DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

kwinto pisze:Jak w końcu jest z tymi mapa-mi offline na IOS (ipad) są czy nie ma, tak aby podczas lotu był widoczny podgląd ?
Wersja ios 11.2.5 aplikacja djigo4 wyłącza się podczas lotu u Was jest podobnie?
Byłem teraz na Sri Lance i kupiłem tam Sparka. Taki miałem plan i przez to przygotowałem sobie ipada mini 4 a dokładniej właśnie mapy offline. Czyli tak jak piszą na forum dji. Przeglądalem mapy Google obszaru który mnie interesował i który chciałem oblatywac na miejscu i podczas lotu miałem mapy bez dostępu do Internetu.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

photolucas84 pisze:Wykupując wcześniej członkostwo w DJI SELECT - płacimy 29€ na rok i mamy zniżkę 50%
Żeby móc wykupić SELECT trzeba mieć wcześniejsze zakupy w dji store z tej listy: https://store.dji.com/event/select-products (czyli mieć kupione fruwadło), inaczej nie jesteś "eligible" - przynajmniej mi się nie udało, chociaż posługiwałem się kontem na którym aktywowałem mavica.
Antzuch
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 17 mar 2016, 23:23

Re: DJI Mavic

Post autor: Antzuch »

Czy zna ktoś sklep w którym można zakupić przewód do połączenia ładowarki z aparatura (w instrukcji nazywa się Micro USB cable?

I moje drugie pytanie, czy można sprawdzić czy dron był już aktywowany?

Pozdrawiam
Obrazek

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

Antzuch pisze:Czy zna ktoś sklep w którym można zakupić przewód do połączenia ładowarki z aparatura (w instrukcji nazywa się Micro USB cable?

I moje drugie pytanie, czy można sprawdzić czy dron był już aktywowany?
Ad1. w sklepie z kablami usb? przecież to złącze micro usb tam jest :P
Ad2. Z tego co patrzyłem na forum dji, to swojego czasu można było napisać do jednego z użytkowników forum, i on ponoć sprawdzał po numerze seryjnym.
- https://forum.dji.com/thread-120950-1-1.html
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: DJI Mavic

Post autor: notgroove »

Aparaturę naładujesz każdym kablem i ładowarką z Mikro USB-B czyli najpopularniejsze do każdego telefonu komórkowego i masy innych urządzeń.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Jak ktoś zadaje tego typu pytania to strach się bać...
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

Mavic w dobrej cenie ($869) a z 9% paybackiem w jeszcze lepszej :-)

https://www.tomtop.com/p-rm7139eu.html?currency=USD

Zostalo 10 sztuk
marcinek666c4
Posty: 14
Rejestracja: środa 17 sty 2018, 20:50
Lokalizacja: WPR

Re: DJI Mavic

Post autor: marcinek666c4 »

Cześć, mój Mavic z GearB. jedzie już do Polski.
Chciałbym wykupić care refresh. Jedną z moich najciekawszych lokacji (Parośla) jest tak niesamowita, że czasami nie ma zasięgu 2g a internet mobilny to marzenie... Czy da się latać bez netA zachowując wszystkie warunki gwarancji?

Czy nadal polecacie jako najbardziej stabilna wersja softu . 700?

Pozdrawiam
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

A po co ci net przy lataniu?
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
marcinek666c4
Posty: 14
Rejestracja: środa 17 sty 2018, 20:50
Lokalizacja: WPR

Re: DJI Mavic

Post autor: marcinek666c4 »

Heh, myślałem że bez neta nie wystartuje, tak jak mapy Googla nie wyznacza trasy bez neta mimo że mapa jest wcześniej ściągniętą. Czytałem że Dji Go wysyła logi co jak i gdzie jest dron, co się z nim stało. Byłem pewny, że dji zabezpiecza się od sytuacji kraksy spowodowanej przez użytkownika żeby Cześki po krecie nie próbowali wmówić serwisowi że Dron sam się wyłączył i spadł.

Ufff poprawiłeś mi humor
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: DJI Mavic

Post autor: notgroove »

To nie ma znaczenia czy mapa jest zapisana lub czy jest dostęp do neta. Trasa i wszystkie parametry i tak są zapisane łącznie z danymi GPS.

Co do map Google to po to się zapisuje dany obszar by właśnie korzystać z niej offline i nie ma z tym żadnego problemu.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Sanvean
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:19
Lokalizacja: Gda

Re: DJI Mavic

Post autor: Sanvean »

A ja właśnie wróciłem z Meksyku, gdzie udało mi się utopić Mavica w pięknej lagunie :(

Od dłuższego czasu miałem problemy z zasięgiem - co chwila zasięg znikał nawet jeśli latałem blisko i nie było żadnych przeszkód. Zamierzałem wysłać go do naprawy gwarancyjnej, ale teraz to już chyba za późno, więc pozostaje mi DJI Care (na szczęście wykupiłem), tyle, że za naprawę/wymianę już płacę. Czy może uda się załatwić to w ramach reklamacji? Co sądzicie? Ktoś miał podobne doświadczenia?
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: DJI Mavic

Post autor: notgroove »

Pytanie tylko czy latałeś zgodnie z przepisami i w jakich warunkach on utonął??
Skoro straciłeś zasięg to powinien zawisnąć i wrócić.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

na pewno będą patrzeć na logi, więc jest szansa, że uznają że to był błąd techniczny... o ile był ;-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Ostatnio znajomy miał podobny problem i samo dji zaproponowało, by oddać w ramach gwarancji, bo chce się przyjrzeć problemowi, niż z care.
ODPOWIEDZ