Phantom 3 Standard - Compass Error, Exit P-GPS mode

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom 3 Standard - Compass Error, Exit P-GPS mode

Post autor: s050197 »

Wokół kalibracji kompasu narosło już tyle legend, przeświadczeń i zabobonów, że czytając kolejne "instrukcje" aż chce mi się śmiać (czyt. zdejmowanie paska od spodni). Nawet na filmikach instruktażowych DJI prezenter kalibruje kompas normalnie ubrany ;-)

OK, w pobliży włączonej mikrofalówki może kalibracja nie zadziałać, ale w normalnych warunkach jak najbardziej. Po wyjęciu z pudełka mojego P3S zażądał kalibracji, przeprowadziłem ją w salonie (przy TV, kolumnach, wzmacniaczu, w pasku od spodni) i wszystko działa.

Pozdrawiam!
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: Phantom 3 Standard - Compass Error, Exit P-GPS mode

Post autor: Ghostwell »

s050197 pisze:Wokół kalibracji kompasu narosło już tyle legend, przeświadczeń i zabobonów, że czytając kolejne "instrukcje" aż chce mi się śmiać (czyt. zdejmowanie paska od spodni). Nawet na filmikach instruktażowych DJI prezenter kalibruje kompas normalnie ubrany ;-)

OK, w pobliży włączonej mikrofalówki może kalibracja nie zadziałać, ale w normalnych warunkach jak najbardziej. Po wyjęciu z pudełka mojego P3S zażądał kalibracji, przeprowadziłem ją w salonie (przy TV, kolumnach, wzmacniaczu, w pasku od spodni) i wszystko działa.

Pozdrawiam!
Masz trochę racji z tymi przesadami.

Jednak nie zdziw się jak wyjdziesz na zewnątrz i latawiec poprosi o ponowną kalibrację.
Obecnie jest skalibrowany do warunków magnetycznych pomieszczenia gdzie robiłeś kalibrację. Na zewnątrz będą inne warunki i mogą wyskoczyć błędy.

Ja przy kalibrowaniu również się nie rozbieram. Tel mam przy sobie no i nie zapomnijmy że radio od latawca też jest w tym czasie włączone i wpływa ono magnetycznie a jednak nie zakłóca.

Więc w przypadku kolegi co ma kłopot z kalibracją. Spróbuj wykonać kilka kalibracji, każdą w innych warunkach. Jeśli za każdym razem to samo będzie to reklamacja.
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
Diaboliq
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 24 kwie 2016, 10:20
Lokalizacja: Chorzów

Re: Phantom 3 Standard - Compass Error, Exit P-GPS mode

Post autor: Diaboliq »

Oczywiście jeśli ktoś kalibruje w domu między głośnikami itp to ma takie prawo bo to jego zabawka i pieniądze. Ja pisałem o swoich doświadczeniach i nie chodzi mi o striptise tylko o pozbyciu się zbędnego metalu. Może i przesadzam ale to już moja sprawa :)
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard - Compass Error, Exit P-GPS mode

Post autor: Hudy_edd »

Na moje to walnięty ma kompas...bywa...i Mercedesy, BMW i Audi nowe wyjadą z wadą której nikt nie zauważy...a DJI robi dobry sprzęt tylko przy tej ilości czasem im kontrola jakości produkcji kuleje
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard - Compass Error, Exit P-GPS mode

Post autor: zawada6 »

A czy można jakoś zepsuć kompas narażając go na pole magnetyczne typu postawienie statku na/obok/pod/przy głośniku laptopie tv itp? Właśnie napisałem maila do support dji zobaczymy co odpiszą.
Z DJI chcieli zamawiać kuriera ale zrobiłem aktualizacje przez dji go do 1.8.10 i błędy z kompasem znikły w 100% statek jest stabilny trzyma swoją pozycje i nie zatacza kręgów, zasięg też nie zmalał.
ODPOWIEDZ