DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Re: DJI Mavic

Post autor: lukifrucio »

Dziękuję Wam za pomoc, ale muszę troszkę zweryfikować Wasze informacje.

Robiłem test w stabilnej temperaturze. I cały czas jest lipa. Dron leżał 4 godziny w temperaturze +2 stopnie i efekt był taki że jello było takie jak zawsze.

Na filmiku gość też ma efekt jello podczas wyłączonych silników. W ogóle jak patrzę na ten filmik to gimbal zachowuje się identycznie jak mój.

Jak zatrzymam silniki na zimnym to mam wtedy to drżenie i do tego słyszę takie dziwne brzęczenie/bzyczenie. Jak dotykam kamery to drży.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

lukifrucio pisze:Dron leżał 4 godziny w temperaturze +2 stopnie i efekt był taki że jello było takie jak zawsze.
Nie chodzi o to zeby tylko lezal, ale zeby zostal skalibrowany w takiej temperaturze w jakiej bedzie latal.
lukifrucio
Posty: 66
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 13:01

Re: DJI Mavic

Post autor: lukifrucio »

Dziś zmajstrowałem prowizoryczny filtr z polaryzatora. I efekt jest taki że efektu jello brak. „Katowałem” drona nawet w trybie sport i kompletnie nic.

Co do parowania szkiełka to przed założeniem filtra nie tylko obraz był zamglony ale widziałem na obiektywie że w środku była para. Natomiast teraz po założeniu filtra pary też nie ma. Chyba dlatego że filtr stanowi swego rodzaju izolację termiczną. Bo jest on dość szczelnie zamontowany.

Edytuj posty!


Dziś znów jest nieco chłodniej i pomimo mojego pseudo filtra wraz ten efekt się pojawił.

Czyli ma to związek z temperaturą. Czy może ktoś z Was przybliżyć mi z czym tak naprawdę jest efekt jello i dlaczego przyciemnianie obrazu filtrem powinno go ograniczyć?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

lukifrucio pisze:Czy może ktoś z Was przybliżyć mi z czym tak naprawdę jest efekt jello
Czym jest wizualnie to już się przekonałeś. Charakterystyczne falowanie obrazu. A spowodowany jest nałożeniem na siebie dwóch rzeczy - wibracji i sposobu odczytu danych z matrycy kamery (hasło dla ciebie - rolling shutter).
lukifrucio pisze:dlaczego przyciemnianie obrazu filtrem powinno go ograniczyć?
Spowalniając odczyt danych z matrycy przez przyciemnienie powodujesz że wibracje, o ile w ogóle będą widoczne, przyjmą formę niewielkiego rozmycia/nieostrości zamiast wkurzającego falowania.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

Ostatnio natrafilem w MM na cos co kompletnie mi umknelo ze DJI kiedys popelnil - ochraniacze na smigla do Mavica :shock:



Nie zeby bylo to jakos wybitnie przydatne, ale jak ktos sie uprze latac blisko ludzi...
maras78
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 11:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: DJI Mavic

Post autor: maras78 »

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem mavic pro. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zaktualizowałem sprzęt i chyba zniknęła mi możliwość nagrywania 4k w 30klatkach. Czy tak ma być? Obecny firmware jak dobrze pamiętam 1.04.500 jest taki?
Syma 8 Pro → Mavic Pro
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

maras78 pisze:zniknęła mi możliwość nagrywania 4k w 30klatkach
Przestaw na NTSC
maras78
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 11:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: DJI Mavic

Post autor: maras78 »

Ok. Jutro potestuje.

Edit.

Pomoglo, wszystko OK. Dzieki.
Syma 8 Pro → Mavic Pro
tombrzus
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 22:00
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Re: DJI Mavic

Post autor: tombrzus »

Witam w Nowym Roku!

Życzę wszystkim Forumowiczom żeby był udany Rodzinnie i oczywiści modelarsko.

Mam miedzy innymi modelami od 3 lat Mavic Pro i wczoraj próbowałem użyć jako ekran Samsung Galaxy S20+ 5G (z aktualną wersją Android 11) i nie udało mi się skutecznie zainstalować oprogramowania DJI GO 4. Po zainstalowaniu program nie loguje się ze wskazanym typem drona a sugeruje Inspire I. Do tej pory używałem tego drona z 8" Lenovo, z nim wszystko jest nadal OK. Telefon chciałem mieć jako wersję zestawu "kieszonkowego".
Czy ktoś ma jakąś wiedzą o ewentualnej niekompatybilności tej wersji Androida z DIJ GO 4?

pozdrawiam,

tombrzus
maras78
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 11:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: DJI Mavic

Post autor: maras78 »

Witam, zaktualizował mi się telefon do android 12 i nie włącza się DJI GO 4. Odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie wnosi. Czy ktoś może rozwiązał problem?
Syma 8 Pro → Mavic Pro
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Trzeba apkę ściągnąć ze strony dji, ta ze sklepu ponoć nie działa.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
tombrzus
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 22:00
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Re: DJI Mavic

Post autor: tombrzus »

zgodnie z moimi dotychczasowymi próbami, DJI go 4 nie działa na najnowszych telefonach / najnowszych wersjach Android niezależnie od źródła pobrania.
W efekcie, latam DJI mini 2 na nowym telefonie z bieżącym Androidem a do DJI Mavic Pro używam starszego telefonu ze starszą wersją Android.
Jeśli to mogło by być przydatne, wieczorem mogę sprawdzić wersje.

pozdrawiam,

Tomek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

tombrzus pisze:zgodnie z moimi dotychczasowymi próbami, DJI go 4 nie działa na najnowszych telefonach / najnowszych wersjach Android niezależnie od źródła pobrania.
Nie mam absolutnie zadnego probelmu z DJI Go 4 na Androidzie 12 (pobranym oczywiscie ze strony DJI, nie z Play Store)

Problem mozesz miec wtedy gdy masz jednoczesnie zainstalowane DJI Go 4 i DJI Fly i zle ustawisz ktorejs z nich automatyczne wykrywanie kontrolera przez USB.
tombrzus
Posty: 121
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 22:00
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Re: DJI Mavic

Post autor: tombrzus »

Dziękuję za Twoje uwagi ale nie do końca rozumiem, co może być źle ustawione. Masz jakieś podpowiedzi?

Z DJI Fly, nie ma problemu, DJI Go 4 zachowuje się tak jak opisywałem a właściwie tak się zachowywał bo zniechęcony zaprzestałem dalszych prób i wybrałem opcję dwóch telefonów.

pozdrawiam,

Tomek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

tombrzus pisze:Dziękuję za Twoje uwagi ale nie do końca rozumiem, co może być źle ustawione. Masz jakieś podpowiedzi?
Jesli pozwolisz DJI Fly na dostep do kontrolera Marica Pro to bedzie Ci sie automatycznie uruchamial i gryzl z DJI Go 4.
ODPOWIEDZ