DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy warto ?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Morfeusz79
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 21:10

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Morfeusz79 »

Dokładnie, mam standarda. 930m to nie jest zasięg z działającym modem. Przynajmniej u mnie. Bez moda robiłem 970m, z modem na 24db około 1200, z 27db prawie 1300. Ale to musze jeszcze sprawdzić, przywrócić ustawienia fabryczne i raz jeszcze zrobić mod
Awatar użytkownika
Kosoo
Posty: 7
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Ostrava

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Kosoo »

Morfeusz79 pisze:Dokładnie, mam standarda. 930m to nie jest zasięg z działającym modem. Przynajmniej u mnie. Bez moda robiłem 970m, z modem na 24db około 1200, z 27db prawie 1300. Ale to musze jeszcze sprawdzić, przywrócić ustawienia fabryczne i raz jeszcze zrobić mod
W takim razie czekam na informacje. :-)
Zastanawiam się tylko co mogło pójść nie tak... używam Magic Power 5.3 na macos, który raportuje, że operacja powiodła się....
Czy ktoś używała z powodzeniem komputera typu mac do zmiany softu w naszych maszynach?

Czy istnieje jakiś techniczny sposób na sprawdzenie czy mod funkcjonuje?
Morfeusz79
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 21:10

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Morfeusz79 »

Maca nir mam więc nie sprawdzę. A jaki miałeś zasięg bez moda? Tak jak napisalem, w moim przypadku 900m to było bez moda, ale z tego co się czyta na forum to można odnieść wrażenie że niemal każdy p3s ma inny zasięg działania, jedne robią 300m inne 500 a są tacy co piszą że latają b3z moda po 1800 :?
Awatar użytkownika
Kosoo
Posty: 7
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Ostrava

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Kosoo »

Postanowiłem wykorzystać wolny czas i pogodę do wykonania porządnego testu. Wszystkie próby przeprowadzone zostały w przeciągu godziny na jednej miejscówce, więc kwestia zmiany właściwości propagacji fal w powietrzu oraz różnej aktywności słońca może zostać pominięta dla względnego porównania wyników. Wysokość lotu względem punktu startu to zawsze około 91 metrów ze względu na to, że przemili kontrolerzy z wierzy lotniska Ostrava-Mosnov nie wyrazili zgody na więcej. :-)

1. Próba - DJI Phantom 3 Standard stock (ustawienia fabryczne)
Wynik: 855,3m (100%)
Obrazek


2. Próba DJI Phantom 3 Standard stock + windsurfer
Wynik: 1020,7m (119,3%)
Obrazek

Po zakończeniu drugiej próby w plenerze wykonałem mod na 27dBi bez zaznaczania opcji "BOOSTER/AMPS up rc limit to 20dBm", oraz wymieniłem baterię na naładowaną. W międzyczasie okazało się również, że miejscówka na której latam jest dość mocno "zanieczyszczona" radiowo.
Obrazek
Obrazek


3. Próba DJI Phantom 3 Standard mod 27dBm
Wynik: 894,3m (105%)
Obrazek

4. Próba DJI Phantom 3 Standard mod 27dBm + windsurfer
Wynik:1232,3m (144,1%)
Obrazek

5. Próba DJI Phantom 3 Standard mod 27dBm + windsurfer (inny kierunek)
Wynik:1280,7m (150%)
Obrazek


Wnioskować można, że najlepsze wyniki uzyskuje się używając kombinacji windsurfer + mod 27dBm. Zapewnia to też subiektywnie najpłynniejszy podgląd ponieważ praktycznie do samego automatycznego włączenia RTH obraz był stabilny.

Pozdrawiam!
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: talib1990 »

W weekend z racji pogody spróbowałem zasięgu mod 27db + skanowanie . Wynik 1273 m . Wizja do samego końca bez najmniejszej straty .. dodam, że odbyło się to na Litchi na iPadzie 2 Mini... Ta aplikacja dużo stabilniej pracuje z PH3S .... Też to zauważyliście ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
czarnylulek38
Posty: 2
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 12:59
Lokalizacja: śląsk

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: czarnylulek38 »

Witam. Jestem tu nowy. Mam od niedawna ph3s i mam problem z zasiegiem. Na otwatrej przestrzeni leci w dal na odległość około 120 metrów i traci sygnal rc, włącza sie rth i kopter zawraca. Ograniczenie dla początkujących wyłączone , antena ustawiona względem koptera ustawiona prawidłowo. Oprogramowanie 1.8.10. Magicpower mod 5.3 wgrany ale niewiele to pomoglo. Video link działa ok. Miał ktoś też takie problemy? Jak temu zaradzić?
Awatar użytkownika
Kosoo
Posty: 7
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Ostrava

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Kosoo »

czarnylulek38 pisze:Witam. Jestem tu nowy. Mam od niedawna ph3s i mam problem z zasiegiem. Na otwatrej przestrzeni leci w dal na odległość około 120 metrów i traci sygnal rc, włącza sie rth i kopter zawraca. Ograniczenie dla początkujących wyłączone , antena ustawiona względem koptera ustawiona prawidłowo. Oprogramowanie 1.8.10. Magicpower mod 5.3 wgrany ale niewiele to pomoglo. Video link działa ok. Miał ktoś też takie problemy? Jak temu zaradzić?
Jeśli nie latasz w okolicy silnych pól elektromagnetycznych tak mały zasięg nie jest normalny. Ja swoim bez modów spokojnie robiłem ponad 800 metrów a w okolicy było sporo sieci wifi. Doradził bym Ci oddanie sprzętu do serwisu w ramach gwarancji.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: s050197 »

300 m to jest minimum co powinien polecieć nawet w mocno zasmieconych warunkach.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
czarnylulek38
Posty: 2
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 12:59
Lokalizacja: śląsk

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: czarnylulek38 »

A tak we wlasnym zakresie co moge zrobic? Co sprawdzic zanim oddam do serwisu?
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: s050197 »

Sprawdź w różnych lokalizacjach jaki ma zasięg.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: zawada6 »

Czy zmieniał ktoś opcje Region Code z BO(Default) na US przy robieniu moda poprzez Magic Power v5.3 ?
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Hudy_edd »

Tu i tu nie m a ograniczenia jak w przypadku uk :)
Więc to nic nie zmieni
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Sinatra007
Posty: 4
Rejestracja: środa 07 cze 2017, 12:37

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Sinatra007 »

Z waszego doświadczenia na jakim firmware + wgrany mod 24/27 dBm robicie najlepsze osiągnięcia? Ja latam na najnowszym 1.8.10 i zastanawiam się nad downgradem jeśli na niższym firmware miałoby być lepiej.
Gregooz76
Posty: 2
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 18:56

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Gregooz76 »

czarnylulek38 pisze:Witam. Jestem tu nowy. Mam od niedawna ph3s i mam problem z zasiegiem. Na otwatrej przestrzeni leci w dal na odległość około 120 metrów i traci sygnal rc, włącza sie rth i kopter zawraca. Ograniczenie dla początkujących wyłączone , antena ustawiona względem koptera ustawiona prawidłowo. Oprogramowanie 1.8.10. Magicpower mod 5.3 wgrany ale niewiele to pomoglo. Video link działa ok. Miał ktoś też takie problemy? Jak temu zaradzić?

Witam. Poradziłeś sobie z tym problemem? Bo umnie podobnie ale ciut dalej max to 200m w terenach wiejskich.
Na potwierdzenie zamieszczam loga
https://healthydrones.com/main?flight=b ... ALOverview

Jeszcze jedno może ktoś podpowie czy taki krótki zasięg (wogóle zasięg) może zależeć od wysokości na której wykonujemy lot, czy przy założeniu, że teren na którym lecimy jest płaski powinno to być bez znaczenia.
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Kamyk »

Może lecz nie musi. Dla przykładu: czasami zgubisz satelity i dron wejdzie w tryb atti i wyjściem z te sytuacji jest właśnie zwiększenie wysokości w celu złapania lepszego zasięgu GPS. Poza tym magicpower działa jedynie dla polepszenia sygnału video. Nie wpływa to na polepszenia zasięgu aparatury.
ODPOWIEDZ