DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

Co do mini 2 teraz jest ok, na wcześniejszej aktualizacji były problemy . Co do wywodów mavic air vs mavic pro - zapraszam do centrum Katowic - jakiekolwiek latadło które lata po wifi robi RTH po 100 m , więc super bicia rekordów można robić w szczerych polach .

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Oczywiście mówisz o fcc?
Bo na ce, nie latał bym w mieście, tym bardziej w dużym jak kato i to jeszcze w centrum.
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

Adrián pisze:Oczywiście mówisz o fcc?
Bo na ce, nie latał bym w mieście, tym bardziej w dużym jak kato i to jeszcze w centrum.
Miałem ph3s z modem Papatita + surfer nad jeziorem Przeczyce 2500 m to nie był problem a w centrum Katowic 40 m ode mnie i h25 przy robieniu panoramy odpalił RTH . Nie tylko ja miałem takie przypadki . Nie ważna moc nadajnika ale ilość zakłóceń jakie są poprzez WIFI w danym miejscu.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

talib1990 pisze:Nie ważna moc nadajnika ale ilość zakłóceń jakie są poprzez WIFI w danym miejscu.
Wazna jest rowniez ustawienie anteny, szczegolnie jak sie uzywa modow kierunkowych. W przypadku latania blisko nad glowa, latasz w martwym polu anteny...
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

pawelsky pisze:
talib1990 pisze:Nie ważna moc nadajnika ale ilość zakłóceń jakie są poprzez WIFI w danym miejscu.
Wazna jest rowniez ustawienie anteny, szczegolnie jak sie uzywa modow kierunkowych. W przypadku latania blisko nad glowa, latasz w martwym polu anteny...
Miałem wtedy bata na wprost a surfer odbijał z dołu. Także to jednak nie to ;)

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

@Verid
Nie wiedziałem,że mamy wspólną przypadłość :-) - unikanie lotów w zurbanizowanym terenie.
Wracając do porównań PRO ma AF, co jak wyczytałem, stwarza niektórym (może tylko początkującym) problemy z ostrością.
Próbowałem zrozumieć skąd się biorą ale pewnikiem zrozumiem dopiero, jak sam w łapy wezmę.
Z drugiej strony nie czaję dlaczego DJI wpakował taką funkcję.Ja traktuję to jako minus.
W "konsumenckim" latadle lepsze jest fix focus tak jak w AIR czy P4.
W słońcu na tel/tab (mogą jeszcze dojść zakłocenia video) trudno ocenić jakość obrazu.Ja czasem mam problem z oceną prawidłowej ekspozycji a tu jeszcze ostrość.
Co do hakowania, cóż, traktuję jako ciekawostkę.Owszem, sprawdziłem czy na P4 to możliwe przy pomocy notepad++(link podałem i jest tym temacie).I na sprawdzeniu pozostało.Działa.
W temacie Spark ciekawe linki zapodał pawelsky (też kiedyś obaczę bo nie wiem czy sam sprawdzał)
A dla AIR przesiadka z CE na FCC to nie hakowanie??
Ceny, ceny....Mam nadzieję, że jak wyjdzie Mavic pro 2, to Platinium trochę spadnie.
Ale....jak się okaże, że nowy jest "wystrzałowy" to...dalej będę zbierał :-D

@Adrian
Jak się da, to upoluj z LTE. Na urlopach iPad mini rewelka. A jako hot spot lepiej się sprawdza niż wszystkie moje andki. No, chyba że masz już iphona.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Mam już od dłuższego czasu iphone i przed nim byłem ogólnie bardzo niechętny do tego całego ios itd
Żałuję teraz (co zwykle mi się nie przytrafia), że tak późno spróbowałem.
Teraz nie wrócę do czegoś innego co miałem.
Nie, nie jestem fanatykiem :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

@Jagoda - ano mamy. Za lataniem nad wodą tez nie przepadam ale z dwojga złego to chyba jednak wolę mokrę niż zurbanizowane.
Co do AF to problem polega na tym że nowy w temacie może nie skojarzyć że trzeba sobie ostrość ustawić i potem zdziwko czemu mydło na obrazie bo nie tapnął tableta. Dlaczego dali do Mavica? No przecież ma Pro w nazwie, nie? :mrgreen:
Hack to dla mnie ingerencja w soft (lub konstrukcję) urządzenia jak na przykład gmernięcie w oprogramowaniu aparatury Ph3S żeby chodziła tylko w FCC albo skompilowanie zmodowanej aplikacji na fona. CE->FCC to tylko drobne oszustwo systemu jak latanie z folią w no-fly zone ale bez załatwiania wizy do Stanów. Nic de facto w sofcie DJI ani po stronie telefonu ani po stronie latadła nie zmieniasz tylko na chwilę się teleportujesz do wuja Sama a potem odmawiasz bycia zgodnym z legislacją.
Ten wredny...
andrew9
Posty: 18
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 23:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: andrew9 »

lesz pisze:
@Andrew
wg. mnie filtr UV jest malo sensowny, chyba tylko jako ochrona soczewki...
jesli juz to ND by mozna bylo sie bawic czasem migawki vs fps. ida do mnie filterki, wiec niedlugo bede mogl cos wiecej powiedziec jak sie sprawuja w air
Głównie chodzi mi jako ochrona soczewki. Hobbystycznie też sporo fotografuję i nie wyobrażam sobie brania obiektywu za x tysięcy w plener bez filtra UV jako ochrony (choc wiem, że dyskusji na ten temat jest dużo..).

A filtr ND.. sam nie wiem - tu na razie nie widzę zastosowania, choć wiem, że niektórzy bardzo sobie chwalą.

W każdym razie - jest jakaś sprawdzona firma z dobrą optyką?
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

andrew9 pisze:
lesz pisze:
@Andrew
wg. mnie filtr UV jest malo sensowny, chyba tylko jako ochrona soczewki...
jesli juz to ND by mozna bylo sie bawic czasem migawki vs fps. ida do mnie filterki, wiec niedlugo bede mogl cos wiecej powiedziec jak sie sprawuja w air
Głównie chodzi mi jako ochrona soczewki. Hobbystycznie też sporo fotografuję i nie wyobrażam sobie brania obiektywu za x tysięcy w plener bez filtra UV jako ochrony (choc wiem, że dyskusji na ten temat jest dużo..).

A filtr ND.. sam nie wiem - tu na razie nie widzę zastosowania, choć wiem, że niektórzy bardzo sobie chwalą.

W każdym razie - jest jakaś sprawdzona firma z dobrą optyką?
ND są must have ... Inaczej w słońcu widać przy dynamice niedociągnięcia ...

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

To właśnie nd są potrzebne. UV szkoda pieniędzy.
Ale zrobisz jak uważasz ;-)
Jak robisz zdjęcia, to znasz zalety filtrów nd.
andrew9
Posty: 18
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 23:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: andrew9 »

No znam.. do np. wodospadów ;) W krajobrazie przyznam nie widzę specjalnie zastosowania (poza konkretnymi przypadkami, kiedy chcemy osiągnąć określony efekt)

Ale chętnie się czegoś dowiem :)
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

mam pytanko w sprawie panoramy 360 robionej w Mavicu- w aplikacji DJI GO 4 panorama działa bardzo dobrze - mogę przybliżać, obracać itd. Eksportuję Panoramę na pamięć telefonu - Panorama się eksportuje - mam ją w jednym obrazku ale jest to zwykła panorama - połączone wszystkie zdjęcia ale panorama jest prostokątna - czytaj nie da się obracać obrazem - nie jest to tzw "świat" który jest w aplikacji DJI GO 4 - a chcialbym właśnie w takiej formie mieć to na komputerze - trzeba to jakoś przerabiać czy co ? czemu działa to w aplikacji DJI GO 4 a na komputerze i w samym smartfonie już nie działa ?
Mavic Pro Platinum Combo
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: DJI Mavic

Post autor: Kamyk »

Bezpośrednio na komputerze się tak nie da(chyba, że przez jakiś program) ale np. na facebooku, jak wrzucisz jako zdjęcie, to wtedy będziesz mógł tak obracać jak mówisz :D
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

andrew9 pisze:No znam.. do np. wodospadów ;) W krajobrazie przyznam nie widzę specjalnie zastosowania (poza konkretnymi przypadkami, kiedy chcemy osiągnąć określony efekt)

Ale chętnie się czegoś dowiem :)
To obejrzyj filmy na yt z wykorzystaniem mavica, są porównania nagrań z filtrami i bez. Jeśli nie widzisz różnicy, to nie kupuj.
Takie filmy więcej warte, niż 1000 słów.
ODPOWIEDZ