Postprodukcja - jaki program polecacie?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

DawidPL
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 17:04

Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: DawidPL »

Szukam (najlepiej darmowego) programu na Windowsa do "podrasowania" filmów nagranych przez drona. Głównie chodzi o to aby łączyć ze sobą różne ujęcia, robić przejścia, dodać muzykę (szukacie jej na youtubie czy są do tego specjalne stronki?) i polepszyć barwy. Nigdy takimi obróbkami się nie zajmowałem, dlatego szukam oprogramowania łatwego w obsłudze.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: matulekpl »

Windows Movie Maker.
Go Pro Studio.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
DawidPL
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 17:04

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: DawidPL »

Malutek: w słoneczny dzień jakich parametrów kamery używasz? Czy stosujesz jakieś filtry na obiektyw?

Akurat oglądając Twoje filmy zdecydowałem, że P3A będzie dla mnie wystarczający bo jakość super. Oczywiście w moim wykonaniu wyglądało to dużo gorzej, ale jestem dopiero po pierwszym locie zapoznawczym, także jeszcze sporo muszę się nauczyć.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: matulekpl »

Filtrów jeszcze nie stosowałem. Na razie w dzień latam w Auto. Wieczorem lub przy słabym świetle kombinuje z manual;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: Carrock »

DawidPL pisze:Szukam (najlepiej darmowego) programu na Windowsa do "podrasowania" filmów nagranych przez drona. Głównie chodzi o to aby łączyć ze sobą różne ujęcia, robić przejścia, dodać muzykę (szukacie jej na youtubie czy są do tego specjalne stronki?) i polepszyć barwy. Nigdy takimi obróbkami się nie zajmowałem, dlatego szukam oprogramowania łatwego w obsłudze.
Windows Movie Maker jest biedny, wystarczy na zlozenie kilku pierwszych filmow ale nedza w opcjach az bije po oczach. W sumie dobry temat moze ktos zna jakis ciekawy program.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Qunie
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 05:27

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: Qunie »

Adobe After Effect
Sony Vegas

Oba mają traile po 30 dni.
Reptile 500 APM 2.6 - rest
S550 Apm 2.6 hexa
ZMR250 cc3d http://tnij.org/zmr250 - rest
QAV210
Quanum v2, Syma X5SC
Foty: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=13&t=34680
Agatom
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 18:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: Agatom »

VSDC Free Video Editor http://www.videosoftdev.com/free-video-editor

Całkiem fajny, darmowy, ma dużo funkcji a na YT można znaleźć tutoriale np. cz. 1 https://www.youtube.com/watch?v=k7hk9xym46s
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: darek_op »

Avidemux
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: majek »

photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: photolucas84 »

@Qunie

Adobe After Effect - to raczej program do efektów do filmu a nie do tworzenia/łączenia filmów

Adobe Premiere Elements to jest do tworzenia filmów....
Mavic Pro Platinum Combo
DawidPL
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 17:04

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: DawidPL »

W jaki sposób robicie, że filmy tak dobrze wyglądają?
Ja póki co ustawiam tylko kontrast. Przy czym warto jeszcze poszperać?
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: Głuś »

Freemake - darmowy, przytniesz, dodasz przejścia itp. ale d***y nie urywa, po prostu ujdzie jak chcesz zmontować na szybko film z lotu. Zapomnij że na darmowym oprogramowaniu zrobisz film rodem z HoliŁuda :roll:
PS. Żeby jakość wyszła dobra, trzeba koniecznie przed zapisywaniem stworzyć swój profil: klatki, bitrate itp. bo np. na domyślnych ustawieniach z nagrania 60klatego zrobi ci miazgę poniżej 30...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
DawidPL
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 17:04

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: DawidPL »

Dziś właśnie nagrywałem w 30 klatkach, ale szału nie ma po dodaniu kontrastu. Próbowałem też inne filtry, ale nie jestem zadowolony. To moje pierwsze kroki z tym tematem i fajnie gdyby mnie ktoś naprowadził, bo pewnie aby uzyskać dobry obraz trzeba najpierw ustawić kamerę (ostatnio robię filmy tylko w słoneczne dni) a później potrafić to obrobić w programie do postprodukcji i z tym ostatnim chyba mam największy problem.
Generalnie to chciałbym zrobić "filmowe" ujęcie. Myślę, nawet aby zrobić to w 25 klatkach, powoli przemieszczając się dronem. Tylko nie wiem jak to później obrobić aby efekt był taki jak na filmikach na YT (a nawet lepszy bo na YT też pewnie jakość jest słabsza z uwagi na kompresje). Niestety moje filmy, które mają 2,5GB (przy 3 minutach) nawet nie podchodzą do tych z YT ;)
kurdiabeł
Posty: 5
Rejestracja: sobota 17 wrz 2016, 19:02

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: kurdiabeł »

Cyberlink power director..... najlepiej od wersji 10 w górę....program wszystko zrobi, nawet krawaty wiąże i usuwa ciąże ;)
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Postprodukcja - jaki program polecacie?

Post autor: Carrock »

photolucas84 pisze: Adobe Premiere Elements to jest do tworzenia filmów....
Adobe Premiere to raczej TOP 1 programów do tworzenia filmów, który może być ogarnięty przez śmiertelnika zakładając, że ten ma sporo cierpliwości i nie zraża się porażkami. Po wypróbowaniu Windows Media Player, GoPro obczytaniu kilku forów, miliona opinii uznałem, że jednak wolę poświęcić te kilka wieczorów i nauczyć się obróbki w Premiere CC. Poki co 2 wieczory nauki i już coś tam idzie sklecić :)
P3A v.2
ODPOWIEDZ