Dji Fly a mini 2 kilka pytań

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Maverick799
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 15 mar 2022, 10:00

Dji Fly a mini 2 kilka pytań

Post autor: Maverick799 »

Witam wszystkich na forum. Jeśli temat już był albo nie ten dział to sory. Zamówiłem nowego mni 2 Fly More combo. Zanim przyjedzie mam kilka pytań. To mój pierwszy Dorn dji. Wcześniej latałem na mjx bugs 12.Chodzi mi o aplikacje dji fly. Jak wersję aplikacji pobrać żeby była stabilna miała dobry sygnał i zasięg. Ze strony dji można pobrać najnowsza 1.5.1.0. Na YouTube i zagranicznych recenzjach oglądałem i czytałem że ta wersja ma jakieś błędy zasięg i sygnał jest słabszy względem jakiś starszych wersji a co najważniejsze nie można jej cofnąć. Jaką mam zainstalować na tel samumsug s20 fe.? Polecana jest wersja starsza 1.4.4 1. 4.8.. 1.5.4.Podobno można przywrócić dana wersję firmware. Drugie pytanie przed pierwszym lotem czy potrzeba kalibrować imu i gimbal w dornie? Compas kalibruje sie za każdym razem dla pewności czy tylko jak o to poprosi ?. Wiem że od tego jest instrukcja i pewnie odpowiednie filmy działy ale warto dopytać. Latam rekreacyjnie. Oglądałem sporo filmów o mini 2 I jest dość chwalony zobaczymy czy faktycznie. Co sądzicie o antenach yagi na 2.4 czy tych krótszych na 5.8 ghz? Poprawia sygnał czy wystarcza zwykłe anteny. Sory za błędy i długi post.

Editt

Nikt nie wie jaką ma wersję dji fly i jak mu sie spisuję w mini 2?
EDITT

Odśwież temat. Może jeszcze komuś by się taka wiedza przydała na temat aktualizacji dji fly. Chyba że jest już na forum taki dział gdzie ludzie dzielą się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Też jako że jestem tu od kilku dni nie znalazłem działów dla poszczególnych modeli dronow np dji Air 2 mini 2 Itp. Chyba że czegoś takiego nie ma.
Ostatnio zmieniony czwartek 31 mar 2022, 22:18 przez Maverick799, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dji Fly a mini 2 kilka pytań

Post autor: Adrián »

Nie pisz post pod postem.

Nie ma innego działu dla DJI.

Forum skierowane było głównie dla modelarzy fpv, dji to taki dodatek (który z perspektywy czasu, musiał powstać, bo modelarzy niestety jest coraz mniej), to odpowiedni dział w którym piszesz.

"Odświeżając" nic tym nie wskórasz (chyba, że chcesz odpocząć od forum), poczekaj cierpliwie, może ktoś ma i podzieli się tą wiedzą z Tobą.
Nie mogę pomóc, bo używam ios. Tutaj nie ma żadnych problemów z aplikacją i jest dostępna w sklepie i nie uzywam innej, niż dedykowana.
Maverick799
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 15 mar 2022, 10:00

Re: Dji Fly a mini 2 kilka pytań

Post autor: Maverick799 »

Nie chce zakładać nowego tematu żeby nie zaśmiecać forum.Zamiast sie cieszyć może tą zabawką pojawił mi sie błąd kalibracji gimbala po aktualizacji do frimware 1.3 dji najnowsze 1.5.10.Na starym było ok.Raczej z tego co czytałem sam sie tego nie pozbęde.Gimbal chodzi ok .Czasami może sie tak zdarzyć po aktualizacji to raczej błąd systemowy.Albo jak za duzo sie kombinuje. :-/ .Druga sprawa od czasu aktualizacji 1.3 i dji 15.10 zauważyłem ze wraca bokiem do punktu startu. Może ktoś miał podobny problem z powrotem ?Na dji fly 1.5.4 to samo.Wersja rc najnowsza Pozostaje mi może jeszcze raz skalibrować imu albo wgrać najnowsze frimware 1.4 którego tak sie wzbraniałem moze nie potrzebne nie bylo by wtedy problemow. Jeśli to nie pomoże to pozostaje serwis.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3151
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Dji Fly a mini 2 kilka pytań

Post autor: krall »

Co do zasady, przynajmniej ja ją wyznaję, jak coś działa to nie aktualizować :-)
Czasem z różnych irytujących przyczyn trzeba. W tej sytuacji - jeśli podejrzewasz, że przyczyną problemów jest aktualizacja to jak zrobisz kolejną to już chyba gorzej nie będzie... ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
ODPOWIEDZ