Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

sjb77
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: sjb77 »

Hudy_edd pisze:Ale to odrazu masz po podłaczeniu drona do telefonu ? Czarny ekran ? Dron startuje ? Jeśli na wszystkie pytania jest odp tak to na 90% cos umarło w Phantomie i tylko serwis

Aha...a dioda w dronie jest zielona ? taka na boku schowana w środku, czy czerwona ?
Witam dioda jest zielona , obrazu nie ma i żadnej telemetrii czarny ekran dron startuje gimbal działa
Ostatnio zmieniony środa 13 lip 2016, 22:10 przez sjb77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Hudy_edd »

hmm spróbuj na nowo zbindować nadajnik z dronem tak czy siak może pomoże.
A i jeszcze możesz wyjąć i włożyć karte pamięci, albo na inną wymienić. Ja tak raz miałem. Pamiętaj, że dron musi być wyłaczony jak madrujesz przy karcie pamięci
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
sjb77
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: sjb77 »

Hudy_edd pisze:hmm spróbuj na nowo zbindować nadajnik z dronem tak czy siak może pomoże.
próbowałem tak zrobić i lipa . kupiłem go od kolegi i mówił ze próbował coś robic z kamerą coś synchronizował i przestała działać , nie znam się za bardzo
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Hudy_edd »

Zobaczy czy uda Ci się go przywrócić do ustawień fabrycznych. Ale obawiam się, że kupiłeś drona z martwą kamerą.......jeśli kolega coś madrował wcześniej....
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
sjb77
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: sjb77 »

Hudy_edd pisze:Zobaczy czy uda Ci się go przywrócić do ustawień fabrycznych. Ale obawiam się, że kupiłeś drona z martwą kamerą.......jeśli kolega coś madrował wcześniej....
a jak ustawić ustawienia fabryczne?

Editt

kalibrował kamerę coś w tym stylu
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Hudy_edd »

Ustawienia fabryczne sa chyba w DJI GO, musisz sparować drona i poszukać gdzieś w opcjach
Masz link do instrukcji: Klik
Jest też opcja resetu wifi strona 26 też możesz to zrobić, ten pdf jest dziwnie zeskanowany więc patrz na nr na dole strony :)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Awatar użytkownika
zoom
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2011, 15:33
Lokalizacja: z Polski
Kontakt:

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: zoom »

Też wrzuciłem po wyciągnięciu pudełka nowy soft 1.6.80. W mieście do 30m i tracił sygnał z kamery. RC link jest. Downgradeowałem teraz do 1.5.7 i zobaczymy. Wkurza tylko ten komunikat że soft nie jest aktualny. Wam też w miejscu P-GPS on (komunikat) miga na czerwono ? :)

Nie zależy mi na długości lotu - max wys. 100m, max daleko 100m w mieście. Ale żeby nie przerywało obrazu, signal lost itd. Myślałem że PH3 STD do tego wystarczy. Chyba że sa jakieś mody anten które na to pozwolą ?
To jest HIT !
Awatar użytkownika
pioterek
Posty: 91
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: pioterek »

Kupiłem parę dni temu Fajtoma 3S. Nie wiedząc nic o opisanych tu problemach posłusznie wgrałem jak sugerował DJ GO nowy soft 1.6.8. Na razie latałem bez problemu 100 m wysokości i 250 m odległości bo takie mam miejsce. Spróbuję w innym miejscu sprawdzić max zasięg. Oby się nie sprawdziło co piszecie.

EDIT - scalenie
zoom pisze:Też wrzuciłem po wyciągnięciu pudełka nowy soft 1.6.80. W mieście do 30m i tracił sygnał z kamery. RC link jest. Downgradeowałem teraz do 1.5.7 i zobaczymy. Wkurza tylko ten komunikat że soft nie jest aktualny. Wam też w miejscu P-GPS on (komunikat) miga na czerwono ? :)

Nie zależy mi na długości lotu - max wys. 100m, max daleko 100m w mieście. Ale żeby nie przerywało obrazu, signal lost itd. Myślałem że PH3 STD do tego wystarczy. Chyba że sa jakieś mody anten które na to pozwolą ?

Zdaje się że nowe przepisy od 7 sierpnia skutecznie uniemożliwią legalne latanie w mieście.
DJI F450 FPV, Phantom 3A, DJI Spark Combo, RangerEX, Pitlab&Zbig, Futaba 14SG
opis budowy modeli FPV: https://goo.gl/FuZ5ai https://goo.gl/PBXgq7
inne moje modele: https://goo.gl/n4SZnK
mk5irek
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 23:15
Lokalizacja: Radom

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: mk5irek »

Witam, właśnie dostał się w moje ręce Phantom 3 standard po nieudanej aktualizacji, powrót wg. opisu nie idzie. Czy da rade ręcznie wgrać soft do pamięci w phantomie. Może ktoś próbował programatorem wgrać eprom z wsadem i posiada jakieś info. Pozdrawiam i czekam na odzew/ bo dron jak na razie tylko garażuje :/
Pneumonia2
Posty: 10
Rejestracja: piątek 26 sie 2016, 19:01
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Pneumonia2 »

Próbowałeś wgrać soft wkładając kartę z softem do wyłączonego phantoma? Wbrew niektórym opiniom w p3s można wgrać soft tak jak w adv i pro. Jeżeli zobaczy kartę i odpali procedurę to nawet jak jej nie zakończy to Ci wrzuci jakiś log na kartę. Może być tak, że wywala błąd bo chcesz wgrać starszy soft niż ma teraz. Wtedy próbuj z najnowszym choć i tu może wywalić błąd, że chcesz wgrać taki sam jak jest jeżeli mimo nie udanej aktualizacji wydaje mu się, że jest 1.6.8. (czasami trzeba kilka razy próbować u mnie gdzieś tak za 5 ruszył). No ale jak nie wrzuca na kartę żadnej info to kicha.
tadziak
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 28 sie 2016, 10:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: tadziak »

Ja dziś zaryzykowałem i chciałem z fabrycznego 1.2.40 zmienić na 1.4.60 (bo wszędzie chwalony). Wrzuciłem zatem na kartę i postąpiłem zgodnie z procedurami opisywanymi powyżej. Niestety, mimo, że wszystko przebiegło pomyślnie, update był 'complete' - po restarcie miałem na stałe "NO RC signal". A w Dji Go cały czas pokazywało firmware 1.2.40 na dronie. Spróbowałem zatem wrzucić na kartę 1.5.70 - i nic - na karcie tylko w logu zapisało się, że firmware jest starszy lub taki sam jak zainstalowany. Po kilku próbach ostatecznie musiałem odpalić oficjalną aktualizację do 1.6.80 i teraz niby wszystko działa. Natomiast ciągle dron zgłasza mi różne błędy, jak np. 'silne zakłócenia". Downgrade do 1.5.70 nie jest możliwy...

Czy ktoś spotkał się z tym, że dron odmawiał downgrade z 1.6.8 do 1.5.7?
Pneumonia2
Posty: 10
Rejestracja: piątek 26 sie 2016, 19:01
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Pneumonia2 »

Ja się spotkałem, wywalało błąd, że chce starszy soft niż jest wgrać. W ogóle miałem identyczną sytuację, po aktualizacji z 1.2.4 na 1.5.7. nie łączył się z pilotem. Też zauktalizowałem, przez dji go do 1.6.8 a potem zrobiłem downgrade. Poszło za 5 razem chyba dopiero. Także nie poddawaj się wkońcu załapie. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ja mu ładowałem zamiennie karty z 1.6.8 i 1.5.7.. tak mi polecono na grupie dji i w końcu załapał tą z 1.5.7 i jest radość :)
kurdiabeł
Posty: 5
Rejestracja: sobota 17 wrz 2016, 19:02

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: kurdiabeł »

Witam serdecznie. Czy downgarde można przeprowadzić identycznie na P3A jak na P3S ? Posiadam drona od kilku tygodni,zaraz po pierwszym włączeniu zaczął wołać o aktualizację, Po kilkunastu lotach zrobiłem aktualizacje. Teraz tego żałuję bo powstały anomalia. Zakłócenia transmisji obrazu jeszcze przeżyje ale najgorzej się boję tego że przy wysokościach 1-3 metrów statek jest bardzo niestabilny zności go znacznie na boki oraz góra-dół. Kalibracja zrobiona, IMU też.Pamiętam że przed aktualizacją dron na podobnych wysokościach stał prawie nieruchomo.
Czy jest możliwe sprawdzenie jaką posiadałem wcześniej wersję firmware? Aktualnie wgrałem najnowszą v1.9.60 ze strony DJI .
Dziękuje za ewentualną pomoc.
Awatar użytkownika
pioterek
Posty: 91
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: pioterek »

W uzupełnieniu mojego wpisu o upgrade softu w moim Fantomie. W informacji o wersji softu w DJI GO jest zapis "najnowsza wersja" bez numeru więc niekoniecznie jest to V 1.6.8
DJI F450 FPV, Phantom 3A, DJI Spark Combo, RangerEX, Pitlab&Zbig, Futaba 14SG
opis budowy modeli FPV: https://goo.gl/FuZ5ai https://goo.gl/PBXgq7
inne moje modele: https://goo.gl/n4SZnK
tadziak
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 28 sie 2016, 10:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: tadziak »

Pneumonia2 pisze:Ja się spotkałem, wywalało błąd, że chce starszy soft niż jest wgrać. W ogóle miałem identyczną sytuację, po aktualizacji z 1.2.4 na 1.5.7. nie łączył się z pilotem. Też zauktalizowałem, przez dji go do 1.6.8 a potem zrobiłem downgrade. Poszło za 5 razem chyba dopiero. Także nie poddawaj się wkońcu załapie. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ja mu ładowałem zamiennie karty z 1.6.8 i 1.5.7.. tak mi polecono na grupie dji i w końcu załapał tą z 1.5.7 i jest radość :)
Niestety, od wczoraj próbowałem już z 10 razy, wkładam czystą kartę SD z plikiem BIN do włączonego drona i nic się nie dzieje...Chyba muszę pogodzić się z faktem, iż utknąłem z firmware 1.6.8 na dobre.
ODPOWIEDZ