Phantom 4

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

piotr12345
Posty: 1
Rejestracja: środa 13 wrz 2017, 16:11

Re: Phantom 4

Post autor: piotr12345 »

Witam wszystkich, posiadam phantoma 4, jakiś czas temu pojawiła mi się informacja żeby skalibrować czujniki za pomocą asystenta na komputerze, ale tam pojawia się napis żeby zresetować drona i "błąd wyrównania ramki". Gdzieś czytałem żeby spróbować zrobić to na innym komputerze, ale to nic nie dało. Miał ktoś podobny problem?
sebi
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2014, 17:23
Lokalizacja: łódzkie

Re: Phantom 4

Post autor: sebi »

Próbuj do skutku. W końcu się uda. Do komputera powinien być podłączony tylko jeden monitor.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Phantom 4

Post autor: kaktus »

W jakim trybie latać P4 w pomieszczeniu czy w ogóle mogę próbować w pomieszczeniu 4x5m ? Deszcz pada a chciałbym pobawić się nową maszynką.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Phantom 4

Post autor: potrek »

Po prostu w trybie P. Jak złapie GPS-a w pomieszczeniu to będzie orientował się za pomocą gps i vision, jak nie będzie widział satelit to sam przełączy się na vision. Na wyświetlaczu telefonu, tabletu będziesz miał informację "ready to fly vision" i wtedy masz pewnośc że będzie stabilny
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 4

Post autor: Jagoda »

kaktus pisze:W jakim trybie latać P4 w pomieszczeniu czy w ogóle mogę próbować w pomieszczeniu 4x5m ? Deszcz pada a chciałbym pobawić się nową maszynką.
Jeżeli pomieszczenie jest puste to masz 100% pewności, że nic nie rozpieprzysz (śmigła to pryszcz)
Jak jest umeblowane i są jakieś sprzęty np. TV - wskazane osłony na śmigła.
"Stabilność Vision" zależy od podłoża (czy tam podłogi) - w zawisie na moim parkiecie pływa a na terakocie w kuchni jak statyw (no..prawie).
Pozdrawiam. :), :)
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Phantom 4

Post autor: rika2017 »

Skończy się że walnie w ścianę i rozwali gimbala. Poczekaj na pogodę i tylko wyłącznie na polanie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 4

Post autor: Adrián »

Szkoda rozwalić, nie tylko koptera.
Poczekaj na lepszą pogodę, chyba, że masz za dużo $ to już Twój wybór i pamiętaj o osłonach na śmigła, bo na $ może się to nie skończyć..
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Phantom 4

Post autor: kaktus »

Poczekam na pogodę tym bardziej że to pierwszy start jeszcze mam dziwny objaw jak ruszam lewym drążkiem w apce gimbal z kamerą mi się przekręca zgodnie z moimi ruchami tak ma byc jakaś korekta czy coś przestawiłem nieświadomie .
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 4

Post autor: Verid »

kaktus pisze: jak ruszam lewym drążkiem w apce gimbal z kamerą mi się przekręca zgodnie z moimi ruchami
Tak ma być.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Phantom 4

Post autor: kaktus »

Widzę PH wykorzystuje mapy Here czasami używam tych mam do nawigacji w samochodzie nawet fajnie to działa można pobrać dowolny kraj i używać offline . Czy jest może w PH możliwość pobrania map aby korzystać je poza zasięgiem internetu ?
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 4

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Tak ma być.
Jesli masz wlaczone "Enable Synchronized Gimbal Pan Follow"...
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Phantom 4

Post autor: kaktus »

Dzięki Pawelsky po wyłączeniu gimbal działa normalnie :) wreszcie płynny obraz przy 60 klatkach :)

Od początku PH4 przeklinam za zdjęcia a dziś mnie zaskoczył zobaczcie to małe miasto słabo oświetlone :
Manual RAW iso100 czas 4s


https://photos.google.com/share/AF1QipN ... pYNWMxRnh3

Nie sądziłem że mydelniczka mnie jeszcze zaskoczy szaro brzydko od niechcenia przeleciałem się aby na przyszłość wiedzieć jak się ustawić no i szok że coś widać . Czas naświetlenia 13s !!! iso355 jak ze statywu :)

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... pYNWMxRnh3
Ostatnio zmieniony piątek 17 lis 2017, 11:02 przez kaktus, łącznie zmieniany 12 razy.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Radixson
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 16 gru 2018, 10:02
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu

Post autor: Radixson »

Czy jest możliwość zmiany trybu na FCC w Phantomie 4 Pro? Dużo szukałem, ale na temat P4 pro jest mało informacji co i jak to zrobić, czy macie jakieś porady na ten temat?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ