DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

Na zewnątrz zdala od słupów itd.
Nie rozkladam ramion drona. Wlaczam aparaturę i drona. Aplikacja od razu krzyczy ze mam skalibrować kompas. Rozkladam ramiona, kalibruje kompas. Składam ramiona, apka krzyczy ze błąd kompasu, ze mam skalibrować. Kalibruje jeszcze raz, po udanej kalibracji wyłączam drona. Składam ramiona i wlaczam do kalibracji IMU. Po włączeniu krzyczy ze blad kompasu...
Wkurzylem sie i zacząłem kalibrowac IMU mimo komunikatu o błędzie kompasu, udało się. Po kalibracji Imu skalibrowałem jeszcze raz kompas.
Pierwszy lot niby ok ale po ok 9 minutach znowu ultrasonic sensor error, ląduje mysle co jest grane...
Sciągam przedłużenie nóżek (Extended landing gear PGYTECH). Wlączam drona. Latam do konca baterii, zero problemów. Dla pewności latam na kolejnym pakiecie baterii.... Zero problemów.

A teraz najciekawsze. Miałem wcześniej te nóżki (ten sam model tej sameh firmy ale inny komplet z innego zakupu, dostawy) i poprzedni dron (co mi go wymienili po awarii) latał z nóżkami tej firmy. Czyżby dron po wymianie miał inaczej czujniki? Albo PGYTECH posłał jakąś dziwną serię? Może błąd w produkcji? Same nóżki nie zakrywają żadnego czujnika ale moze są źle wyprofilowane?
Jutro przeczyszczę jeszcze dokładnie wszystkie czujniki (nie widac by były zabrudzone, ale wolę być pewien) i oblatam kolejne pakiety baterii bez przedłużenia nóżek. Jeżeli na 3 bateriach nic nie wyjdzie, zrobię oblot 3 baterii na wydłużonych nóżkach i zobaczymy. Ale na tą chwilę bardzo dziwna sytuacja.
Poniżej fotka tych nóżek.
Ma może ktoś takie w swoim mavicu pro?
Może przy aktualizacji softu wzmocnili czułość, zasięg czujników ultradźwiękowych? I te wykrywają teraz nóżki
Cholera wie...Obrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: krall »

Ramiona składa się do transportu.
Rozkładasz i dopiero włączasz i... lecisz

To nic zaskakującego, że na złożonych ramionach masz compass error: silniki z magnesami neodymowymi po złożeniu są blisko kompasu i error masz gotowy.
Także do kalibracji IMU model powinien stać na nogach (rozłożone ramiona) na czymś poziomym bo wtedy dopiero masz właściwy poziom modelu.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

krall pisze:a nogach (rozłożone ramiona) na czymś poziomym bo wtedy dopiero masz właściwy poziom modelu.
a jak postawisz drona w pionie z rozłożonymi nogami ? przecież to nie ustoi
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: krall »

photolucas84 pisze:
krall pisze:a nogach (rozłożone ramiona) na czymś poziomym bo wtedy dopiero masz właściwy poziom modelu.
a jak postawisz drona w pionie z rozłożonymi nogami ? przecież to nie ustoi
A ze złożonymi ustoi?

W każdym razie starasz się jak możesz żeby ten pion osiągnąć ;-)

Producent musi brać pod uwagę jakąś tolerancję tej operacji - przecież to model dla każdego a nie dla mechaników precyzyjnych ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

ze złożonymi minimalnie pod kątem ale stoi skierowany kamerą prosto w górę (można nazwać to pionem- nie trzeba trzymać drona - sam stoi). Według Twojej instrukcji musiałbym trzymać ręką drona podczas stawiania go pionowo - czytaj RUCH.

Nie chcę dalej ciągnąć tego tematu bo nie o to chodzi ale DJI także nie pochwaliło się własną instrukcją kalibracji IMU skoro dron krzyczy wtedy o zakłóceniach kompasu i o tym by go skalibrować. Chociaż mogli o tym wspomnieć podczas instrukcji kalibracji IMU.

Wracając do tematu - używa ktoś przedłużanych nóżek od PGYTECH ? (jak te wyżej na zdjęciu) ?
Mavic Pro Platinum Combo
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Może dji nie wspomniało o tym, bo tylko ty masz taki problem?
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

photolucas84 pisze:Według Twojej instrukcji musiałbym trzymać ręką drona podczas stawiania go pionowo - czytaj RUCH.
Wysil trochę szare komórki to nie będziesz musiał. Tak się zafiksowałeś na to że MUSISZ mieć problem i że to koniecznie jest trudne i spisek DJI że najprostsze rozwiązania ci umykają. Jak się upierasz że kalibracja IMU koptera stojącego na własnych nogach jest zła to podłóż mu coś pod brzuszek. Palisz? Postaw kopter z rozłożonymi ramionami na paczce fajek lub zapałek. Nie palisz? Użyj dużej plastikowej nakrętki jak np. od Nestea. Za mała odległość i jeszcze haczy nogami o podłoże? Pokrywka od dezodorantu lub wąska szklanka.
Utrudniasz sobie życie aż boli patrzeć...
Ten wredny...
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

Verid pisze:
photolucas84 pisze:Według Twojej instrukcji musiałbym trzymać ręką drona podczas stawiania go pionowo - czytaj RUCH.
Wysil trochę szare komórki to nie będziesz musiał. Tak się zafiksowałeś na to że MUSISZ mieć problem i że to koniecznie jest trudne i spisek DJI że najprostsze rozwiązania ci umykają. Jak się upierasz że kalibracja IMU koptera stojącego na własnych nogach jest zła to podłóż mu coś pod brzuszek. Palisz? Postaw kopter z rozłożonymi ramionami na paczce fajek lub zapałek. Nie palisz? Użyj dużej plastikowej nakrętki jak np. od Nestea. Za mała odległość i jeszcze haczy nogami o podłoże? Pokrywka od dezodorantu lub wąska szklanka.
Utrudniasz sobie życie aż boli patrzeć...
Stosuję zasadę działaj z instrukcją, tak jak wieksza ilość osób zaleca to.
Według instrukcji jest tak jak jest, ja jej nie pisałem. Dziwi mnie ze pod sprzęt za ponad 5 tysięcy mam wedlug ciebie podkładać zakretki od butelek czy dezodorantów. Śmieszne...
Typowy Polak kombinuje... A coś podłożę, a coś przerobię to bedzie lepiej. Gdybym tak chciał robić to bym kupił sprzęt za 300 zl a nie za 5 tysięcy.
Zresztą juz drugi raz próbuję zakończyć ten temat a sami to ciągnięcie i się dziwicie czemu to na siłę ciągnę...

Ponawiam pytanie więc kolejny raz:
Ma ktoś przedłużane nóżki od PGYTECH?


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Typowym Polakiem, to właśnie się okazałeś.
Stwierdzenie, kupiłem sprzęt za 5 tys i mam coś podkładać by skalibrować?

To takie same teksty przerabiałem ze sparkiem i całą grupą na fb.
Kupiłem sprzęt za 2-3 tys i mam zakładać plastikową blokadę na baterię za kilka zł?
Później to ja się śmiałem, gdy im spadały, bo zaczepy już nie trzymały w baterii, lub źle ją zapieli :lol:

A co w tym takiego strasznego, że mówimy Ci żebyś podłożył coś przy kalibracji?
Korona Ci spadnie?
Widocznie jesteś pierwszy który ma taki problem.
Jak Cię tak męczy, to odeślij na gwarancję i zobaczysz co Ci powiedzą.

Odnośnie tych nieakcesoryjnych części, dobrze o tym wspomnieć przed.
Twierdzisz, że robisz wszystko wg instrukcji, a tak nie jest.
Bo nic nie pisze o przedłużanych nogach by z nimi robić kalibrację.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

@Adrián - proszę wskaż mi fragment mojej wypowiedzi w której napisałem że robię kalibrację z przedłużanymi nóżkami.

Dlatego pytam o przedłużane nóżki ponieważ po zdjęciu ich na czas LOTU nie mam błędów czujników ultradźwiękowych (a nie kalibracji - którą dokonuje- tak jak wcześniej napisałem według instrukcji - gdzie nie ma nic o dodatkowych nóżkach) - to czemu miałbym je wtedy stosować ?
Wracając do kwestii "podkładek itd" - jeżeli masz wypadek - odsyłasz drona na gwarancję - tam wychodzi że kombinowałeś coś podczas kalibracji, miałeś dodatkowe wyposażenie "nieautoryzowane" - to myślisz że DJI przyjmie Cię z otwartymi ramionami ? Jeżeli będzie podstawa że wina leży po Twojej stronie to nie nie uznają Ci gwarancji.
Dlatego jeżeli chcesz to kombinuj jak tam wolisz z podkładkami. Mi w Mavicu pro nie wypadnie bateria więc to inny temat.
Ale jeżeli podczas kalibracji wyjdą mi zmienne odczyty "coś się poruszy itp itd" to może mieć wpływ na późniejszy lot. A takie rzeczy wyjdą w logach u DJI. Zresztą co kiedy chcę zrobić kalibrację w terenie ? mam brać ze sobą komplet kosmetyków - w razie czego ?
I tak - najprawdopodobniej poinformuję DJI że ma błąd w instrukcji - podeślę filmik bo coś jest nie tak - albo z moim dronem albo z instrukcją.
Jeżeli ktoś lata i czegoś nie wie - piszecie CZYTAJ INSTRUKCJĘ - czytam i wychodzi na to że jest zrobiona źle.
Poprawić instrukcję to jedno, poprawić mocowanie baterii to drugie. Zresztą sam napisałeś jak ktoś "źle zapiął" - źle zapiąłeś to sory ale twoja wina


Pytam po raz TRZECI - ma ktoś przedłużane nóżki od firmy PGYTECH ? (może w końcu doczekam się na swoją odpowiedź)
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

photolucas84 pisze:Dziwi mnie ze pod sprzęt za ponad 5 tysięcy mam wedlug ciebie podkładać zakretki od butelek czy dezodorantów. Śmieszne...
Radzę ci co możesz zrobić żebyś uczynił zadość swoim obawom że instrukcja jest zrobiona źle - nie że jest to konieczne. Pierdyliard innych userów Mavica jakoś żyje ze swoim kopterem według instrukcji. Tobie coś się ubrdało że instrukcja jest do knota więc radzę ci co możesz zrobić żeby ukoić skołatane nerwy.
photolucas84 pisze:jeżeli masz wypadek - odsyłasz drona na gwarancję - tam wychodzi że kombinowałeś coś podczas kalibracji, miałeś dodatkowe wyposażenie "nieautoryzowane"
Dobra, już widzę swój błąd. Rada powinna być: "sprzedaj kopter czym prędzej" bo zaczynasz podchodzić do tematu gorzej niż ten nieszczęśnik co koniecznie chciał skalibrować ładowarkę do drugiego miejsca po przecinku tak intensywnie aż ją spalił.
photolucas84 pisze:Zresztą co kiedy chcę zrobić kalibrację w terenie ? mam brać ze sobą komplet kosmetyków - w razie czego ?
Nie, mózg wystarczy. Byle sprawny.
photolucas84 pisze:I tak - najprawdopodobniej poinformuję DJI że ma błąd w instrukcji - podeślę filmik bo coś jest nie tak - albo z moim dronem albo z instrukcją.
Obawiam się że problemem nie jest ani kopter ani instrukcja i na to DJI nic ci nie poradzi...
photolucas84 pisze:Pytam po raz TRZECI
Brak odpowiedzi przy drugim razie już powinien dać ci do myślenia ale.....
Ten wredny...
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

Verid pisze:Brak odpowiedzi przy drugim razie już powinien dać ci do myślenia ale.....
....ale wiem Ty zawsze wiesz lepiej :)

Ps chciałbym zobaczyć zdjęcie Twojego sparka z blokadami baterii - albo poradnik w formie filmiku w internecie na którym podstawiasz pudełka po papierosach podczas kalibracji IMU :) ...ale masz rację... do tego trzeba mieć "mózg"
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Mavic

Post autor: Verid »

photolucas84 pisze:....ale wiem Ty zawsze wiesz lepiej :)
No przy takim rozumowaniu to akurat nie sztuka :mrgreen:
photolucas84 pisze:Ps chciałbym zobaczyć zdjęcie Twojego sparka z blokadami baterii - albo poradnik w formie filmiku w internecie na którym podstawiasz pudełka po papierosach podczas kalibracji IMU :) ...ale masz rację... do tego trzeba mieć "mózg"
Właśnie - trzeba mieć. Zastanawia mnie tylko czego użyłeś do średnio udanej dedukcji że mam Sparka bo mózgu na pewno nie. No i po co mam robić poradnik z podkładaniem czegokolwiek pod kopter skoro kalibracja wg instrukcji działa bardzo dobrze? Dla jednego bidulka który nie ogarnia?
Ten wredny...
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

Raz piszesz że mam coś podłożyć pod nóżki czy drona (paczki papierosów itp itd).
Po chwili piszesz że

Kod: Zaznacz cały

po co mam robić poradnik z podkładaniem czegokolwiek pod kopter skoro kalibracja wg instrukcji działa bardzo dobrze
.

Ja nie mówię że kalibracja bez podkładania czegoś pod drona jest zła - mówię że szkoda że DJI nie informuje że pojawi się wtedy błąd kompasu - czytaj dla ludzi mniej zorientowanych w czujnikach - to sprawia błąd - nie każdy jest urodzonym specem jak TY. Zresztą po to jest forum by pytać ale ostatnio widzę że coraz większe "nerwy" macie do pytań - racja każecie czytać instrukcję i w tym przypadku się idealnie do tego zastosowałem. Lecz wtedy moje pytania w sprawie kalibracji właśnie się "podwoiły" bo z jednej kalibracji IMU powstał problem z kompasem - czy powinno wtedy wywalać błąd kompasu itd.

- szkoda tylko że nikt z posiadaczy MAVIC-a nie spróbował tego samego u siebie - czyli kalibracji imu ze złożonymi ramionami. Odpowiedź - u mnie dzieje się to samo, lub u mnie jest ok - daje inne światło na tą sytuację - ale ok lepiej jest pisać 20 postów o pudełkach do papierosów i zatyczkach od dezodorantów.
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Specjalnie dla Ciebie, poświęciłem kilka min życia i masz odpowiedź:

https://m.youtube.com/watch?v=0AC96TgD1qs

Jak zauważysz na filmie ma podobny "problem" jak wspomniano wcześniej i jakoś przeszedł kalibrację imu.

Kalibracja kompasu - rozłożone ramiona
Kalibracja imu - ramiona złożone

Na tym proponuję zaprzestać tą dyskusję i przyjmij to za coś normalnego i lataj, nie szukaj problemów.
ODPOWIEDZ