Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Który multicopter jest lepszy?

Phantom 4
12
38%
Yuneec Typhoon H
20
63%
 
Liczba głosów: 32

kogut
Posty: 4
Rejestracja: środa 11 maja 2016, 09:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: kogut »

matulekpl pisze:
kogut pisze:gdzie jest wersja z realsense? wszędzie widzę przedsprzedaż
o tu https://yuneec.pl/drony/8-yuneec-typhoo ... real_sense
cena 9256 PLN
rzeczywiście na to wygląda, ciekawe tylko ile w tym prawdy, że mają już na magazynie wersję z realsense, bo śledzę forum http://yuneecpilots.com i nikt tam jeszcze jej nie ma, na youtubie nie ma też żadnych filmów użytkowników tej wersji, więc byłby to dziwne, że akurat Polska jest bardziej uprzywilejowana niż USA i inne kraje :)
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: shaggee »

matulekpl pisze:
shaggee pisze:Gdyby ktoś potrzebował to mogę załatwić nóweczkę z dobrym rabacikiem dla członków forum.
opowiadaj coś więcej w tym temacie;) bo jestem mocno zainteresowany:)
Dla kolegów z forum zawsze rabat. Zawsze to parę stówek w kieszeni. Nówka od firmy z polskiej dystrybucji z 24-miesięczną gwarancją. Nie wspomnę o moim darmowym wsparciu :)
Jak zagadasz dobrze z kolegą bartwaw to zrobi ci takie antenki że będziesz na 1,5km latał FPV.
Nie róbcie jaj z tymi kabelkami. Są bardzo dobrze wykonane i w grubej otoczce. Nawet jeśli się przetrą lekko to zawsze macie 24-miesiące gwarancji. Współpracuję z europejskim serwisem i wiem, że jest na wysokim poziomie. Nie tak jak w DJI.

Wersja z RealSense ma być pod koniec czerwca. Nie ma jeszcze tego w EU. Można kupić teraz zwykłego a potem dokupić moduł RS.
Warto teraz kupić bo jest promocja i wizzard gratis który kosztuje 900zł.

Będę robił porządną recenzję tego sprzętu więc też się czegoś dokładniej dowiecie.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: Jagoda »

No to może sumując
Oba latadełka są Ok.
Ale
I.
1.Yuneec - bardziej do filmowania
Bezpieczniejszy lot (hexa) - można nad główkami weselników, czy nad miastem - no i jeszcze "obrotowy" gimbal.
Latanie dla emocji raczej na drugim miejscu
2.phantom 4 - bardziej do latania, dla frajdy czyt.adrenaliny (może nie takiej jak 250) i przy okazji robienia niezłych filmików - zasięg, szybkość, wysokość.
shaggee pisał o antenkach do yuneeca - do fajtoma też są i to takie, że na powrót prundu zabraknie.
II.
Yuneec wyglądem przypomina "prawdziwe droniszcze" - z gatunku SF.
Phantom - mydelniczkę z łazienki - kolor razem z kształtem
III.
W transporcie (w plecaku) łatwiejszy Ph. - bardziej "kompaktowy".Złożenie ramion w Yuneec nie zmniejszy jego wysokości.
IMHO - dla mnie to są dwa różne ptaszki.

Mój dobry funfel wybiera Yuneeca
Ja - Fajtoma (4) - co nikogo i np. Rurków (wiadomo, stan....) nie powinno dziwić. :mrgreen:

Ps.
Serwis to całkowicie odrębna sprawa.
Jak sprzęt niezawodny i trwały, to serwis zbędny (na własne krety jest rada: umiejętności + wyobraźnia)
Edit
Nie widzę tutaj lepszy - gorszy.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
horsefish
Posty: 33
Rejestracja: piątek 27 maja 2016, 08:03
Lokalizacja: Masuria

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: horsefish »

Kolejne ciekawe wideo. Koleżka rozbiera tajfuna. Widać wykonanie i wnętrzności.
https://youtu.be/iqxGUrwuctY?t=355
shaggee pisze: Gdyby ktoś potrzebował to mogę załatwić nóweczkę z dobrym rabacikiem dla członków forum.
Pisać w PW czy podasz publicznie jakieś szczegóły z tym rabacikiem?
Awatar użytkownika
BloodyLordV
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: BloodyLordV »

Moim zdaniem Tyhoon H jest lepszym pomysłem. Po pierwsze układ - hexa. Na pewno lot jest dzięki temu bezpieczniejszy (w razie awarii silnika spokojnie posadzisz maszynę na ziemi). i nie zdziwił bym się, gdyby był dużo żwawszy od phantom 4. Kolejnym atutem jest obrotowa kamera (o z tego co wiem nie najgorszej jakości, już na Jej poprzedniczkę czyli moją CGO3 nie narzekam) z możliwością trybu kooperacji co jak każdy wie zdecydowanie ułatwia nam robotę pozwalając skupić się na precyzyjniejszym pilotażu maszyny. Kolejną zaletą jest podnoszone podwozie, które nie wchodzi nam w kadr (co phantomowi nawet bez obracanej kamery się zdarzyć może). Minusem jest zasięg, który męczy i mnie w mojej st10+ ale akurat wiedząc jak społeczność skupiająca się wokół produktów Yuneec sobie radziła - sądzę, iż już niedługo powinien pojawić się jakiś ciekawy i całkiem tani lrs. Natomiast nadajnik st16 ma zalety, o których użytkownik jakiegokolwiek tx od DJI może co najwyżej pomarzyć. Z tego co wiem est normalnym nadajnikiem, w którym można dokonywać modyfikacji krzywych (dla nie znających tematu - dostosowywać jak mocno maszyna ma zareagować na dane pochylenie drążka) co przynajmniej w moich oczach jest sprawą wręcz piękną. Minusem są oczywiście NFZ, które występują w większości zestawów RTF i nie wiem jeszcze jak z jakością akumulatorów. W mojej Q500 po pół roku bardzo intensywnego użytkowania zaczynam myśleć nad ich wymianą. Oczywiście wybór pozostawiam Tobie, ale przynajmniej według mnie Tyhoon H jest bardzo ciekawą propozycją jak na RTF (chyba, ze możesz zbudować maszynę samemu co zawsze jest najlepszym rozwiązaniem).
Yuneec Typhoon Q500 4K
Nox3 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38631
Youbi XV130 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=39039
ST10+
Spektrum dx6i
--------------------------
Nieuleczalnie uzależniony od latania.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: shaggee »

horsefish pisze:
shaggee pisze: Gdyby ktoś potrzebował to mogę załatwić nóweczkę z dobrym rabacikiem dla członków forum.
Pisać w PW czy podasz publicznie jakieś szczegóły z tym rabacikiem?
Cena specjalna tylko na PW :)
Awatar użytkownika
BloodyLordV
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: BloodyLordV »

Co do poprawy zasięgu Typhoon H- gotowy zestaw anten już jest. Ludzie chwalą się BVLOS na odległość na 3 km...
Tu wideo z instalacji:

Yuneec Typhoon Q500 4K
Nox3 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38631
Youbi XV130 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=39039
ST10+
Spektrum dx6i
--------------------------
Nieuleczalnie uzależniony od latania.
Awatar użytkownika
horsefish
Posty: 33
Rejestracja: piątek 27 maja 2016, 08:03
Lokalizacja: Masuria

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: horsefish »

Czy Yuneec serwuje podobne rozwiązania jak 'geofence' od DJI ?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: matulekpl »

Tak. Rownież nie wlecisz w niektóre strefy. Np. Przy lotniskach.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: kuczy »

matulekpl pisze:Tak. Rownież nie wlecisz w niektóre strefy. Np. Przy lotniskach.
Dlatego robi się swoje koptery a nie kupuje Fajtomy panie Malutki Tulek Pe El :evil: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a na serio - tak jak kolega mówi - tylko wydaje mi się, że Yuneec ma chyba bardziej rozsądną politykę co do stref - ale to musiałby się wypowiedzieć właściciel - nasz Lord Vader
Awatar użytkownika
BloodyLordV
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: BloodyLordV »

W pełni zgadzam się z Kuczym. Stref tych jest zdecydowanie mniej, z tego co wiem są to jedynie większe lotniska cywilne. Co do serwisu - to nie Dji, ten działa natychmiastowo i znajduje się w Polsce. Maszyna rzadko spędza tam więcej niż 3 dni (znam chłopaków dlatego wiem jak to wygląda), do tego producent dopuszcza modyfikacje, orzez które nie traci się gwarancji. A przynajmniej tak jest w Q500 4k.
Yuneec Typhoon Q500 4K
Nox3 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38631
Youbi XV130 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=39039
ST10+
Spektrum dx6i
--------------------------
Nieuleczalnie uzależniony od latania.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: matulekpl »

BloodyLordV, bardzo niefajnie zachowujesz się próbując wytykać "ujemne cechy" produktów DJI a nie masz z tym żadnego doświadczenia.
kuczy pisze:Dlatego robi się swoje koptery a nie kupuje Fajtomy panie Malutki Tulek Pe El
to chyba nie powinno odnosić się do mojej wypowiedzi tylko do kolegi, który pytał, bo ja o tym wiem i nie mam z tym problemu:)
BloodyLordV pisze:Stref tych jest zdecydowanie mniej, z tego co wiem są to jedynie większe lotniska cywilne.
o ilości to dyskutował nie będę, ale nie ma co szukać jakichkolwiek zalet w funkcjonalności, która tak czy siak "wiąże ręce" mniej lub więcej.
Poza tym na zagramanicznych forach piszą, że Yuneec ma blokadę aż 5 mil od lotniska, której ni jak nie da się obejść. A przecież można zgłosić obsłudze wieży lot i np. w DJI można uzyskać zgodę i latać, a w Yunnecu już nie:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: Verid »

Obaj zachowujecie się jakby producenci tych kopterów wam płacili. Co temat gdzie schodzi na te gotowce to skaczecie sobie do gardeł.
Weźta ogarnijcie trochę tą fanbojkę bo nie mam ochoty zamiatać kolejnego shitstormu bo jeden drugiemu musi coś udowadniać. Nie możecie się po prostu cieszyć swoimi zabawkami? Duma z własnego sprzętu musi być koniecznie na grzbiecie tego drugiego?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: matulekpl »

Verid pisze:skaczecie sobie do gardeł.
ochłoń Verid, bo nikt sobie do gardeł nie skacze...
dyskutujemy na ...uwaga ... argumenty;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Yuneec Typhoon H vs Phantom 4

Post autor: Verid »

No to uprzejmie informuję że kontynuacja "dyskusji" w tym tonie tudzież rozpętywanie kolejnej skończy się nagrodami.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ