DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

Dzięki, 500g to faktycznie trochę dużo, niewiele zostanie już dla samej baterii.. Myślałem, że będzie trochę lżejszy ;)

Co do inteligencji baterii, to chyba nie jest niezbędna, bo ludzie robią mody z zasilaniem przez xt60 :)

Adrián, dałem im ostatnio jeszcze trochę czasu, ale ciągle odpisują tylko, żeby czekać.
Wczoraj otworzyłem w końcu spór na PP, i dzisiaj ktoś z TT odpisał, ze przyjrzy się sprawie.
Hmm, może od razu przekształcić spór w roszczenie?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

volender pisze:Co do inteligencji baterii, to chyba nie jest niezbędna, bo ludzie robią mody z zasilaniem przez xt60 :)
Jest niezbedna. Mody z XT60 sa dla dodatkowej baterii podlaczonej rownolegle z oryginalna.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Jak chciałbyś jednak air, to na Twoim miejscu od razu bym to przekształcił w roszczenie.
Dziwię się, że tak długo dałeś się zwodzić.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

Adrián pisze:Dziwię się, że tak długo dałeś się zwodzić.
Ciągle nie jestem zdecydowany air czy pro, była okazja kupić pro na dużej przecenie, to skorzystałem :).

Potem dali ciała z wysyłką, ale że nie mam ciśnienia to dałem im szansę...
Ale nic nie zrobili niestety - jakieś niedecyzyjne chińczyki kaleczące język angielski ze mną majlowały tylko :(.
gregorianin
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 maja 2018, 08:43
Lokalizacja: Żywiec

Re: DJI Mavic

Post autor: gregorianin »

volender pisze:Ciągle nie jestem zdecydowany air czy pro,
To konstrukcje o zupełnie innym przeznaczeniu, dziwię Ci się że masz problem z wyborem.
Poza tym pisałeś że zależy Ci na zasięgu a FCC w Mpro robi miazgę, latasz gdzie chcesz i jak chcesz, obraz żyleta i lagów w zasadzie brak, nawet od biedy dodatkową baterię udźwignie i masz latania na 40 minut bez lądowań - to daje możliwości których nigdy air mieć nie będzie. Do tego lekki mod trybu sport w parametrach, śmigła z platinum i... będziesz Pan zadowolony :)))
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: potrek »

Latanie na rekord zrobi się raz dwa dla próby. Zazwyczaj lata sie w zasięgu wzroku. Czas latania w air spoko, poza tym baterie ładują się dużo szybciej. Zasięg air w fcc dużo powyżej potrzebnego na codzień. Mavic pro tez potrafi rwać powyżej 1km, wszystko zależy od terenu. Dziś znów testowałem air no i przy bardziej płaskim terenie na 1200 metrach miałem full zasięg.

Na plus w air mamy lepsza kamerę i do tego wagę która to pozwala latać nawet w mieście bez uprawnień...
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

Kurs warto mieć, bo jak tak dalej pójdzie to zmienią prawo do 500 gram bo "dojdzie do kolejnych incydentów" jak kazdy bedzie latał w mieście bez zezwoleń.
Zezwolenie to nie tylko papierek ale wiedza zdobyta na szkoleniu, człowiek widzi to inaczej niz typowy Janusz wychodzący z marketu z mavic air, idąc do ogródka a pozniej na miasto z zabawką która także moze robić krzywdę.
Przy lataniu w mieście warto mieć wiedzę ale i także mocniejszy sygnał, bez grzebania w opcjach drona. Tym bardziej ze latasz w mieście to nie potrzeba takiej mobilności sprzetu, co innego z przewozem np w bagażu za granicę. Ale tutaj mavic pro też jest dobry.
Warto pamiętać o tym ze mavic air kiepsko radzi sobie z niskimi temperaturami, co ma wpływ na stabilność lotu (z tego co pamiętam to chodziło o czujniki IMU). Zimny dron wpada w wibracje i drgania. Te ustają dopiero po nagrzaniu sie drona (są filmiki na YouTube z tym problemem). Więc loty zimą są trochę utrudnione.
Mavic Air to albo latanie po ogrodzie albo na totalnym odludziu (które teraz ciężko znaleźć). Dla mnie brak ocusync i transmisja tylko po wifi czyni ten dron typową zabawką z marketu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
gregorianin
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 maja 2018, 08:43
Lokalizacja: Żywiec

Re: DJI Mavic

Post autor: gregorianin »

potrek pisze:Latanie na rekord zrobi się raz dwa dla próby.
Ja nie piszę o rekordach ale o lataniu na codzień, mieszkam w górach i latam siedząc w garażu lub w salonie, do jeziora 3km w linii prostej, dla mnie odległość 3-5km to raczej norma przy codziennych "wypadach".
potrek pisze:Czas latania w air spoko, poza tym baterie ładują się dużo szybciej
Mniejsze baterie zwykle ładują się szybciej...
potrek pisze:Zasięg air w fcc dużo powyżej potrzebnego na codzień.
Tutaj powinieneś dodać "dla mnie".
potrek pisze:Mavic pro tez potrafi rwać powyżej 1km, wszystko zależy od terenu.
Jeżeli mówimy o terenie gdzie mavic zacznie rwać na 1km to air nie przeleci 100 metrów, bądźmy poważni.
potrek pisze:Dziś znów testowałem air no i przy bardziej płaskim terenie na 1200 metrach miałem full zasięg.
Ja przy 1.2km też mam "full", przy 3 nadal full, przy 4 mi jednej kreski brakuje ale czy to znaczy że obaj dolecimy z tak samo stabilnym obrazem na taką samą odległość? Raczej mało prawdopodobne.
potrek pisze:Na plus w air mamy lepsza kamerę i do tego wagę która to pozwala latać nawet w mieście bez uprawnień...
Powiedzmy sobie szczerze, jedyny plus air-a to waga...
Ostatnio zmieniony sobota 19 maja 2018, 22:59 przez gregorianin, łącznie zmieniany 1 raz.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

@gregorianin

Rozumiem że bvlos masz...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
gregorianin
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 maja 2018, 08:43
Lokalizacja: Żywiec

Re: DJI Mavic

Post autor: gregorianin »

photolucas84 pisze:Rozumiem że bvlos masz...
a ja rozumiem że ktoś kto lata na 1.2km "też" go ma...
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

gregorianin pisze:
photolucas84 pisze:Rozumiem że bvlos masz...
Rozumiem że ktoś kto lata na 1.2km też go ma...
1,2 km od bidy zrobisz na VLOS ze znajomym który Cie poprowadzi (z którym oczywiście masz kontakt), na 8 km z vlos już jest z tym gorzej...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
gregorianin
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 maja 2018, 08:43
Lokalizacja: Żywiec

Re: DJI Mavic

Post autor: gregorianin »

photolucas84 pisze:1,2 km od bidy zrobisz na VLOS ze znajomym który Cie poprowadzi (z którym oczywiście masz kontakt), na 8 km z vlos już jest z tym gorzej...
Nie znam ograniczenia liczby znajomych którzy mogą pomagać w obserwacji statku, zatem o ile jest to trudniejsze logistycznie przy większej liczbie o tyle nie jest to niemożliwe :)
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

gregorianin pisze:
volender pisze:Ciągle nie jestem zdecydowany air czy pro,
To konstrukcje o zupełnie innym przeznaczeniu, dziwię Ci się że masz problem z wyborem.
Poza tym pisałeś że zależy Ci na zasięgu a FCC w Mpro robi miazgę, latasz gdzie chcesz i jak chcesz, obraz żyleta i lagów w zasadzie brak, nawet od biedy dodatkową baterię udźwignie i masz latania na 40 minut bez lądowań - to daje możliwości których nigdy air mieć nie będzie. Do tego lekki mod trybu sport w parametrach, śmigła z platinum i... będziesz Pan zadowolony :)))
Jak zrobic FCC w Mavicu Pro? Jest prosty sposob?
gregorianin
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 maja 2018, 08:43
Lokalizacja: Żywiec

Re: DJI Mavic

Post autor: gregorianin »

mohinder pisze:Jak zrobic FCC w Mavicu Pro? Jest prosty sposob?
Tak, PW
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: potrek »

gregorianin, powiedzmy sobie szczerze, na plus napewno waga, jaki i lepsza kamera bez dwóch zdań. O tym drugim zapomniałeś. A co do twojego codziennego standardowego latania to po tych 3-5 km to po dotarciu na miejsce masz zaledwie poweru na szybki powrót. Wiec to latanie na rekord.
A przy większym wietrze to i po tych 3-5 km to i na powrót baterii może nie starczyć.
Ja tez mam mavica pro...
ODPOWIEDZ