DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

maxdredi
Posty: 46
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 12:36
Lokalizacja: Dubai/ UAE

Re: DJI Mavic

Post autor: maxdredi »

Panowie, po miesiacu uzytkowania nowego Mavic pro z Gearbest, zauwazylem ze ma gimbal yaw drift. Mam wykupione CARE REFRESH w UK ale oczywiscie chce sprawe na gwarancji rozwiazac.
Niestety DJI service chce bym wyslal drona do CHIN a nie Europy.
Gadalem z representative i mowi ze nie ma szans bym mogl go wyslac do EU.
Ktos wie czy mozna cos z tym zrobic?
Ile by kosztowalo wyslanie drona do Chin?

pozdr!
Markuz23
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: Markuz23 »

Szanowni,
Przymierzam się do zakupu Mavica Pro/Air i..no właśnie. Pro czy Air? W zasadzie byłem już zdecydowany na Air'a ale im więcej czytam/oglądam, tym więcej mam obaw co do stabilności połączenia (a mam zamiar latać głównie w rejonach miejskich). Jest niby mniejszy ale hej, pro też bez problemu zmieści się w plecaku. No i rzekomo pro ma lepszą optykę pod kątem zdjęć z ograniczonym światłem. Mamy do Was tylko jedno pytanie - jak to jest z tym tap to focus w pro? Np. ustawiam ostrość na obiekcie od którego odlatuję i co w takim przypadku? mam klikać ponownie po oddaleniu? Jeśli ktoś oblatał oba modele i ma swoje spostrzeżenia będę mega wdzięczny za podzielenie się.
A, ŚK i tak chcę zrobić więc argument wagi raczej nie zaważy nad wyborem.
pozdrawiam!
Marek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

maxdred, Jeśli serwis odpisał Ci, że nie da rady, to nie da rady.
Mieszkasz w UK i masz care, jak nie chcesz wysyłać do Chin, to z niego skorzystaj.

Ceny wysyłek sprawdzisz u przewoźników, kurier, poczta itd

Markuz23, jak chcesz brać pro, to kup platinum. Ma poprawioną kamerę.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

@Markuz23

Miasto, ŚK = Mavic Pro Platinum - szkoda nerwów na Air skoro i tak będziesz miał ŚK - ja czekałem na Mavic Pro II ale się nie doczekałem...
Mavic Pro Platinum Combo
Markuz23
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 20:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: Markuz23 »

hej,
Dzięki za porady - doczytałem, douczyłem się i dziś odebrałem Mavica Pro Platinum :)
pozdr
M
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

Moja sytuacja z mavic-iem.
Upadek z dachu samochodu. Dron wyłączony. Na szczęście upadł na "nogi". Zlamana noga, wystawała tylko antenka, otarty radiator z dołu. Gimbal nie dostał ani trochę :)

Dron nie sypał żadnymi komunikatami, wszystko sprawne, silniki działały, nie latałem nim bo miałbym problem z wyładowaniem bez nogi (mogłem ją sklecić i byłby w pełni sprawny dron jedynie ze śladami otarć na obudowie).
Dron odesłany do DJI do Holandii do serwisu. Mialem wykupione DJI CARE. Po ocenie usterek wychodzi ze albo 115 euro koszty naprawy albo DJI CARE i 110 euro za wymiane drona na nowy. Z powodu małej różnicy wybieram naprawę za 115 euro. Dron zostaje naprawiony i odeslany do mnie. Otwieram paczke (za wysylke do i z serwisu oczywiście nie płaciłem), patrzę a tam całkiem nowy dron od DJI :))
Mieli go naprawic a odesłali nowego w cenie naprawy. Mi zostały jeszcze 2 możliwości wymiany drona z programu DJI CARE :)

Czytaj za dodatkowe 115 euro mam jakby 3 wymiany drona na nowy :) oczywiscie nowy sprzęt nie aktywowany, z wszystkimi naklejkami, bez śladów użytkowania. Dron w oryginalnym pudełku (numer seryjny drona taki sam jak na pudełku), dron z aktywowanym programem DJI CARE, tak jak miałem w poprzednim (ten sam zakres dat).
Ciekawi mnie tylko jedno. Dostałem takiego samego drona z tym że mój był w opcji combo, a dostałem zwykła wersję. Ciekawe co teraz w przypadku usterki baterii (mam 3) czy uznają gwarancję. Ale wydaje mi się ze powinni. Dodatkowo na paragonie zakupu mam napisane combo a w razie usterki jak odeślę im zwyklego to będę musiał wytłumaczyć ten fakt w opisie sprawy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:oczywiscie nowy sprzęt nie aktywowany
Nowy albo refurbished :)
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

pawelsky pisze:
photolucas84 pisze:oczywiscie nowy sprzęt nie aktywowany
Nowy albo refurbished :)
Nie ważne - ważne że wygląda i jest sprawny jak nowy. Na opakowaniu pisze mi że wyprodukowany w 05/2018 :)

Chodzi o to że jak kiedyś chciałbym sprzedać sprzęt to (o ile go nie rozwalę znowu :P) to sprzedam w bardzo dobrym stanie :)
Mavic Pro Platinum Combo
Mariovid
Posty: 2
Rejestracja: piątek 10 mar 2017, 19:37
Lokalizacja: MAŁOPOLSKIE

Mavic PRO

Post autor: Mariovid »

Witam, odnośnie mavica pro, czy osłony na śmigła oprócz zabezpieczenia mają wpływ na komfort lotu,jak ze stabilnością.Odnośnie baterii jakie parametry ustawić aby w miarę bezpiecznie latać 30%, czy też mniej .Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Osłony mają znaczenie podczas lotu. Kolejny minus, że lubi się zawiesić tam gdzie byś nie chciał, np na drzewie.
Osłon, używał bym tylko podczas lotów w pomieszczeniach.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI Mavic

Post autor: photolucas84 »

4 Lipca wyszedł nowy firmware do Mavic-a v01.04.0400

Instalował ktoś może ?

Date: 2018.07.04
Firmware: v01.04.0400
DJI GO 4 App iOS: v4.2.22
DJI GO 4 App Android: v4.2.20

Zmiany:

- Zwiększono bezpieczeństwo danych drona (cokolwiek to znaczy)
- Zoptymalizowano wydajność układu napędowego.

Pierwsze zagraniczne opinie są dobre - nie stwierdzono błędów czy problemów.

Ale jedna najważniejsza uwaga przed dokonaniem Update - po aktualizacji NIE DA SIĘ zrobić Downgrade softu

Zalecenia co do update: - po dokonaniu update należy zresetować drona, nadajnik i aplikację (ustawienia drona, aplikacji i nadajnika mogą zostać zresetowane podczas aktualizacji).

Czekamy na Wasze opinie
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

Ja z zasady nie instaluje czegos czego nie da sie cofnac :lol:
uzywam kombinacji 700 + 4.000 i to jest mega stabilna wersja (przynajmniej u mnie).
Ze swojej strony nie widze realnej potrzeby zeby aktualizowac.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: volender »

To chyba jest wersja zabezpieczająca przed wgrywaniem alternatywnego/modowanego softu.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

volender pisze:To chyba jest wersja zabezpieczająca przed wgrywaniem alternatywnego/modowanego softu.
Hahah no to pieknie :lol:
juz wiadomo o co chodzi w temacie
improved security
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:Ale jedna najważniejsza uwaga przed dokonaniem Update - po aktualizacji NIE DA SIĘ zrobić Downgrade softu
Czyzby?
downgrade.png
downgrade.png (26.45 KiB) Przejrzano 2524 razy
ODPOWIEDZ