DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy warto ?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Gregooz76
Posty: 2
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 18:56

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Gregooz76 »

Cytując czarnyluile38 miałem na myśli krótki zasięg aparatury tak jak to opisywał a nie magicpower. Latam na stockowym nie modowanym P3S. Tryby lotu nie mają nic do rzeczy, chodzi mi o płaski teren vs zasięg a nie gps czy atti.
Jarekelblag
Posty: 16
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 19:14
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Jarekelblag »

Dla laików zrobienie moda to spore wyzwanie. Mógłby ktoś przetłumaczyć to na język polski i krok po kroku + screenshoot? Z pewnością pomoże to wszystkim plus mi :-)
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: s050197 »

Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Jarekelblag
Posty: 16
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 19:14
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Jarekelblag »

Dzięki! Jesteś dla mnie gościem! Bez zbędnych, glupich komentarzy, konkretna odpowiedz/pomoc!
Jarekelblag
Posty: 16
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 19:14
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Jarekelblag »

renekm pisze:Daj sobie spokój z modami, argtekami. Zamiast wydawać na to kasę to dozbieraj, sprzedaj P3S i kup P3A używany na gwarancji. Uwierz mi, to najlepsze co możesz zrobić. Ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony.
Jeżeli kogoś to jeszcze interesuje to się z tym zgadzam. Mam P3S kupiłem na ebay anteny za 50 euro. Na oryginalnej antenie 500m na nowej typu Argtek (przypuszczam, że zamiennik) polecialem z 200m dalej. Zrobiłem moda 27dbi dało mi to kolejne 100-150m. Zrobiłem wzmacniacz anteny i wynik 1350m. Sam wzmacniacz daje więcej niż nowe anteny. Także lepiej dozbierać parę stowek i kupić P3A.
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: s050197 »

Idąc tym tokiem rozumowania - nie kupuj p3a tylko dozbieraj kasy i kup p4 - warto ;-)
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Jarekelblag
Posty: 16
Rejestracja: środa 21 cze 2017, 19:14
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Jarekelblag »

s050197 pisze:Idąc tym tokiem rozumowania - nie kupuj p3a tylko dozbieraj kasy i kup p4 - warto ;-)
Mam wrażenie, że odniosła się do mojego posta bez zrozumienia, i przesmiewczo z pewnością dlatego, że to wlasnie nie zrozumiałeś.

Dlaczego nie kupuj P3s i dlaczego kup P3A? Jakie masz oczekiwania względem drona?
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Hudy_edd »

Nie bardzo wiem co niektóre osoby chcą osiągnąć, ale dla lot powyżej 500m w dal to już nie jest vlos.....
Jakby ktoś pytał, to nadal mam mojego P3S, nadal jestem na sofcie 1.5.7+ z modami i nie mam z nim żadnych problemów :) Link jest stabilny we vlos i oto chodzi.

Co do dokładania do droższych dronów...P3 ADV, P3 Pro, P4..... ma lepszy link video i rc, przez co wymaga lepszego smartfona. Mają też lepsze właściwości lotne, chociażby przez wsparcie glonass, więc jakiś to ma sens, ale osobiście posiadając P3S (hobbysta ze mnie) nie widzę sensu przesiadać się na innego drona.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Awatar użytkownika
nytas
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 10:53
Lokalizacja: Rybnik, śląsk
Kontakt:

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: nytas »

Dodam od siebie, miałem P3S - obraz żyleta... kupiłem P3P i po kilku miesiącach zdecydowałem, że muszę po prawic ostrość kamery. Udało się, jestem dopiero teraz z niego zadowolony w 100%. Latanie ponad 500 m już mnie nie rajcuje. Szkoda kasy w razie jakieś awarii. Do tej pory raz miałem komunikat, że dron przeszedł sam w tryb atti, na szczęście na ok 300m. Pomyślcie co by było na granicy zasięgu? Bye bye my Phantom...
Mój wniosek: latanie na granicy zasięgu nie ma sensu. Aby zrealizować materiał wideo wystarczy te 200 - 300 m max.
DJI Air 3 RC2, Eachine E010,
ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: ogi18 »

Witam to jak to jest ze jedni wyciagna phantoma z pudełka i nie robiąc żadnego modu lecą na ok 1000m a z modami robią koło 1500m a inni tak jak ja np. mam wgranego mogic moda na 27db windsurfera i nie mogę 500m zrobic. Ostatnio wymieniłem antenke w aparaturze na panelową 5.8g 11dbi i z trudnościami ale zrobiłem te 630m. Dodam że latam nad polami, nawet sprawdzałem anteny w ac i ok jedynie jak miałem uszzkodzony odbiornik rc to robiłem 150m.
rawka1
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 11 wrz 2016, 15:51
Lokalizacja: Gliwice

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: rawka1 »

Witam.
Co może być nie tak, że na sofcie V01,09,0200 za pomocą Magic Power 5,3 ustawione miałem 24 dBm i skanowanie 13-tego kanału po drugim kroku ( restarcie ) przestało działać WIFI. Próbowałem wgrywać starsze firmware i dalej nic wróciłem do najnowszego i dalej to samo. WIFI pokazuje się na chwilę po włączeniu drona na jakieś 15s. i wyłącza się. Apka działa normalnie można sterować dronem lecz dioda na niej jest cały czas czerwona i brak WIFI. Wiem że jest to wina oprogramowania lecz prubuję wgrywać różne ale Wifi dalej nie działa.
ODPOWIEDZ