Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: matulekpl »

http://olx.pl/oferta/skup-uszkodzonych- ... cb44830694

Napisz do nich. Naprawiają gimbale. Mi naprawili Zenmuse za grosze. Może i Tobie pomogą. Mają dużo części zamiennych z rozwalonych gimbali.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: Jagoda »

photolucas84 pisze:
Strzeżcie się przed kraksą....bo jedyne co możecie wtedy zrobić to kupić nowe części.... DJI nie naprawia ich a tylko wymienia
Kraksa rzecz przykra ale zgodna z "jabłkiem co Newton obaczył"
Wymiana płyty el. a nie naprawa - rzecz też normalna (kto naprawia kartę grafiki, o USB nie wspomnę)
YoGi pisze:To może lepiej tak: strzeżcie się przed DJI!
To już kolejna osoba, która narzeka na serwis DJI.
Może przesada?Też narzekam na serwis Toyoty - tylko by wymieniali a przecież wtryski Boscha można regenerować.
NeXuS pisze:Co się dziwicie,
Ja się nie dziwię - kiedyś robiłem w serwisie tzw. zewnętrznym - wym. komponentów a nie zabawa z ich naprawą gdzie wynik nie jest 100% pewny.
photolucas84 pisze:
ale w tej cenie najprawdopodobniej wymienią mi całego gimbala na nowego.

Z tym że koszt nowego gimbala to 1200-1300 zł - w sklepie DJI 399 euro

Muszę pierwsze sprawdzić czy dron mi działa poprawnie bez gimbala bo okaże się że kupie nowego gimbala a z dronem będzie coś nie tak i wszystko już w ogóle nie będzie opłacalne.....
Cena - nowy gimbal z kamerą?

Jak zdecydujesz sie na zakup gimbala to wyślij też kopter i zapłać za wymianę.Co by nie było, że skalibrować (wypoziomować) się nie daje.
-To tak z autopsji, co prawda zupełnie inny sprzęt.
Procedura ZNK (zwalić na klienta) znana w każdym serwisie a zwłaszcza w profesjonalnym (czytaj: autoryzowanym)
Pozdrawiam. :), :)
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: photolucas84 »

zamówiony lightbridge do drona (używka)

ps malutek -dzieki za kontakt na serwis - będę starał się go naprawić
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:zamówiony lightbridge do drona (używka)
A jaki zwiazek ma lighbridge z gimbalem?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: matulekpl »

pawelsky pisze:A jaki zwiazek ma lighbridge z gimbalem?
Lubię To!;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: photolucas84 »

tzn zamowiona płyta głowna do gimbala - sprzedawca nazwał to modułem lightbridge
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:tzn zamowiona płyta głowna do gimbala - sprzedawca nazwał to modułem lightbridge
To lepiej upewnij sie co tak naprawde zamowiles, bo plyta od gimbala i modul lightbridge to dwie rozne rzeczy...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze: plyta od gimbala i modul lightbridge to dwie rozne rzeczy...
Czy ważne jest aby serwis też o tym wiedział :roll:
Pozdrawiam. :), :)
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: photolucas84 »

płytkę do gimbala juz mam - czekam na taśmę i nogi (być może zmienię także obudowę).

Sam dron działa - silniki się uruchamiają a w aplikacji nie ma żadnych błędów.
Ostatnio zmieniony sobota 28 kwie 2018, 10:41 przez photolucas84, łącznie zmieniany 1 raz.
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:czemu dron nie wyłącza się zaraz po naciśnięciu przycisku na baterii tylko chwilę miga czerwona dioda i dopiero później się wyłącza ? włączanie jest bez problemów - może dlatego że nie ma gimbala ?
Bateria nie wylaczy sie dopoki kontroler nie powie ze jest gotowy (np. wszystkie dane zapisane sa na karte). Brak gimbala jak najbardziej moze ten proces opoznic.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: photolucas84 »

ufff - tyle dobrze - już myślałem że to kolejna "usterka"

Bateria bez drona wyłącza się od razu więc potwierdza się to co napisałeś - dzięki Pawelsky

EDIT - scalenie

taśma z chin przyszła. Jest dwu warstwowa i praktycznie niczym nie odbiega od oryginału oznaczenia na taśmie te same oprócz jednego logo.

Po zamontowaniu taśmy i innego modułu (bo ten miałem uszkodzony) włączam drona i ......
gimbal wariuje przez ok 10 sekund .... brak obrazu na tablecie. Po 10 sekundach gimbal przestaje działać. W aplikacji żadnych komunikatów co do gimbala. Próbuję kalibrować i zazwyczaj pisze "calibration failed"

Po kilku próbach zauważyłem że dośc mocno grzeje się moduł obok gimbala ten co ma dwa czujniki zbliżeniowe w sobie. Grzeje sie także moduł od gimbala (wentylator na gimbalu nie kręci się).
Teraz pytanie czy to wina taśmy czy wina płyty głownej gimbala (kupiłem używke ale ponoć w 100% sprawną), czy może znowu coś jest innego uszkodzone. Jedno wiem - sama wymiana taśmy gimbala to zajęcie na kilka dobrych godzin. Spróbuję bez gimbala czy te moduły też się grzeją.
Na tą chwile troche lipa...
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: Verid »

Mam jedną drobną sugestię - obejrzyj bardzo dokładnie czy taśma jest centralnie wpasowana w gniazda elektroniki. Ostatnio reperowałem aparaturę ze zdewastowanymi taśmami i użyłem pierwszych z brzegu NOSP'ów jakie miały odpowiedni raster, liczbę ścieżek i zbliżoną do oryginału długość. Okazało się że końcówki wchodzą w gniazda ze sporym luzem, w związku z czym, w miejscach gdzie taśma przesunęła się do któregoś z brzegów otworu gniazda były problemy z działaniem niektórych przycisków. Wystarczyło ją porządnie wycentrować w gnieździe i wszystko hula aż miło.
Ten wredny...
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: photolucas84 »

dzięki za sugestię - jutro będę próbował :)

Ps zamówiłem też obudowę do ph3 - nowa wersja - jak będę miał czas to też planuję zmienić.
Obudowa przychodzi już zmontowana (na zaczepach) - rozmontowanie jej tak by nie urwać zaczepów - kolejna godzina :P
Na zagranicznych forach pisali że nowa wersja obudowy pasuje do płyt głównych tych ze starych wersji.

EDIT - scalenie

więc tak: taśma z chin jest najprawdopodobniej walnięta albo nie działa jak trzeba. Z ciekawości założyłem uszkodzoną taśmę..... i mam obraz ! wiatrak także się kręci. Na nowej taśmie z chin ani wiatrak nie działa ani nie ma obrazu, co ciekawe gimbal w ogóle już nie reaguje na nowej taśmie - nie wariuje nawet - może taśma pękła gdzieś w środku.... nie wiem.

Mam jedno pytanie do Was. Czy mając komunikat że kompas szaleje i potrzebna jest jego kalibracja gimbal też może nie działać ? w sensie ustawienia ? sytuacja wygląda tak że mam odłączone nogi od drona i anteny które są w nóżkach są lużne - latają w zależności od ułożenia drona. Wczoraj miałem anteny przyklejone do drona ale były także blisko elektroniki..... także błąd kompasu itp. Nóżek drona nie podpinam bo mam lekko wygiętą obudowę i dron nie stoi na nich stabilnie - stąd będę wymieniał obudowę ale pierwsze chciałem sprawdzić ten gimbal bo gdyby się okazało że po przełożeniu bebech drona do nowej obudowy coś nie będzie działać to będę wiedział że to przez przekładanie płyty głównej i silników do nowej obudowy a nie efekt uszkodzenia gimbala z wcześniej.

Gimbal na starej taśmie (lekko naderwana - jeden lub dwa przewody w środku są przerwane) pokazuje obraz, działa wentylator na module i co ciekawe dron wyłącza się od razu przy wyłączeniu. Nie ma tego czekania jak na filmiku wcześniej przeze mnie zamieszczonym.
Wychodzi na to że muszę jeszcze jedną taśmę kupić z tym że musi być oryginalna.
Znacie namiary na najtańsze jednak oryginalne taśmy od DJI ?
I jak to jest z tym kompasem i ustawieniem gimbala ?

Dzięki za odpowiedzi - walka o reanimację drona trwa :)
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:Mam jedno pytanie do Was. Czy mając komunikat że kompas szaleje i potrzebna jest jego kalibracja gimbal też może nie działać ? w sensie ustawienia ? sytuacja wygląda tak że mam odłączone nogi od drona i anteny które są w nóżkach są lużne - latają w zależności od ułożenia drona. Wczoraj miałem anteny przyklejone do drona ale były także blisko elektroniki..... także błąd kompasu itp. Nóżek drona nie podpinam bo mam lekko wygiętą obudowę i dron nie stoi na nich stabilnie - stąd będę wymieniał obudowę ale pierwsze chciałem sprawdzić ten gimbal bo gdyby się okazało że po przełożeniu bebech drona do nowej obudowy coś nie będzie działać to będę wiedział że to przez przekładanie płyty głównej i silników do nowej obudowy a nie efekt uszkodzenia gimbala z wcześniej.
Do poprawnej pracy kompas musi byc odpowiednio ustawiony wzgledem IMU. Imu masz we wnetrzu PH3, kompas na nozce. Jesli nozki masz odpiete i latajace luzno bledy kompasu sa spodziewane, nie ma to nic wspolnego z gimbalem.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Phantom 3 sądny dzień - kraksa

Post autor: photolucas84 »

Ale czy gimbal sie ustawi poprawnie jezeli kompas szaleje?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Mavic Pro Platinum Combo
ODPOWIEDZ