016, 13:18

Re: DJI Phantom 2 vision + - problem proszę o pomoc

Post autor: marcin_siedlce »

Jakiś czas nie używałem drona i stał sobie bezpiecznie w szafie na górnej półce.
Teraz chciałem coś nagrać z powietrza i nastała ciemność.

Sprawdzałem na innym smartfonie. Też brak obrazu. Inne funkcje bez problemu działają.

EDIT - scalenie
DawidPL pisze:Możesz spróbować odpiąć i jeszcze raz zapiąć gimbala kamery - chodzi o to aby dobrze zapiąć taśmy. U mnie w P3A rozwiązało to problem z brakiem poglądu z kamery.
Strzał w dziesiątkę. Twoja porada pomogła. Wielkie dzięki :)

edit: Po zmianie baterii na drugą znowu nastała ciemność....:(
DawidPL
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 17:04

Re: DJI Phantom 2 vision + - problem proszę o pomoc

Post autor: DawidPL »

Nie jestem ekspertem od elektroniki więc skonsultuj to jeszcze z kimś ale ja bym te kabelki (tam gdzie jest miedź) wyczyścił dobrze benzyną ekstrakcyjną. Możesz nawet z wyczuciem śrubokrętem te taśmy docisnąć (ja tak zrobiłem i od tamtej pory działało).
Pewnie po prostu coś tam nie styka, nie chodziło pewnie o zmianę baterii tylko o wstrząsy wywołane przy jej zmianie - kabelek mógł się znowu minimalnie wypiąć i się nie styka.
ODPOWIEDZ