Phantom 3 Advanced z GoPro

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Phantom 3 Advanced z GoPro

Post autor: gorszysort »

Czy ktoś może rozgryzał temat możliwości zamontowania action cam'a zamiast kamery standardowej w Phantom 3?

Interesuje mnie:
- Czy złącze gimbala w P3 pasuje mechanicznie do Zenmuse Hn-nD?
- Czy złącze pasuje elektrycznie - czy sygnały sterujace gimbalem są takie same?
- Czy transmisja z kamery jest w tym samym standardzie? (action cam'y mają analogowe wyjście composite video)

Moja platforma:
Mam Phantoma 2 z Zenmuse H4-2D i kamerką SJCam SJ5000+. Wybrałem tą bo ma matrycę 16MPx. SJCam ma wyjście Micro-USB, podczas gdy GoPro mają Mini-USB - zrobiłem więc samodzielnie wtyk który pozwala podłączyć SJCam'a do gimbala H4-2D.

Co chce osiągnąć:
Phantom 2 ma zasięg do 1km; w przypadku duzej ilości zieleni pomiędzy mną a dronem potrafi się zerwać z radia już przy 400m. Chciałbym poszerzyć ten zasięg i dobrym rozwiązaniem wydaje się Phantom 3.

To czemu po prostu nie uzyję Phantoma 3:
- bo mam kamerę 16MPx, P3 ma 12MPx - robię głównie zdjęcia, więc to robi różnicę.
- bo mam kamerę wide angle 170 deg, P3 ma 90 deg - robię głównie zdjęcia terenu, więc na P3 musiał bym latać znacznie wyżej aby objąć podobny teren.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Phantom 3 Advanced z GoPro

Post autor: gorszysort »

Ze wstępnej analizy:

- Zenmuse Hx-xD łączy się z reszta drona jedną taśmą 8-pinową
- Phantom 3 Adv/Pro ma 2 taśmy - 10-pinowa do płyty głównej oraz 6-pinowa do modułu OFDM

Wygląda na to, że taśma do płyty głównej w P3A zasila gimbal napięciem 5V, podczas gdy Hx-xD dostawał 12V. Aby podłączyć tego gimbala do P3 trzeba by wpiąć zasilanie w innym miejscu, lub użyć step-up convertera.

Co do sygnału video - na pewno nie idzie on do płyty głównej, stąd wynika że przechodzi do płytki OFDM. Niestety nie wiem w jakiej postaci. Wydaje mi się prawdopodobne, że idzie cyfrowo, a nie jako analogowe composite video. Jeśli tak jest, wpięcie tam action cam'a może być trudne.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 Advanced z GoPro

Post autor: pawelsky »

gorszysort pisze:- Phantom 3 Adv/Pro ma 2 taśmy - 10-pinowa do płyty głównej oraz 6-pinowa do modułu OFDM
No nie do konca
Gimbal od Ph3 ma tasme nie 10 a 8-pinowa i idzie nia 12V i GND z plyty glownej.
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Phantom 3 Advanced z GoPro

Post autor: gorszysort »

pawelsky pisze:Gimbal od Ph3 ma tasme nie 10 a 8-pinowa i idzie nia 12V i GND z plyty glownej.
Masz całkowitą rację. Patrząc z góry pomyliłem taśmy.

To lepiej - nie trzeba żadnego konwertera.

A wiesz może jaki jest pinout połączenia gimbala z OFDM?

EDIT: A już znalazłem, tu:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2458896
ODPOWIEDZ