Obudowa do Phantom 3 PRO vs ADV

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
GRADEK83
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 16:25

Obudowa do Phantom 3 PRO vs ADV

Post autor: GRADEK83 »

Witam mam mały dylemat ostatnio miałem przymusowe niekontrolowane spadanie dronem z 20m i na szczęście pogięło mi tylko obudowę nie mówiąc już o połamanych śmigłach ale do rzeczy mam zamiar kupić nową obudowę do mojego Phantom 3 ADVANCED ale z tego co widzę obudowy z obu dronów się różnią lekko i teraz moje pytanie brzmi:

Czy obudowa z P-PRO podejdzie do P-ADV?

Dodatkowe pytanie o śmigła czy jest prawdopodobne aby śmigło podczas lotu pękło przez co mój dron spadł ?

I czy ma sens kupować karbonowe śmigła testował to ktoś ?

Obrazek
DJI Phantom 3 Advanced
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Obudowa do Phantom 3 PRO vs ADV

Post autor: photolucas84 »

z tego co widzę po aukcjach to obudowy są do:

Oryginalna obudowa DJI Phantom 3 pro/advanced

więc wychodzi na to że obudowa od adv jest taka sama jak do wersji pro



co do karbonowych śmigieł to wydaje mi się że różnią się troche wytrzymałością ale bez tzw" fajerwerków" - karbonowe śmigła są droższe , dodają +10 punktów do wyglądu (czytaj samooceny).

Ja bym się nie bawił w wymianę śmigieł na inne. Kup oryginalne a będą dobrze wyważone - z resztą śmigieł może być różnie - szkoda zabawy później na idealne wyważenie ich. Moim zdaniem śmigło bez kolizji z czymś nie powinno samo pęknąć - no chyba że wcześniej miałeś małe spotkanie śmigła z innym elementem i było ono lekko pęknięte - podczas większego obciążenia dostało drgań i mogło ulec "samozniszczeniu" - zauważ że śmigło jest uwalone zaraz przy mocowaniu do silnika - może przechowywałeś je w pozycji lekko wygiętej lub sam je uszkodziłeś podczas dokręcania/odkręcania śmigieł do/od silnika i po pewnym czasie pękło w tym miejscu - później lot i odpadło - taka moja teoria ale czy tak było u Ciebie to nie wiem
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
GRADEK83
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 16:25

Re: Obudowa do Phantom 3 PRO vs ADV

Post autor: GRADEK83 »

Przyznając się bez bicia raz w gałązki wleciałem ale pewnego razu latając i rejestrując kamerą nagle kamera tak jak by w dół się popatrzyła i wróciła do pozycji poziomej myślałem że to jakaś awaria czy coś lub jakiś ptak przywalił w drona sam nie wiem i od tamtej pory wydawany dźwięk przez drona był jak by troszeczkę inny. Boję się że jednak coś wtedy wleciało w niego i chcąc nie chcąc coś mogło się uszkodzić. Ostatnio sporo panoram sferycznych dronem w okolicy robiłem i właśnie lecąc nad kolejną miejscowość wystartowałem nakręciłem i na pełnej prędkości i wznoszeniu nagle usłyszałem stukanie jak by śmigło waliło o kadłub wszystko tak szybko się działo że nawet nie byłem w stanie zareagować aby wyłączyć w locie drona skosił swój lot i wpadł w sad a uderzając o ziemię wypluł baterię i może i lepiej nie szamotał się po ziemi. Niestety miałem wyłączone rejestrowanie lotu zapisał się tylko log FlightRecord w pliku .txt z którego na oko wszystkie parametry były w normie.

Po przeanalizowaniu organoleptycznym obudowy na prawym ramieniu kadłuba widać zarysowania czyli w tym miejscu śmigło ocierało się i jak widać końcówka śmigła odpadła. Reszta śmigieł uległa uszkodzeniu przy kontakcie z drzewem i zapewne z samą ziemią. Śmigieł nie odkręcałem od nowości nosze drona w skrzynce.

Z tego co na necie widziałem ponoć obudowa w ADV jest słabiej wzmocniona i ludzie narzekali że im pękały mocowania przez co musieli usztywniać ramiona. Dlatego zastanawiam się nad kupnem solidniejszej obudowy od wersji PRO.

Ale z tego co widzę to nowa wersja phantom 3 jest już ze wzmocnioną obudową nowszą płytą główną i nowe silniki.

Pewnie DJI miało sporo doniesień w sprawie wadliwej obudowy.

Obrazek
Obrazek

I z tego co piszą nowe silniki nie współpracują ze stara płytą główną więc teoretycznie wychodzi na to że wszystko zmienili na poprawione.

ŹRÓDŁO

Jedyne wyjście dla tych co mają starą obudowę to wzmocnić ją i zabezpieczyć aby uniknąć katastrofy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

U mnie pewnie poza śmigłem uszkodziły się jak widać wszystkie mocowania i kto wie czy jedno podczas lotu nie pękło i przekrzywiło się ramię i śmigło od uderzania o ramię nie popękało.

Dlatego jeśli macie starą wersję obudowy sprawdzajcie dokładnie czy czasem wam nie pęka coś w tych rejonach. Albo zabezpieczyć to jak wyżej.
Obrazek
DJI Phantom 3 Advanced
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Obudowa do Phantom 3 PRO vs ADV

Post autor: matulekpl »

Ja kupowałem niedawno ph3 Adv i mam juz w mocniejszej obudowie. Musiałbyś szukać po aukcjach tej nowszej obudowy.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Obudowa do Phantom 3 PRO vs ADV

Post autor: photolucas84 »

ok teraz tylko pytanie gdzie kupić obudowę by była oryginalna ? tylko sklep DJI ?
Bo na allegro też mogą być Chińskie jak w linku o obudowach.
Niby na aliexpress widziałem oryginały ale cholera wie czy będą oryginalne.
I jeszcze kolejne pytanie kupując obudowę np do starszego modelu skąd mam wiedzieć że będzie pasowała ? (czy nie dostanę tej z nowszego modelu? )
Mavic Pro Platinum Combo
Janusz1969
Posty: 1
Rejestracja: sobota 15 gru 2018, 21:14
Lokalizacja: Świdnik

Re: Obudowa do Phantom 3 PRO vs ADV

Post autor: Janusz1969 »

jakim klejem skleic obudowe Phantoma ?
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Obudowa do Phantom 3 PRO vs ADV

Post autor: gorszysort »

Żywicą epoksydową dwuskładnikową.
Wcześniej przetrzeć klejone miejsce alkoholem lub acetonem, by usunąć tłuszcz.

Ja mam np. żywicę Distal Classic. Jest biała a nie przezroczysta, więc dobrze pasuje do Phantomów.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Obudowa do Phantom 3 PRO vs ADV

Post autor: pawelsky »

gorszysort pisze:Wcześniej przetrzeć klejone miejsce alkoholem lub acetonem, by usunąć tłuszcz.
Obudowa z tego co mi wiadomo jest z ABSu wiec acetonu bym raczej nie uzywal :-)
ODPOWIEDZ