Zanim...
Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest środa 19 gru 2018, 07:03

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: dji P3P tracker
Awatar użytkownika

Witam
czy udało się komuś zrobić tracker śledzenie antena do p3p ? jeśli tak może się podzielić wiedza jak zrobić , mile widziane fotki lub film , jakich części użył i jak skonfigurował , a najlepiej poradnik :))

jakub.artur pisze:
tracker śledzenie antena do p3p

Brzmi tak, że aż zacząłem się zastanawiać czy jesteś spambotem.

Awatar użytkownika

Nie, tylko nabija posty do giełdy ;-)

Awatar użytkownika

gorszysort pisze:

ale się uśmiałem prawie z krzesła spadłem :0 dobre dobre

chyba widomo że jak antena celuje w model jest lepszy zasięg i łączność pomiędzy operatorem a modelem ciekawe czemu dji nie ma czegoś takie w ofercie jak tracker ?

Adrián Nie, tylko nabija posty do giełdy
czy mam nic nie pisać ??
z ta giełda to niektórzy mają fobie powinni skasować dział :!:

Skoro tu jesteś to musisz się przyzwyczaić. To taka dronowa elektroda.pl. Nie zadawaj pytań, bo to już było. Nie ważne, że nie możesz znaleźć. Było... i tyle. Dział giełda jest tak fascynujący, że ludzie rejestrują się tutaj tylko dla niego. Raz tutaj kupiłem i to był błąd.
Trójca hejterów, tylko czeka na takie posty jak mój i twój. Masz szczęście, póki co udzielił się tylko jeden.

jakub.artur pisze:
jak antena celuje w model jest lepszy zasięg i łączność pomiędzy operatorem a modelem ciekawe czemu dji nie ma czegoś takie w ofercie jak tracker ?

Ponieważ DJI nie ma w ofercie (przynajmniej w gałęzi consumer, a do takiej należy P3P) anten o charakterystyce kierunkowej.
Dla charakterystyki kołowej/dookolnej tracker zbędny.
Owszem, u sprzedawców niezależnych można nabyć różne gadżety ukierunkowujące wiązkę - rózne reflektorki, antenki panelowe- ale i tak wiazka jest na tyle szeroka, że obejdzie się bez trackera.
Przykładowo
https://www.amazon.com/gp/product/B017I ... 2234126011
https://www.maxxuav.com/collections/dji ... -ite-dbs02
W praktyce sprawdzają się lepiej/gorzej w zależności od wykonania.

Ps.
Diabolique pisze:
.. elektroda.pl. Nie zadawaj pytań, bo to już było. Nie ważne, że nie możesz znaleźć.

Co do wieszania psów na elektrodzie (gdzie jestem użytkownikiem niezarejestrowanym) to wykopię swój post z przed paru lat ;-) (może nie zaliczę krawatka :-) )
viewtopic.php?f=30&t=35728&p=468532&hilit

Awatar użytkownika

jakub.artur pisze:
czy mam nic nie pisać ??

No jeżeli zamierzasz utrzymać taki poziom jak w innych tematach ze wykopujesz jakieś trupy z lata albo dalej i dorzucasz trzy grosze bez jakiejkolwiek składni, które w większości przypadków padły już wcześniej to faktycznie byłoby lepiej żebyś ograniczył swoją "twórczość".
jakub.artur pisze:
powinni skasować dział

Zdecydowanie popieram. Znacznie ubyłoby przygłupów którzy, jak zauważył Diabolique, rejestrują się tu tylko po to żeby wystawić jakiś szmelc bo na Alle musieliby zapłacić 30gr za wystawienie a z racji obecności blokad albo wpychają post gdzie bądź albo tłuką gdzie popadnie "ja też", "też mi się podoba", "popieram" licząc że nikt nie zauważy i jakoś dobiją do magicznej pięćdziesiątki.
Diabolique pisze:
To taka dronowa elektroda.pl.

Nie. Elektroda to BYŁO (zgodnie z tym co przytoczył Jagoda) takie ogólnotechniczne rc-fpv ale zmiękli.

Co do samego tematu - jak napisał Jagoda, DJI nie oferuje firmowo anten kierunkowych a te "wzmacniacze sygnału" z kawałka plastiku i folii alu działają bardzo różnie ALE temat wydaje się być do zrealizowania, biorąc pod uwagę obecność w handlu takich zestawów jak Argtek. Trzeba by sprawdzić czy któryś z projektów Pawelsky'ego nie byłby w stanie wydłubać telemetrii z sygnału zwrotnego z Phantoma i na tej podstawie oprogramować tracker.
Tyle że P3P ma na tyle dobry zasięg bez cudawianek że wydaje się to trochę przerostem formy nad treścią.

Awatar użytkownika

Diabolique pisze:
Skoro tu jesteś to musisz się przyzwyczaić. To taka dronowa elektroda.pl. Nie zadawaj pytań, bo to już było. Nie ważne, że nie możesz znaleźć. Było... i tyle. Dział giełda jest tak fascynujący, że ludzie rejestrują się tutaj tylko dla niego. Raz tutaj kupiłem i to był błąd.
Trójca hejterów, tylko czeka na takie posty jak mój i twój. Masz szczęście, póki co udzielił się tylko jeden.

Hehe :shock: mam nawet nową „ksywę” :lol:

Niestety, wzmożona aktywność przed 50 postem, patrząc na treść odpowiedzi i tematów, nie zachęca do pozytywnych skojarzeń. Nie pierwszy i nie ostatni.

Chyba, ze jesteś tym 1% u którego się pomyliłem. Okaże się przy 100-200 poście.

Adrián pisze:
Hehe :shock: mam nawet nową „ksywę” :lol:

Niemożliwe jest opisanie mojego wk....a jak pierwszy raz usłyszałem swoją.
Minął jakiś czas -to się przyzwyczaiłem.
I znowu minął jakiś czas - to zatęskniłem :->

Sorki za OT à propos "ksywki" :-)

jakub.artur pisze:
chyba widomo że jak antena celuje w model jest lepszy zasięg i łączność pomiędzy operatorem a modelem

Jeśli antena _kierunkowa_ celuje w model kierunkiem swojej wiązki głównej, rzeczywiście jest lepszy zasięg. Za to wyjście z wiązki głównej oznacza wówczas zwykle całkowitą utratę łączności.

Jeśli antena _dookólna_ celuje w model płaszczyzną swojej wiązki głównej, również jest lepszy zasięg. Dji stosuje właśnie anteny dokólne.

Przez "tracker" w tym kontekście (bo bez kontekstu pewnie większość osób pomyślała by o trackerze GPS) rozumie się urządzenie które automatycznie ustawia kierunek wiązki głównej na obiekt. Może to robić mechanicznie albo przez przesuwniki fazy w szyku antenowym. No albo przełączając sygnał pomiędzy kilkoma antenami ustawionymi w różnych kierunkach.

jakub.artur pisze:
ciekawe czemu dji nie ma czegoś takie w ofercie jak tracker ?

W każdym z powyższych przypadków śledzenia wiązki, zrobienie czegoś takiego w poruszającej się aparaturze tak, aby czasem nie powodowało straty łączności wcale nie jest proste.

Awatar użytkownika

wiem że są rożne dodatki do produktów dji innych firm anteny osłonki pierdołki raczej nie poprawiające działanie ale robiące kasę . ale ja myślałem o tym że fajnie by było wystawiam drona przed dom antena śledząca mam na dachu lub w pobliżu i siadam przy komputerze mam emulator androida i patrze na duży monitor z kontrolerem w reku nap. oblatuje swoje pole i patrze jak rośnie zboże lub kto mi łazi po nim :roll: :?: co do działu sprzedam kupie zrobić sondę czy potrzebny dział czy nie takie głosowanie aktywnych userów na forum , ja akurat mało aktywny jestem latem bo nie mam czasu wcale ale zima to czas na komputer spędzam więcej czasu przy komputerze czy to się zajmuje szukaniem wiedzy czy pisaniem jakiegoś posta , powiem tak że maiłem kilka pomysłów w głowie i próbowałem znaleźć odpowiedzi a że zobaczyłem pytanie na które wydawało mi się że znam odpowiedz to odpisałem choć to był stary post , już się zastanawiałem czy na tym forum jesli się chce komuś pomóc to trzeba odpisywać na pm bo na ogólnym będę zaraz obiektem na celowniku , co do trakera usłyszalem ze sledzenie po sterowaniu da się zrobić ale gorzej z wizja bo jest w hd a przesyl obrazu w hd to bardzo drogie urzadzenia jak na razie koszt takiego trakera byl by bardzo wysoki

Awatar użytkownika

jakub.artur pisze:
ale ja myślałem o tym że fajnie by było wystawiam drona przed dom antena śledząca mam na dachu lub w pobliżu i siadam przy komputerze mam emulator androida i patrze na duży monitor z kontrolerem w reku nap. oblatuje swoje pole i patrze jak rośnie zboże lub kto mi łazi po nim

To nie w tej bajce bo to nie tylko tracker ale i retransmisja. Co innego jakbyś stał obok trackera z aparaturą spiętą z nim kablem antenowym - to jeszcze moja wyobraźnia ogarnia ale retransmitowanie dwukierunkowe sygnału DJI? Tego nie kojarzę żebym widział.
jakub.artur pisze:
co do działu sprzedam kupie zrobić sondę czy potrzebny dział czy nie takie głosowanie aktywnych userów na forum

Było, zostało olane, to tak w dużym skrócie.
jakub.artur pisze:
już się zastanawiałem czy na tym forum jesli się chce komuś pomóc to trzeba odpisywać na pm bo na ogólnym będę zaraz obiektem na celowniku

Jeżeli masz poniżej 50 postów, odpowiadasz na wątki starsze niż 2-3 miesiące przy czym często powielasz odpowiedzi które zostały już udzielone, pisząc przy tym wyjątkowo niechlujnie to tak - lądujesz na celowniku.

Awatar użytkownika

taki mam miec wyglad tracker do dji ma kosztowac 999usd

Obrazek

jakub.artur pisze:
bateria inteligientna w dji co to jest , jest to bateria z dodanym procesorem ktory zapisuje cykle ladowan , jak wiadomo kazda bateria potczas ladowania i rozlodawania zuzywa sie , obliczyli ile jest przecietny zywot bateri i jest to wpisane w program w mikroprocesorze a po co ? a po to aby zabezpieczyc taka bateria zeby podczas lotu sie nie wylonczyla , jak stwierdzic w jakim jest stanie odczytujesz pojemnosc jaka ci pokazuje w dji go i porownujesz roznica z nowa pisza ze spoko wytrzymuje 300 cykli w dobrym stanie ale zalezy jak kto uzytkowal tak jak wczesniej napisane bylo czy byla gleboko rozladowywana , co do drona to powinien starczyc na dlugo jesli ktos o niego dbal :)

Z tegoż tematu
jakub.artur pisze:
wiem że są rożne dodatki do produktów dji innych firm anteny osłonki pierdołki raczej nie poprawiające działanie ale robiące kasę . ale ja myślałem o tym że fajnie by było wystawiam drona przed dom antena śledząca mam na dachu lub w pobliżu i siadam przy komputerze mam emulator androida i patrze na duży monitor z kontrolerem w reku nap. oblatuje swoje pole i patrze jak rośnie zboże lub kto mi łazi po nim :roll: :?: co do działu sprzedam kupie zrobić sondę czy potrzebny dział czy nie takie głosowanie aktywnych userów na forum , ja akurat mało aktywny jestem latem bo nie mam czasu wcale ale zima to czas na komputer spędzam więcej czasu przy komputerze czy to się zajmuje szukaniem wiedzy czy pisaniem jakiegoś posta , powiem tak że maiłem kilka pomysłów w głowie i próbowałem znaleźć odpowiedzi a że zobaczyłem pytanie na które wydawało mi się że znam odpowiedz to odpisałem choć to był stary post , już się zastanawiałem czy na tym forum jesli się chce komuś pomóc to trzeba odpisywać na pm bo na ogólnym będę zaraz obiektem na celowniku , co do trakera usłyszalem ze sledzenie po sterowaniu da się zrobić ale gorzej z wizja bo jest w hd a przesyl obrazu w hd to bardzo drogie urzadzenia jak na razie koszt takiego trakera byl by bardzo wysoki

Q
W mordę jeża i trzech papug.... :evil:
Wcześniejszą moją uwagę odnośnie j.polskiego tegoż autora mod gdzieś wyrzucił :evil:
Jak i tak nie rozumiem ani tego tekstu,
ani tego, jak można walić uwagi n.t. tegoż języka i wysyłać do podstawówki pawelskiego, przez tegoż autora, za brak polskich liter w poście.
Q.
Ps.
A poza tym......eeee... szkoda słów :evil:
Ps.2.
Czuję się niczym ten woźny w sądzie, bo dopiero teraz "poniał" przytyk:
gorszysort pisze:
jakub.artur pisze:
tracker śledzenie antena do p3p

Q
Przepraszam wszystkich za OT, ale wybaczcie, nie wytrzymałem :evil:

Awatar użytkownika

jakub.artur pisze:
taki mam miec wyglad tracker do dji

Oglaszaja go juz od ponad roku, bez powodzenia...

jakub.artur pisze:
ma kosztowac 999usd

+ $1259 za Cendence

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.