DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

kwinto pisze: Ktoś miał podobny problem lub zna rozwiązanie?
Podobna sytuacja opisana kilka postów wcześniej.
Rozwiązanie (a właściwie brak rozwiązania) u mnie takie: GL300A - latanie z Note4, GL300C - loty z iPad mini3.
Przyczyny u Ciebie mogą być inne.
Sprawdź j Mavica z Andkiem - przynajmniej wyeliminujesz na początku RC (nadajniki).
Pozdrawiam. :), :)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: potrek »

Panowie jak włączyć fcc w mavic pro platinium? Pewnie tak samo jak w pro, ale szukam i nigdzie nie mogę znaleźć. Wyczytałem coś o zmodyfikowanej aplikacji dji go. Dysponuje ktoś takową?
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Tak, mam ją na swoim gryzoniu. Chyba wiesz o co chodzi (taki mały gryzoń co w policzki napycha jedzenie) mohinder1971
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: potrek »

Dzieki :)

a jak sprawdzić czy dana aplikacja przełącza w FCC, polatałem na tej od Mohindera wczoraj no i w sumie szału nie ma, zasieg podobny jak na zwykłej aplikacji.
W air-rze wystarczyło spojerzec na ilosc kanałów, a jak jest w pro?
Latać będę i tak na oryginalnej, ale chcę sprawdzic jaka jest różnica miedzy CE a FCC w pro.

Editt

Coś mi sie wydaje, że w przypadku najnowszego firmware w mavicu apka modyfikowana nie działa. Testowałem dziś kilka zmodyfikowanych jak i oryginalnej i w sumie nie ma różnicy.
Podpowie ktos jak to wyglada?

Zasięg w Air w FCC jest w sumie lepszy aniżeli w Pro w CE :)
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Kilka dni temu polatalem troche w trybie Fixed Wing. Mam plan na jutro znowu polatac w tym trybie. Chcialem zapytac obecnych tutaj czy ktos latal w tym trybie z goglami? Troche bede chodzil I nie chce mi sie gogli nosic jesli to nie ma sensu. Moze wyprobuje jak zdecyduje sie je dzwigac ze soboa I opisze wrazenia.
Pozdrawiam

No niestety nie wziąłem gogli i nie sprawdziłem ze względu na brak czasu.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

Witam.

Ostatnio podczas ładowania baterii zauważyłem że na jednej baterii miga 3 dioda i tylko ona (olałem to i po naładowaniu schowałem do torby). Dzisiaj włączam drona z tą baterią i otrzymuję komunikat na kontrolerze battery error.
Wchodzę w apkę a tam że cela jest uszkodzona - patrzę - ilość ładowań baterii "10" !!! - jakaś masakra - praktycznie nowa bateria (mam ją trochę ponad rok) i już cela rozjechana.
Teraz pytanie - czy mając wykupione DJI CARE REFRESH - mogę ją podesłać do DJI ? czy raczej odpada ?
Chodzi mi o to że bateria ma tylko 10 cykli ładowania (jest to moja trzecia bateria z zestawu combo - więc praktycznie ta która latała najmniej - a okazuje się że najszybciej padła).


1 cela= 3,97v-4,00v
2 cela= 3,83v-3,86v
3 cela= 3,95v-3,99v
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:Teraz pytanie - czy mając wykupione DJI CARE REFRESH - mogę ją podesłać do DJI ?
Mozesz. Mozesz tez skorzystac z normalnej gwarancji (o ile nie minelo wiecej niz 6 miesiecy od zakupu). Jesli kupowales w Polsce mozesz rowniez skorzystac z rekojmi.

EDIT: Wlasnie doczytalwm ze baterie masz ponad rok, wiec ani DJI CARE REFRESH (chyba ze przedluzyles) ani gwarancja Ci nie pomoze. Pozostaje tylko ew. rekojmia...
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

@pawelsky - inaczej - drona mam kupionego w kwietniu tego roku. Ale data produkcji baterii to 12.2017 - z tym że dron zakupiony 19.04 więc dji Care mam jeszcze do połowy kwietnia.

Samego drona miałem wymienionego przez DJI (płatna naprawa) - więc mam jeszcze dwie możliwe naprawy w ramach DJI CARE.

Ps teraz aplikacja nie pokazuje że cela jest rozjechana - status CONNECTION OK (w detalach baterii) - tam gdzie pisało że BATTERY CELL BROKEN.

Ale wartości cel w tej chwili (przy 40% naładowania - w trakcie rozładowywania) mam po:

1 cela = 3,82
2 cela = 3,74
3 cela = 3,81

voltage 11,35
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:@pawelsky - inaczej - drona mam kupionego w kwietniu tego roku. Ale data produkcji baterii to 12.2017 - z tym że dron zakupiony 19.04 więc dji Care mam jeszcze do połowy kwietnia.
No to sie lapiesz na CARE
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

@pawelsky - ale czegoś tutaj nie rozumiem - skoro na baterię jest tylko 6 m-cy gwarancji to przy od kupna minęło już więcej niż 6 miesięcy (niby była do 19 Października). To teraz gwarancja jest z Care ? czy jak ?
Druga sprawa to czy jak teraz nie pokazuje mi broken cell to czy DJI mi ją wymieni nawet jak się łapię na gwarancję ?
Czy nie odpiszą mi że bateria jest ok ?
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:@pawelsky - ale czegoś tutaj nie rozumiem - skoro na baterię jest tylko 6 m-cy gwarancji to przy od kupna minęło już więcej niż 6 miesięcy (niby była do 19 Października). To teraz gwarancja jest z Care ? czy jak ?
Napisalem Ci przeciez ze CARE. Gwarancja na baterie juz Ci sie skonczyla.
photolucas84 pisze:Druga sprawa to czy jak teraz nie pokazuje mi broken cell to czy DJI mi ją wymieni nawet jak się łapię na gwarancję ?
No to juz chyba z DJI powinienes o tym porozmawiac, nieprawdaz?
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

@pawelsky - ok nie doczytałem tego Care z Twojego postu - stąd moje ponowne pytanie.
Ok teraz już wszystko wiem - dzięki za pomoc - będę pisał do DJI
Mavic Pro Platinum Combo
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

photolucas84 pisze: Chodzi mi o to że bateria ma tylko 10 cykli ładowania (jest to moja trzecia bateria z zestawu combo - więc praktycznie ta która latała najmniej - a okazuje się że najszybciej padła).
Na forum jest to już następne info o defekcie baterii Mavica (pawelsky już raportował )
Mam cichą nadzieję, że w Mavic 2 takich klocków nie będzie.
Ps.
W przypadku moich P3 i teraz P4 żadnych niespodzianek nie było (jak dotąd)
Pozdrawiam. :), :)
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

wysyłał ktoś już baterię do DJI w celu wymiany z programu DJI CARE ?

Pytam ponieważ przy składaniu zgłoszenia w programie DJI CARE - otrzymuję informację:

Kod: Zaznacz cały

DO NOT send swollen/leaked/misshapen batteries or those are not defective at all. If necessary, follow FAQ's process.
If you want to use the DJI Care Refresh to replace a battery, ship it with your aircraft, gimbal, etc
Czyżbym miał wysłać całego drona w celu wymiany baterii ?


Edit: @pawelsky - pisałeś że bateria może być naprawiona/wymieniona w programie DJI CARE - czyli co ? -za wymianę baterii zapłacę jak za wymianę całego drona ? (tzw opcja wymiany/naprawy drona?) - bo jeżeli tak to się nie opłaca bo taniej kupię sobie nową baterię, niż to wychodzi z wymiany przy DJI CARE REFRESH
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

Czemu po prostu nie napiszesz do DJI i z nimi nie ustalisz co i jak im wyslac?
ODPOWIEDZ