DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy warto ?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Morfeusz79
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 21:10

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Morfeusz79 »

s050197 to czekamy na info jak z zasięgiem na najnowszym sofcie i z modem.
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Kamyk »

Morfeusz79, ja mam najnowszy soft+mod+ws i w samiuteńkim centrum miasta na wysokości 100-150m osiągnąłem odległość mniej więcej 900m. Wracałem, bo na horyzoncie była chmura. Potem pojechałem za miasto- same pola i małe domy. Poleciałem na prawie 2km przy takiej samej wysokości, jak wcześniej. Co jakiś czas miałem kilka ścinek obrazu ale nic, co by utrudniło mi lot w takim stopniu, żebym musiał wracać. Wszystko latane jakoś w pierwszej połowie marca.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: s050197 »

Morfeusz79 pisze:s050197 to czekamy na info jak z zasięgiem na najnowszym sofcie i z modem.
Nie latałem na rekord. Spokojnie do 500m i żadnych niemiłych niespodzianek.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Jagoda »

Święta som, a że u mnie w gościach barista, tom nachlał się kawy po irlandzku :lol:
Polecam.
Wracając w temat..
Zróbta se coś wzorcem np. http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=10&t=39879
Tylko nie czas lotu a zasięg waszych "fajtomów" ( z modami,softami, antenkami, reflektorami, itd.)
A kategorie:
-P3S
-P3A/P
-P4
A ten tutaj chyba nie do pobicia: :roll:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=40444
Kto tabelki zrobi i aktualizacje itp. :?:
Co by nie było - ja na zawody ( i tabelki) się nie piszę - cieniak jestem :oops:
Ale może nie tylko ja, chętnie sobie wyniki pooglądam :roll:
:-P :-P
Pozdrawiam. :), :)
Morfeusz79
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 21:10

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Morfeusz79 »

Nie koniecznie chodzi mi o rekordy. Mam w tej chwili soft 1.4.8... lata dobrze, z windsurferem w polu wyciągnąłem 1200m na 80m h, bez wzmacniacza 970m, więc nie jest źle, ale lubię mieć najnowszy soft skoro jest dobry no i wkurza mnie ten ciągły komunikat o nowym sofcie. Jest dobrze więc nie chciałbym tego zepsuć. Ale skoro macie takie wyniki to chyba się skuszę na update.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: s050197 »

Moim zdaniem nie masz powodów do obaw. Co prawda ja mam sprzęt jeszcze na gwarancji, więc jakby aktualizacja coś popsuła to wiadomo, że reklamowałbym.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: potrek »

Wczoraj u teścia na polu sprawdzałem jak poleci, bez windsufrera jakieś 900 metrów, ( widać jak zawraca) następnie założyłem taką domoróbke i poleciał jakieś 1300m z kawałkiem wtedy zczął lekko rwać więc zawróciłem.
Soft najnowszy, i wgrany ten magic.
Morfeusz79
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 21:10

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Morfeusz79 »

Kamyk, pytanko do Ciebie, jakiego dokładnie moda wgrywałeś, jakie ustawienia, z jakiej strony pobierałeś, może jakiś link? Trochę tego jest, nie wiem czy wszystko to to samo, ale skoro u Ciebie są takie świetne wyniki to może zechciałbyś się podzielić konfiguracją? Dziś jeśli wiatr ustanie chcę zrobić test na starym sofcie a jutro polecieć na nowym i porównać wyniki
Morfeusz79
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 21:10

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Morfeusz79 »

Panowie, zrobiłem update softu, wziąłem się za wgrywanie moda. Najpierw zrobiłem na 24db, poszło normalnie. Ale pomyślałem że zaryzykuję i zrobię na max czyli 27db i skanowanie 13-1. Krok pierwszy przeszedł normalnie, ale po restarcie nie mogłem kliknąć przycisku step 2. Dopiero zamknięcie i po ponownym uruchomieniu magic power przycisk można było kliknąć. Niby wszystko przeszło OK, ale nie jestem do końca pewien czy wszystko wgrało się jak należy. Też tak mieliście? Dziś robiłem test i przy 83m h poleciałem na 1280m
Awatar użytkownika
christo
Posty: 99
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sącz/Stary Sącz

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: christo »

Morfeusz79 masz stand. czy adv ?
P3A, Mavic combo
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Hudy_edd »

Jakby mial adv to by nie wgrał moda. To jest tylko do P3S i P3 4k
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: talib1990 »

Morfeusz79 pisze:Panowie, zrobiłem update softu, wziąłem się za wgrywanie moda. Najpierw zrobiłem na 24db, poszło normalnie. Ale pomyślałem że zaryzykuję i zrobię na max czyli 27db i skanowanie 13-1. Krok pierwszy przeszedł normalnie, ale po restarcie nie mogłem kliknąć przycisku step 2. Dopiero zamknięcie i po ponownym uruchomieniu magic power przycisk można było kliknąć. Niby wszystko przeszło OK, ale nie jestem do końca pewien czy wszystko wgrało się jak należy. Też tak mieliście? Dziś robiłem test i przy 83m h poleciałem na 1280m
Dokładnie miałem to samo z przejściem z 24db na 27db + skanowanie. Wydaje mi się, że jest to spowodowane już zrobieniem " Step 2 "' przy wcześniejszym modzie na 24db ale mogę się mylić... Jeszcze testu nie robiłem ze względu na masakryczną pogodę w mojej okolicy..
Awatar użytkownika
Kosoo
Posty: 7
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Ostrava

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Kosoo »

Cześć!
Mam pytanie. Posiadam Phantoma 3 standart z modem na 27dBm oraz windsurferem i jego maksymalny zasięg do przejścia w "goHome" wynosi około 930 ma obrzeżach miasta przy wysokości około 100m. Czy to wszystko co da się z niego wycisnąć w tej kwestii? Gdy wybrałem opcja skanowania kanałów 1-13 miałem straszne problemy aby połączyć się z dronem, więc wróciłem do opcji standard i zrobiłem ponownie moda wybierając tylko 27dBm. Czy może to oznaczać, że mod się nie powiódł?
Chciałbym jeszcze spytać o opcję BOOSTER/AMPS up rc limit to 20dBm, na czym polega i do czego służy?



Pozdrawiam!
Załączniki
image1-2.PNG
image1-2.PNG (473.48 KiB) Przejrzano 3668 razy
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: s050197 »

Skoro poleciał 930m to znaczy że mod się udał ;-)
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
Kosoo
Posty: 7
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Ostrava

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Kosoo »

Postanowiłem sprawdzić opcję "BOOSTER/AMPS up rc limit to 20dBm" w praktyce i sprowadziłem za pomocą aplikacji od Papa - Tita Magic Power 5 swojego Phantom 3 standard do ustawień fabrycznych, następnie wykonałem mod na 27 dBm oraz z włączoną opcją BOOSTER/AMPS up rc limit to 20dBm. Rezultaty użyciem windsurfera na tej samej miejscówce są następujące:

1. dron poleciał dalej o 112 metrów, jednak nie jestem pewny czy nie była to zasługa potwornego wiatru który skierowany był zgodnie z azymutem lotu...

2. moim subiektywnym zdaniem obniżyła się płynność obrazu, zaobserwowałem więcej ścinek i zakłóceń.

Podsumowując nie można jednoznacznie stwierdzić, czy włączenie opcji "BOOSTER/AMPS up rc limit to 20dBm" wpływa na wydłużenie zasięgu, oraz są przesłanki wskazujące, że obniża to płynność wideo. Jednym słowem wracam do samego podbicia na 27dBm.
Załączniki
image1-3.PNG
image1-3.PNG (127.89 KiB) Przejrzano 3602 razy
ODPOWIEDZ