Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: e4r5t »

Ale z kompasem to akurat później problem wystąpił, a dron od samego początku lata jak na filmiku (pod koniec filmu juz ja nim steruje) ale on nie ustoi w miejscu.
Może jednak zrobić aktualizacje? Co takiego wprowadza najnowszy soft ze ludzie doradzają wgrywać?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: matulekpl »

Rób aktualizacje. Ja robię i problemów nie widzę. Poza tym to, że go nosi na boki może być winą problemów z sygnałem GPS. rozbłyski na słońcu powodują problemy z gps.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: e4r5t »

Wrzuciłem też na fb i tam twierdzą, że to normalne w tym dronie podobno odchyly sa +- 1metr. To już sam nie wiem teraz ;/
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: qemay »

Zataczanie kół to przeważnie właśnie wynik złej kalibracji lub zakłóceń na magnetometrze (kompas). I raczej bym to wyeliminował a do tego czasu nie używał trybów zależnych od kompasu i GPS.

Jest to o tyle niebezpieczne, że FC może wyłączyć taki tryb jeśli uzna że jest bardzo źle, a to może prowadzić nawet do utraty kontroli. Jak będziesz daleko - po wyłączeniu GPS dodatkowo model zacznie ściągać wiatr to może odlecieć, albo skończy się to przymusowym lądowaniem w nieznanym terenie.
e4r5t
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 15:03
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: e4r5t »

Dobra chcę wgrać soft 1.5.7, później wykonać kalibracje IMU (robię to w domu czy na zewnątrz?) oraz jeszcze raz kalibracja kompasu i zobaczymy jak to będzie.
Rozumiem, że mam s1 mieć w pozycji górnej i włączone tryby PASM? w razie kiedy dron straci P-GPS i zacznie uciekać przełączym S1 na środek i steruję nim manualnie wszystko tak?

Jak wgrać soft 1.5.7 bo jak włączam program DJI GO jest do ściągnięcia najnowsza wersja.

EDIT - scalenie

Wczoraj działy się takie rzeczy.
1.wykonalem kalibracje IMU
2 . kalibracja kompasu (przed każdym lotem)
O to co się dzieje ;
- dron mimo tego ze jest 1.5m na wysokości i 1m przedemna wyskakuje komunikat o compasie i miga na żółto
przechodzi w atti, lecz po chwili znów jest p-gps
-kiedy odlece trochę dalej i udaje mi się aby mrugal. Na zielono to zauważyłem, ze jak obróce drona, tak aby kamerka patrzyła na mnie momentalnie zaczyna mrugac na żółto, wystarczy ze lekko go obróce i juz jest zielono
-po 10 min stracił podgląd na telefonie i miałem informacje disconnect, lecz dron mrugal dalej zielono po wyłączeniu drona bylo ok
- chciałem sprawdzić powrót do domu, dron wzniósł się wysoko i stopniowo wracał, lecz im był niżej wyskoczyła informacja na czerwono "remote control " i dron już nie wracał do mnie ;/
-później gimbal jakbu przestał działać ponieważ obraz był lekko krzywo a kiedy lecialem prawo lewo miałem na podgladzie pod skosem wszystko
-podczas filmowania caly czas obraz jakby lekko zarywal

Co jeszcze mogę zrobić sam bez serwisu?
DawidPL
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 17:04

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: DawidPL »

Możesz zdjąć i jeszcze raz założyć gimbal dokładnie dociskając wszystkie taśmy.
Mi pojawił się no signal gdy lekko taśma nie stykała - wizualnie nie było tego widać.

No i zainstalowałbym najnowszą wersję sterowników w dronie i kontrolerze. Jeśli to nie pomoże to pewnie bez serwisu się nie obejdzie.
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: Carrock »

e4r5t pisze:Co jeszcze mogę zrobić sam bez serwisu?
im szybciej oddasz tym szybciej będizesz mieć działający. Zrobiłeś chyba wszystko co lezy w możliwościach użytkownika.
P3A v.2
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: zawada6 »

I jak problem został rozwiązany?? Jak tak to w jaki sposób?? Bo mam takie same objawy...
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: Bulkake »

A ja mojego P3S kupiłem powystawowego, bateria 6 cykli ładowania, stary frimware. Skalibrowałem tylko imu. Statek lata jak marzenie jest tak stabilny że można nim wozić szklanki pełne piwa i nie uroni ani kropli. Wisi jak zamurowany. Ruchy w zawisie są bardzo łagodne i powolne maksymalnie odlatuje 10cm i koryguje kierunek trzyma IDEALNIE.

Już zbieram kasę na kolejnego DJI.
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: zawada6 »

A jaki masz firmware?
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: Bulkake »

Napisz jak to sprawdzić bo ja jestem zielony jeszcze z obsługi. z racji temperatur wylatałem tylko 1 pakiet. Może dzisiaj coś ulotnię. Dodatkowo mam problem w telefonie bo aplikacja nie widzi mojego GPS. jak chce wyzerować home piont z wskazań telefonu to wypisuje ze jest problem z gps.
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
peti_33
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 22 sty 2017, 11:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: peti_33 »

czy przy zakupie P3 P powinienem otrzymać instrukcję obsługi?

Przepraszam, niby oczywiste, kupiłem Phantoma ze zwrotu w sklepie, wyglądał na nieużywany, ale nie ma żadnej instrukcji obsługi.
Awatar użytkownika
nytas
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 10:53
Lokalizacja: Rybnik, śląsk
Kontakt:

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: nytas »

peti_33 pisze:czy przy zakupie P3 P powinienem otrzymać instrukcję obsługi?

Przepraszam, niby oczywiste, kupiłem Phantoma ze zwrotu w sklepie, wyglądał na nieużywany, ale nie ma żadnej instrukcji obsługi.
Było już nie raz... ale wstawię kolejny... link do polskiej instrukcji poniżej (następnym razem użyj szukajki ;) )

https://drive.google.com/open?id=0BxVd7 ... UxxTll4SDg
DJI Air 3 RC2, Eachine E010,
peti_33
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 22 sty 2017, 11:22
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Phantom 3 standard -pytania początkujacego

Post autor: peti_33 »

dziękuje za pomoc.
ODPOWIEDZ