DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

Tomtop wysyła szybko - kwestia kilku dni żeby do polski dotarła przesyłka (o ile kurier nie da ciała :P).
Co do cash backu, poczytaj w tym wątku, wszystko jest. Najprościej przez topcashback.
andrew9
Posty: 18
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 23:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: andrew9 »

Kupował ktoś może coś takiego (dodatkowe nóżki)?
http://allegro.pl/pgy-tech-podwyzszone- ... 39586.html

Ostatnio po raz pierwszy wypróbwałem Mavica i rzeczywiście śmigła są bardzo nisko podłoża. Może coś takiego byłoby dodatkową ochroną. Nie wiem tylko, czy nie byłoby problemów z montażem i w locie..
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Kupowałem dodatkowe nóżki, ale inne - zakładane na te nóżki oryginalne. Nigdy jeszcze z nich nie korzystałem. Jak podłoże jest niekorzystne to rozkładam lądowisko -> https://www.amazon.com/Drone-Landing-Pa ... B01NAD28XJ
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
andrew9
Posty: 18
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 23:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: andrew9 »

O lądowisku też myślałem. Chociaż zastanawiam się, czemu są takie drogie - przecież to zwykły odpowiednik blendy fotograficznej, która kosztuje może 20-30 zł. A lądowisko 70-100.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

andrew9 pisze:przecież to zwykły odpowiednik blendy fotograficznej, która kosztuje może 20-30 zł. A lądowisko 70-100.
To kupuj u zrodla a nie u posrednika
https://pl.aliexpress.com/item/PGY-Dron ... 88528.html
andrew9
Posty: 18
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 23:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: andrew9 »

A może w sumie i tak. Trochę mnie zraziła cena, bo może 80 to nie tak dużo, ale wiedząc, ile takie rzeczy kosztują, trochę głupio mi bylo tyle zapłacić..

Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś uwagi do tych nóżek. Może po prostu przetestuję, bo to akurat drogie nie jest, ale ciekawi mnie, czy ktoś używał.


Jeszcze jedno pytanie - kupiłbym jakiś filtr ochronny. Raczej nie szary - trudno mi widzieć jego sensowne zastosowanie - ale zwykły UV. Jest jakaś sprawdzona firma? Nie chciałbym negatywnie wpływać na jakość obrazu (o co przy optyce akurat nietrudno..).
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

Również mam nóżki i lądowisko. Preferuję lądowisko w pełni . Nóżki tylko noszę :) dodatkowo jaskrawy żółty kolor powoduje lepsze rozpoznawanie przy precyzyjnym ladowaniu i ogranicza prawie w 100 % możliwość dostania się jakiejś drobinki z podłoża np. piasku

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: DJI Mavic

Post autor: arocopter »

Znacie jakieś kody zniżkowe na Mavic'a AIR? Swojego PRO i google do niego kupiłem właśnie dzięki takim kodom. Nie śledziłem tematu kodów a chciałbym wymienić PRO na AIR. Obecna cena na TT może nie jest najgorsza, ale może da się wycisnąć więcej :)
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Pozwolisz, ze zapytam dlaczego chcesz zamienic Pro na Air?
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: DJI Mavic

Post autor: arocopter »

mohinder pisze:Pozwolisz, ze zapytam dlaczego chcesz zamienic Pro na Air?
Mobilność - zamiana z dobrej na lepszą :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Mobilność? Dużej różnicy w wadze, czy gabarytach nie ma. Chyba, że chodzi Ci tylko o masę poniżej 600g, to chyba jedyna zaleta, reszta jest gorsza. Przynajmniej dla mnie.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Wlasnie dlatego pytalem, bo mi rowniez sie wydaje ze nie ma przewagi Air nad Pro. Moze faktycznie waga i moze na niektorych kupujacych zadziala wieksza predkosc maksymalna tylko powiedzmy sobie szczerze ilu lata w trybie sport z maksymalna predkoscia? Moze jeszcze jedna przewaga, tylne czujniki. W moim przypadku raz by sie przydaly. Jednak nie sa to plusy ktore sklonily by mnie do zamiany. Co innego przesiadka ze Sparka ale z Pro to zdecydowanie nie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

mohinder pisze:bo mi rowniez sie wydaje ze nie ma przewagi Air nad Pro.
Przewaga Air nad Pro jest kamera (w szczegolnosci brak pixel binningu)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

Hehehe, nie dawniej jak miesiąc temu miałem drobną pogawędkę z Pawelsky'm na temat za i przeciw w układzie Pro vs Air, która to pogawędka troszkę wywróciła do góry nogami mój pogląd na oba modele. Ja mam o tyle łatwiej że ewentualna przesiadka odbędzie się z dużo niższego modelu (Ph2) aczkolwiek wybór nie jest taki oczywisty i wprost jak mi się pierwotnie zdawało.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

Ciekawostek z podróży "Tam i z powrotem" mojej paczki ciąg dalszy :-):

- tomtop jednak stwierdził, że nie może mi odesłać paczki, i może zaoferować tylko refund, ponieważ jej fizycznie nie mają u siebie (?)
- odpisałem, że w takim razie proszę o jakiś voucher na nowego mavica, ponieważ poprzedniego kupiłem na całkiem atrakcyjnej przecenie
- dwa dni milczeli, po czym odpisali, że jednak wysłali mi tą paczkę z powrotem, co ciekawe, z tym samym tracking number (potem ktoś na infolinii dhl stwierdził, że tak się nie powinno robić...)

- i obecnie paczka jest w Koln (prawdopodobnie), to jest ostatnie info z 4 kwietnia, nic potem już nie ma, ani na polskich, niemieckich ani holenderskich stronach dhl.

Kurde to już 10 dni, a tomtop na prośby, żeby jako nadawca paczki dowiedział się co się z nią dzieje, odpisuje tylko "please wait patiently". Na mój nos to paczka utknęła w czarnej dziurze...
ODPOWIEDZ