DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: DJI Mavic

Post autor: arocopter »

Latałem PH 4, dziś zamieniłem go na Mavic'a Pro. Gabaryty i mobilność - to zaważyło. Żeby polatać PH4 musiałem odpalać samochód i jechać za miasto. Teraz wsiądę na rower, torebka z dronem przy pasie i za miastem będę szybciej niż samochodem. Tak, z PH 4 też tak można, ale walizka na plecach a torebka przy boku robi różnicę. Plus PH 4 to to, że nad materiałem nie musiałem praktycznie pracować - był dobry już surowy. Z tego co widzę w Mavic'u, trochę trzeba go będzie podpicować, ale to z korzyścią na przyszłość - wszak poszerzanie znajomości programów do edycji będzie procentować :)
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

arocopter pisze:Latałem PH 4, dziś zamieniłem go na Mavic'a Pro. Gabaryty i mobilność - to zaważyło. Żeby polatać PH4 musiałem odpalać samochód i jechać za miasto. Teraz wsiądę na rower, torebka z dronem przy pasie i za miastem będę szybciej niż samochodem. Tak, z PH 4 też tak można, ale walizka na plecach a torebka przy boku robi różnicę. Plus PH 4 to to, że nad materiałem nie musiałem praktycznie pracować - był dobry już surowy. Z tego co widzę w Mavic'u, trochę trzeba go będzie podpicować, ale to z korzyścią na przyszłość - wszak poszerzanie znajomości programów do edycji będzie procentować :)
A powiedz mi ostrzysz przy każdej scenie czy starasz się af nie tykać ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: DJI Mavic

Post autor: arocopter »

@talib1990
Rozumiem, że pytasz o Mavica? Ja go dopiero dziś kupiłem - jeszcze jakieś 2 tygodnie do oblotu :)
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

DJI Mavic

Post autor: luc4s »

MorF pisze:
potrek pisze:Panowie powiedzcie jak ten cały cashback działa?, tzn co zrobić krok po kroku aby ten zwrot uzyskać.
Ja uzylem topcashback, ale pomimo terminu nadal nie mam payable...
Wyplacili komus ten cashback z topcashback.com ? :)
Tak mi.

Jak chcesz 10%. to zakladasz drugie konto na TT na inne dane, inny mail Paypal i z innego IP, tam generujesz linka z Twoja afiliacja, a nastepnie na wlasciwym koncie z niego kupujesz w trybie incognito. Cashback powienien sie naliczyc po kilku godzinach. Mi sie naliczyl ale mam od prawie miesiaca pending. Moze kiedys uda sie wyplacic.
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

zakupiłem właśnie baterię do Mavica - 254 zł ;) Tomtop oczywiście
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: DJI Mavic

Post autor: arocopter »

Nie orientujecie się czy bateria "notuje i zapisuje" fakt, że była ładowana nieoryginalną ładowarką? Używanie dołączonej jest nieco czasochłonne i pewnie konieczny będzie zakup nieoryginalnego modelu ładującego "combo".
valdi99
Posty: 63
Rejestracja: środa 06 lut 2013, 00:32
Lokalizacja: Wyszkowskie

Re: DJI Mavic

Post autor: valdi99 »

Pytanko do szczęśliwych posiadaczy: czy jak w Mavicu ustawię sobie ostrość [AF] na powiedzmy 10m, to na jak długo tam zostaje? Do następnego wy/włączenia, czy - niezależnie od ilości wy/włączeń drona - aż do następnego użycia [AF]..?
.
Hip3q
Posty: 53
Rejestracja: piątek 17 mar 2017, 22:49

Re: DJI Mavic

Post autor: Hip3q »

talib1990 pisze:zakupiłem właśnie baterię do Mavica - 254 zł ;) Tomtop oczywiście
Gratuluje :)
arocopter pisze:Nie orientujecie się czy bateria "notuje i zapisuje" fakt, że była ładowana nieoryginalną ładowarką? Używanie dołączonej jest nieco czasochłonne i pewnie konieczny będzie zakup nieoryginalnego modelu ładującego "combo".
Nie bardzo rozumiem, na jakiej podstawie bateria ma rozpoznawać jaką ładowarką jest ładowana... Jeżeli bateria ma coś logować to chyba bardziej to jakim prądem jest ładowana ewentualnie przez jakiś czas... Ja osobiście nie słyszałem jeszcze o tak inteligentnych bateriach by rozpoznawały ładowarki czy zapisane w nich dane identyfikacyjne. Popadamy tutaj chyba w skrajność... Jeżeli baterie miały by identyfikować ładowarki to DJI raczej poszło by w kierunku "inną niż naszą nie naładujesz".
bigwaser
Posty: 12
Rejestracja: piątek 11 sie 2017, 08:54
Lokalizacja: Poznań, pow. Poznań

Re: DJI Mavic

Post autor: bigwaser »

Mój mavic przyleciał wczoraj, mam pytanie ile dostaliście śmigieł z tom topa, u mnie w kartonie dwa śmigła były zdjęte z drona, a w torbie w kartoniku było 8 śmigieł, na kartce było napisane że jest 5 śmigieł więc chyba dobrze. Jedne co mnie troszkę zaniepokoiło to to, że naklejki np na przednich kamerkach( czujnikach) są zdjęte i przyklejona na nowo, to samo przy pilocie od frontu naklejka była zdjęta i przyklejona tak jak by go ktoś odpalał... potem myślałem że pilot nie działa bo nie chciał się odpalić ( w instrukcji było napisane żeby dłużej przytrzymać przycisk co nic nie dawało), okazało się że procedura uruchomienia jest taka sama jak w dronie czyli krótkie naciśnięcie i potem długie aż cały napis się pojawi.
Kolejny problem jaki napotkałem i nadal go nie rozwiązałem to rejestracja w DJI GO, samym dronem za pomocą samego RC nie mogę wystartować bo pojawia sie info żęby sprawdzić aplikację po podłączeniu telefonu i wpisani wszystkiego pojawia się jeszcze info o numer telefonu ( telephone number mainland china) gdy podaję mój polski z +48 czyli +48123456789 to pokazuje że invalid number, dodam że w ustawieniach konta DJI mam ustawiony kraj polska, wieć po jaką cholere pyta o mainland china ???!
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Brałeś combo, czy zwykłą wersję?
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

Z innej beczki, Combo ktore wiekszosc tutaj zamowila jest "co" complient? :)
Domyslam sie ze nie CE
Chodzi mi o max pwr:
Obrazek
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: DJI Mavic

Post autor: arocopter »

@bigwaser
Miałeś plomby na zewnętrznym kartonie?

Wysłane z OnePlus 3T
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

MorF pisze:Z innej beczki, Combo ktore wiekszosc tutaj zamowila jest "co" complient? :)
Wszystko. Rzeczywista moc zalezy od lokalizacji w ktorej jestes (wykrywanej na rozne magiczne sposoby).
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

@pawelsky Podziekowal!
@bigwaser to chyba zostaje spor na Paypalu... U mnie naklejki byly na oko "nietykane"
bigwaser
Posty: 12
Rejestracja: piątek 11 sie 2017, 08:54
Lokalizacja: Poznań, pow. Poznań

Re: DJI Mavic

Post autor: bigwaser »

Adrián pisze:Brałeś combo, czy zwykłą wersję?
combo

arocopter pisze:@bigwaser
Miałeś plomby na zewnętrznym kartonie?

Wysłane z OnePlus 3T
Tak zewnętrzny karton ( szary ) miał plomby , natomiast oryginalny karton DJI czyli biały z nadrukiem i potem czarny były bez plomby. W czasie rozpakowywania przy kazdym kroku robiłem zdjęcia jak by co.
Ostatnio zmieniony środa 23 sie 2017, 12:12 przez bigwaser, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ