DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

dzonyiks
Posty: 6
Rejestracja: środa 07 wrz 2016, 21:10
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: dzonyiks »

Ostatnio szukałem baterii i najtańsze były w sklepie Tomtop.com
https://www.tomtop.com/p-rm7901.html
gregorianin
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 maja 2018, 08:43
Lokalizacja: Żywiec

Re: DJI Mavic

Post autor: gregorianin »

Koledzy, mam pytanie odnośnie live view w mavic pro. Otóż bardzo często obraz live na telefonie albo znika, albo się zatrzymuje, zatrzymuje się czasem jego część (jeżeli część to zawsze od dołu). Generalnie coś takiego co widać na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=DyxioKVPnhU od 50 sekundy. Dodam że testowałem różne telefony / tablety, dwa z nich są na stronie dji jako zgodne / zatwierdzone. Mianowicie Galaxy S4 (chodzi mocno średnio, trzeba wykonywać powolne ruchy to jakoś da się latać, przy szybkich zwrotach obraz się rozsypuje), Galaxy TAB 4 - generalnie nie da się NIC, nonstop pikseloza i zaniki obrazu. Najlepiej chodzi na LG G4, ale też nie bez "wyskoków". Pytanie, czy faktycznie to wina telefonów / tabletów nawet mimo to że są zgodne i wiem że niektórzy na nich latają?
Wersja firmware w dronie to 1.4.0.1 po downgrade z 1.4.0.3 ale nic to nie dało, kompletny brak różnicy. Podobno wersja wcześniejsza była lepsza ale brak oficjalnej możliwości powrócenia do niej. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie i możecie coś poradzić początkującemu?
Wszystkie tricki typu wyłączenie cache-u na telefonie, przywrócenie ustawień fabrycznych, zwolnienie pamięci i zabicie niepotrzebnych procesów mam za sobą, formatowanie karty SD w dronie, generalnie jak chodziło na poszczególnych urządzeniach przed tymi zabiegami, tak samo chodzi po nich.
Aha gdy włączę nagrywanie podczas lotu to jest jeszcze gorzej.

Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Masz możliwość, to spróbuj na ios, jeśli telefon, to minimum 5s.
Jeśli dalej będzie problem, to będziesz szukał rozwiązania w czymś innym.

Obstawiam telefon.
gregorianin
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 maja 2018, 08:43
Lokalizacja: Żywiec

Re: DJI Mavic

Post autor: gregorianin »

Niestety nie znam nikogo w okolicy z takim telefonem ale nie ukrywam że też mi to przeszło przez myśl.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

Ja tak samo miałem ale u mnie po prostu dron wyświetlał i zapisywał dane na telefonie (galaxy s5)- telefon nie wyrabiał, grzał się jak cholera , przez co miałem takie efekty jak na filmie. Po zwolnieniu pamięci telefonu i wyłączeniu cache na telefonie (w djigo app) , problem zniknął. Teraz dron zapisuje dane na karcie pamięci a wyświetla obraz z telefonu. Co ciekawe ze starszym tabletem medion lifetab, takze działa bardzo dobrze. Bez lagow czy zacięć.
Spróbuj kombinacji : odinstaluj z telefonu djigo, wyczyść pamięć telefonu by mial minimum 1 gb wolnego miejsca (nie chodzi o ram). Pozniej zainstaluj aplikacje djigo od nowa. Uruchom nadajnik, włącz aplikacje dji go. Nie uruchamiaj drona (bedziesz miał dostęp do ustawień aplikacji). Od razu zmień to cache na telefonie w aplikacji. Dopiero wtedy spróbuj odpalić drona i zobacz efekty. Sprawdź także czy masz kanały video czy masz na auto ustawione. Sprawdź karte pamięci w telefonie, jaką szybkość zapisu. Spróbuj nagrac materiał w różnych rozdzielczościach i porównaj efekty. Sprawdź czy telefon się nie grzeje podczas lotow

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

Spróbuj wyłączyc opcje cache locally
gregorianin
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 maja 2018, 08:43
Lokalizacja: Żywiec

Re: DJI Mavic

Post autor: gregorianin »

Dziękuję za wszelkie rady, jednak tak jak napisałem w pierwszym swoim poście, cache i tym podobne "standardowe" tematy zostały wypróbowane. Wiem że niektórzy latają na TAB4 co w moim przypadku nadaje się wyłącznie do oglądania statycznych obrazów. Czy ktoś z właścicieli mavica może potwierdzić lub zaprzeczyć że aktualne wersje firmare są pod tym kątem gorsze?
Jest opcja przywrócenia starszej wersji, ale nie wiem jak to się ma do ewentualnej gwarancji... no i właśnie ktoś musiałby potwierdzić że po aktualizacji też zaczął mieć podobne problemy.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

może i głupia rada ale zawsze warto spróbować.

- spróbuj na innym kablu USB który łączysz z nadajnikiem drona i tabletem.
Wiem że są kable o mniejszej i większej przepustowości.

Dla przykładu są kable microusb-usb które tylko potrafią "ładować" a są takie które mają i przesył danych i ładowanie (sam się z takimi spotkałem). Co ciekawe ładowanie na kilku kablach było różnych mocy (czytaj im grubszy przewód tym lepiej).
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Tylko jak jest otg i działa, to nie ma lepszego, czy gorszego.
Gdyby miał bez otg, to by nie działało po kablu, a jak działa tylko źle, to wina telefonu.
gregorianin
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 maja 2018, 08:43
Lokalizacja: Żywiec

Re: DJI Mavic

Post autor: gregorianin »

Próbowałem też inny kabelek, podłączałem się pod drugi port w kontrolerze - zero zmian.
Być może to rzeczywiście wina telefonu ale jak wybrać urządzenie skoro te są na liście DJI a chodzą jak chodzą? Kupię telefon czy tabletkę za tysiaka i znowu będę miał podobne akcje to nerwy mi puszczą :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Przed kupnem, spr. Nie masz jakiś znajomych?
Którzy posiadają nowsze telefony Samsunga? Od 6s w górę? Lub od iphone 5s?
Bo już na iphone 5s, gwarantuje, że chodzi bez problemu. Nie wspominając na nowszych.

Widzę, że jesteś z Żywca, jak Ci się będzie chciało, to możesz kiedyś podjechać na Tychy i spr na moim ogryzku 5s.
Lada dzień ma dojść ipad mini 2, to są dwa najniższe modele z apple, które działają na dji go 4.
Jeśli nadal będzie bez zmian, to problem leży gdzie indziej.
Używam do sparka, ale to nie powinno mieć związku, bo aplikacja ta sama.

Editt
Próbowałeś latać w innym miejscu? Może masz mocno zaśmiecone miejsce przez wifi?
endriu990
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 06 maja 2018, 18:35
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Mavic

Post autor: endriu990 »

witam serdecznie, w zeszłą niedzielę mavic pro zawisł mi na drzewie i trzeb było go ściągnąć dość drastycznie (cholernie wysokie drzewo) po upadku gimbal nie przetrwał oderwany od całości ale myślę ze z tym sobie poradzę, ramię jedno też wymienię, ale potrzebuję rady od innych użytkowników odnośnie czujników ultradźwiękowych
Dzięki uprzejmości swojej głównej szefowej jest Chinką :) i wspaniałości mojego szefa tu w Polsce, on zapłaci za części a szefowa kupi mi bezpośrednio w Chinach uszkodzone elementy ale muszę jej wysłać maila co potrzebuję.

Problem z tym że nie wiem czy te czujniki ultradźwiękowe są uszkodzone, po włączeniu drona w domu slyszę jak sobie te czujniki pyrkają i za nic w świecie nie wiem czy tak było od nowości czy nie :/ jakby któryś z kolegów z forum to mógł sprawdzić to byłbym wdzięczny, i co mnie martwi to to ze szybko od spodu robi się bardzo ciepły i też nie umiem powiedzieć czy tak było zawsze ;/
gregorianin
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 maja 2018, 08:43
Lokalizacja: Żywiec

Re: DJI Mavic

Post autor: gregorianin »

Adrián pisze:Widzę, że jesteś z Żywca, jak Ci się będzie chciało, to możesz kiedyś podjechać na Tychy i spr na moim ogryzku 5s.
Jeżeli nikt mi na myśl nie przyjdzie to być może skorzystam z Twojej oferty, zabiorę klamoty i podjadę, będę wiedział na czym stoję.
Adrián pisze:Próbowałeś latać w innym miejscu? Może masz mocno zaśmiecone miejsce przez wifi?
Mieszkam w takim miejscu (peryferia czy wręcz tuż obok Żywca) że tutaj... nie nie ma szans na wifi :)))
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

endriu990 pisze:witam serdecznie, w zeszłą niedzielę mavic pro zawisł mi na drzewie i trzeb było go ściągnąć dość drastycznie (cholernie wysokie drzewo) po upadku gimbal nie przetrwał oderwany od całości ale myślę ze z tym sobie poradzę, ramię jedno też wymienię, ale potrzebuję rady od innych użytkowników odnośnie czujników ultradźwiękowych
Dzięki uprzejmości swojej głównej szefowej jest Chinką :) i wspaniałości mojego szefa tu w Polsce, on zapłaci za części a szefowa kupi mi bezpośrednio w Chinach uszkodzone elementy ale muszę jej wysłać maila co potrzebuję.

Problem z tym że nie wiem czy te czujniki ultradźwiękowe są uszkodzone, po włączeniu drona w domu slyszę jak sobie te czujniki pyrkają i za nic w świecie nie wiem czy tak było od nowości czy nie :/ jakby któryś z kolegów z forum to mógł sprawdzić to byłbym wdzięczny, i co mnie martwi to to ze szybko od spodu robi się bardzo ciepły i też nie umiem powiedzieć czy tak było zawsze ;/
Ja tam generalnie to jestem juz przygluchy ale tak wlasnie dzialaja ultradzwiekowe czujniki, ze sobie pykaja I tych pykan nasluchuja :)
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJI Mavic

Post autor: rika2017 »

gregorianin pisze:
Adrián pisze:Widzę, że jesteś z Żywca, jak Ci się będzie chciało, to możesz kiedyś podjechać na Tychy i spr na moim ogryzku 5s.
Jeżeli nikt mi na myśl nie przyjdzie to być może skorzystam z Twojej oferty, zabiorę klamoty i podjadę, będę wiedział na czym stoję.
Adrián pisze:Próbowałeś latać w innym miejscu? Może masz mocno zaśmiecone miejsce przez wifi?
Mieszkam w takim miejscu (peryferia czy wręcz tuż obok Żywca) że tutaj... nie nie ma szans na wifi :)))
My w Bielsku zaś używamy urządzeń huwawei, tablet oraz telefony. IPhona akurat nikt mi znany nie posiada

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ