DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

s050197 pisze:Od strony kontrolera jest najzyklejsze micro usb.
Nieprawda
Sebaa pisze:jaką konkretnie wtyczkę mogę zastosować od strony kontrolera
Micro USB B lub A w trybie OTG.
Sebaa pisze:do Mavica Pro zamienników śmigieł w wersji "low noise", które są oferowane w atrakcyjnych cenach na znanym portalu
Omijac szerokim lukiem
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=548432#p548432
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

Kod: Zaznacz cały

 I jeszcze jedno... czy ktoś używał do Mavica Pro zamienników śmigieł w wersji "low noise", które są oferowane w atrakcyjnych cenach na znanym portalu (kiedyś) aukcyjnym? Z jednej strony przy niemałej wartości drona niby nie ma co oszczędzać, ale jeśli są dobre to czemu nie skorzystać z trochę lepszej ceny...    
No jak odpadną w czasie lotu to będą nawet "zero noise" hahah
Nawiązuje do postu Pawelskiego

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
Sebaa
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 18 gru 2014, 18:30
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: DJI Mavic

Post autor: Sebaa »

Hello,

dzięki za info... czyli podsumowując tryb OTG czyli pin 4 i 5 zmostkowany we wtyczce przy kontrolerze, a nie przy telefonie? Co do śmigieł, to w sumie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Ja kupiłem sobie oryginalne "low noise", bo właśnie się trochę obawiałem tych zamienników i jak widać słusznie.

Dzięki, pozdrawiam
Kto umiera bogatszy, ten wygrywa.
Życie jest pasmem straconych okazji.
Epimatheus
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 04 paź 2018, 06:46
Lokalizacja: Scotland

Re: DJI Mavic

Post autor: Epimatheus »

Odnośnie śmigieł to tu masz filmik po polsku z testem śmigieł do mavica pro z włukna węglowego. https://youtu.be/N44hLKVkMKI
Latałem na takich i są ok. Choć gdy je dostałem odniosłem wrarzenie jak by były zrobiona troszke niedbale. Ale spisują się ok.
Latam na rużnych śmigłach i nigdy nie miałem problemu z nie oryginalnymi śmigłami acz kolwiek po założeniu takowych sprawdzam je na niskich lotach w trybie sportowym.
Apropo kabla. W kontrolerze jest zwykłe mini usb. Ksztaut wejścia morze troszke wprowadzać w błąd bo jest kwadratowy. Dji nie bardzo wiadomo dlaczego tak postąpił. Idzie łatwo uszkodzić wejście pchając na chama wtyczkę na opak. Poza tym myślę że zamiast kombinować z lutowaniem, izolacjami i zabezbieczeniem kabla własnej roboty, lepiej kup na eBay taki o odpowiadającej tobie długości i w dodatku o wzmocnionej izolacji. Mam taki pod smarciaka z androidem na którym czasem latam ale częściej korzystam z takiego pod iPad.
Pilot Dji Mavic Pro Plarinium - Leicester Drone Club.
XJB 145 Racing Drone.
Eachine Wizard 220 Racing Drone.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

Epimatheus pisze:W kontrolerze jest zwykłe mini usb.
Glupoty piszesz. To nie jest mini USB tylko micro USB (typ A)
Epimatheus pisze:Dji nie bardzo wiadomo dlaczego tak postąpił.
Wiadomo dlaczego, po to zeby odroznic wtyk OTG od nie OTG zebys go odwrotnie do telefonu nie podlaczal.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

pawelsky pisze: Glupoty piszesz. To nie jest mini USB tylko micro USB (typ A)
Jak napisałem kilka postów wyżej że jest to micro usb to też napisałeś że to nieprawda :mrgreen:
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

I miał rację.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

s050197 pisze:Jak napisałem kilka postów wyżej że jest to micro usb to też napisałeś że to nieprawda :mrgreen:
Napisales ze jest to, cytuje
s050197 pisze:najzyklejsze micro usb.
co jest nieprawda podwojnie bo po pierwsze nie jest to najzwyklejsze (typ B) micro USB tylko micro USB typ A, a po drugie jest ono w trybie OTG o czym wspomniec nie raczyles i pytek bazujac na Twoich 'madrosciach' zachodzilby w glowe czemu mu kabel nie dziala.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Ładujesz normalnym kablem micro, więc wtyczka też jest taka.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

s050197 pisze:Ładujesz normalnym kablem micro, więc wtyczka też jest taka.
Bredzisz i to znowu podwojnie.

Wtyczka micro USB typ B mechanicznie pasuje do gniazda ale samo gniazdo to jest typu A i taka tez jest oryginalna wtyczka DJI (sprobuj sobie ja wsadzic do normalnego gniazda micro USB to sie przekonasz).

Po drugie podczas ladowania uzywasz wtyku w trybie nie OTG, ale podczas laczenia z telefonem musisz uzyc wtyczki w trybie OTG, w przeciwnym razie nie bedziesz mial polaczenia.

Dotarlo w koncu?
kotosekk2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 19 lut 2019, 10:25

Re: DJI Mavic

Post autor: kotosekk2 »

Używam smigiel low noise zakupionych na znanym portalu aukcyjnym. Przyznam, że nie zauważyłem różnic pomiędzy smiglami. Czy ktoś korzystał z serwisu gwarancyjnego w sprawie wymiany lub naprawy gimbala? Jakie są koszty? Wlaśnie wysłałem swojego drona i jestem ciekaw co odpiszą (podejrzewam że będę musiał skorzystać z pierwszej wymiany w ramach Care)
Epimatheus
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 04 paź 2018, 06:46
Lokalizacja: Scotland

Re: DJI Mavic

Post autor: Epimatheus »

apropos śmigieł to czy są to nie oryginały... warto oblatać je pierw na niskich wysokościach w trybie spotr. Jak coś na śmigłach dzwoni, dźwięk jest inny i wyraźnie odbiegający od normy, trzeba to sprawdzić wizualnie. Decyzja i konsekfencje będą nasze. Nie ma terz co przesadzać. Ja latam na różnych śmigłach...z ebaja i innego baja.... baja...problemów nie miałem. Jest jednak jedna kwestia jak masz śmigła plastiki ... oryginały czy tam podruby to dzwon oznacza glebę i tyle. z węglowymi tego nie ma. jak zahaczysz kszak, badyl jakiś to ci drona WYSZOLONTA aż do śmierci....
Pilot Dji Mavic Pro Plarinium - Leicester Drone Club.
XJB 145 Racing Drone.
Eachine Wizard 220 Racing Drone.
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: DJI Mavic

Post autor: yasiu18 »

@Epimatheus
Człowieku!!! Aż w oczy biją twoje błędy. Naprawdę nie masz słownika w telefonie?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

Pal szesc bledy, bardziej martwi mnie wprowadzanie w blad w temacie plastikowych smigiel
Epimatheus pisze:Jest jednak jedna kwestia jak masz śmigła plastiki ... oryginały czy tam podruby to dzwon oznacza glebę i tyle.
Niekoniecznie
https://www.youtube.com/watch?v=oY0wNPYE2JA&t=2m38s
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:bardziej martwi mnie wprowadzanie w blad w temacie plastikowych smigiel
i dodatkowo:
Epimatheus pisze:Jak coś na śmigłach dzwoni, dźwięk jest inny i wyraźnie odbiegający od normy, trzeba to sprawdzić wizualnie
Przy zmianie plastikowych na karbonowe dźwięk JEST wyraźnie inny więc według takiej "porady" to można sprawdzać do zasmarkanej śmierci.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ