DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Nie posiadam (jeszcze) Mavica, przymierzam się do jego nabycia jak tylko cena choć trochę spadnie, aktualnie zagłębiam się w lekturę wszelkich informacji na jego temat.

Co do problemu z ostrością, to wszędzie piszą że są trzy kroki:
1. kalibracja gimbala
2. kabibracja imu
3. kontakt z serwisem

Krok trzeci przeważnie wiąże się z wymianą drona na nowy :mrgreen:
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: DJI Mavic

Post autor: luc4s »

Tylko krok trzeci (a to mi pozostało) pozbawi mnie drona na całe wakacje, a na to nie mogę sobie teraz pozwolić. Jak nic nie ugram z Tomtopem, to wyślę po sezonie.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

No niestety tak jest jak mówisz. Tego nie przeskoczysz.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: ocean_wro »

Nie wiem jak z samym mavickiem, ale jak wysyłałem gogle do holandii do serwisu dji to wymienili na dniach. No nie wiem z dwa tygodnie nie miałem sprzętu. Oczywiście wszystko na koszt dji. Może w przypadku drona jest podobnie.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: DJI Mavic

Post autor: luc4s »

Z tego co ludzie pisza, 2 miechy teraz to zajmuje. Od gogli maja widocznie inny dzial. Za miesiac mam slub siostry i obiecalem jej cos ppkrecic z ptaka.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: Piotrowy »

luc4s pisze:Za miesiac mam slub siostry i obiecalem jej cos ppkrecic z ptaka.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Hehe :mrgreen:
Jak wyciągniesz ptaka, to zapewne wystarczy :lol:

Tak całkiem serio, to i tak nic Ci po niesprawnej kamerze. Po tym co widać, do niczego się nie nadadzą takie ujęcia. Im szybciej oddasz, tym jest większa szansa, że jeszcze dostaniesz przed weselem.
Sanvean
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:19
Lokalizacja: Gda

Re: DJI Mavic

Post autor: Sanvean »

Witam

Mam Mavica od 3 tyg i z pomocą sieci (niestety instrukcja jest zbyt uboga :( ) udało mi się rozpracować większość funkcji i ustawień. Jednak będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś bardziej doświadczony pomoże mi rozwiązać dwie zagadki :)
1) Co to takiego jest Gain? Po tym, co jest wewnątrz tych ustawień widzę, że dotyczy to obrotów drona w różnych osiach, ale o co dokładnie chodzi?
2) Przy nagraniach zapisuje mi się również filmik na telefonie. Ale na samym telefonie, a chciałbym, żeby nagranie było na karcie pamięci. Samsung z Androidem Lollipop
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Gain to jest w skrócie i uproszczeniu wrażliwość na ruchy joistickami.

Miejsca zapisu nagrania w telefonie chyba nie da się zmienić.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
JarekS
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: JarekS »

Czy po aktualizacji Wam też pojawia się komunikat na czerwonym tle: "aircraft disconected? Niby wszystko działa, ale nie testowałem na większe odległości. Jak sobie z tym radzić?...
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Aircraft disconnected oznacza że phantom stracił łączność z kontrolerem. U mnie też tak było po jakieś aktualizacji. Jest masa filmików na yt jak sparować kontroler z phantomem.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

i ja i ja czekam na Mavica z TomTop'a ;) ciekaw jestem wrażeń po przesiadce z aktualnego Ph3S....
JarekS
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: JarekS »

s050197 pisze:Aircraft disconnected oznacza że phantom stracił łączność z kontrolerem. .
Niestety wcale nie oznacza. (Sorry, nie dopisałem że chodzi o Mavika Nie musiałeś, bo to odpowiedni temat). Wszystko pracuje normalnie oprócz wyświetlanego czerwonego komunikatu, a więc parować nie trzeba. Uciążliwe jest jedynie to, że przez błedny komunikat tracę faktyczną informację o problemach.
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: DJI Mavic

Post autor: luc4s »

Też mi się to pojawia. Często też apka DJI całkiem pada. Niestety taki urok andka.

Edytuj posty!
Adrián pisze:Hehe :mrgreen:
Jak wyciągniesz ptaka, to zapewne wystarczy :lol:

Tak całkiem serio, to i tak nic Ci po niesprawnej kamerze. Po tym co widać, do niczego się nie nadadzą takie ujęcia. Im szybciej oddasz, tym jest większa szansa, że jeszcze dostaniesz przed weselem.
E no, jak obiekty są blisko, to jest całkiem ok. Można zawsze ten róg trochę wykadrować. Lepiej mieć takie ujęcia, niż nie mieć wcale. Z tego co pytam ludzi, obecnie w DJI 2 miesiące to minimum.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Dostaliście mavic'a z tomtop w zafoliowanym opakowaniu?
Oglądałem unboxing jednego Anglika i dostał bez folii na pudełku i na gimbalu brak osłony, co raczej nie jest fajne podczas transportu..

Zastanawiam się, czy to nie jest jakieś refurbished? Ceny bardzo niskie a stoję przed kliknięciem w zamówienie i tak mi przyszło do głowy..
ODPOWIEDZ