Dji Mini 2 czy Air 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mihuu
Posty: 33
Rejestracja: piątek 02 paź 2015, 14:05

Dji Mini 2 czy Air 2

Post autor: mihuu »

Witajcie stoję przed dylematem zakupu drona. Pod uwagę biorę Dji Mini 2 lub Air 2. Tak wiem... dwa różne modele, spora różnica w funkcjach. W moim przypadku najważniejszym priorytetem jest jakość obrazu i nie potrzebuję żadnego śledzenia, dodatkowych czujników antykolizyjnych itp. Obydwa mają OcuSync 2.0 więc w zupełności wystarczy. I teraz kwestia najważniejsza. Czy matryca Air 2 o wielkości 1/2 cala produkuje aż na tyle lepszy obrazek niż Mini 2 z matrycą 1/2.3 cala aby dopłacać do tego prawie drugie tyle...? Oczywiście zakładamy np 4K w 25 klatkach.

Pozdrawiam
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Dji Mini 2 czy Air 2

Post autor: lesz »

bez urazy, ale jest tyle porownan + surowych materialow na Youtube, ze tam powinienes kierowac swoje kroki :)
tam sam stwierdzisz co i jak, pod dokladnie swoje wymagania jakosciowe. Dorzucilbym jeszcze do porownania jakiegos phantoma 4 z sensorem 1'
cenowo znosna uzywka pewnie wyjdzie podobnie jak air2 - bo rozumiem, ze kwestie zezwolen/przepisow pomijamy i masz to dograne.

jesli piszesz prawde i priorytetem jest jakosc obrazu, to nad czym sie zastanawiasz? wielkosc sensora ma wplyw na jakosc obrazu, koniec tematu. dodatkowo wieksza masa np. air2 poprawia wg. mnie jakosc filmu, bo dronem nieco mniej miota niz mniejszym bratem. Wg. mnie im mniej gimbal musi pracowac, tym lepiej dla koncowego efektu :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Dji Mini 2 czy Air 2

Post autor: potrek »

Polecam Autela nano +. Mam go od tygodnia i dla mnie to kiler nawet dla air 2s. Kamera petarda. Po osstatniej aktualizacji brak problemów z jello czy tez predkoscia.
ODPOWIEDZ