Phantom 4

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Phantom 4

Post autor: Ładziak »

Jagoda pisze:Nie mam P4.
Z manuala wynika, że update z a DJI Go z dostępem do netu.
Można też z DJI Assistant2 :-)
Jagoda pisze:Co może jeszcze DJI Assistant2 ?
W sumie to nic ciekawego. 4 opcje:
Firmware Upgrade - wiadomo
Flight Record - pełne logi z FC i podglądu, np. do wysłania do serwisu w przypadku awarii urządzenia. Chyba nie do użytku przez zwykłego użytkownika.
Calibration - kalibracja przednich kamerek przeciwkolizyjnych. Podobno rozjeżdżają się w przypadku uderzeń, ale system informuje o konieczności ich kalibracji.
Simulator - to chyba też wiadomo :-)
kooowal957
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 22:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Phantom 4

Post autor: kooowal957 »

Ktoś wie?
Wcześniej miałem samsunga, wszystkie zdjęcia zrobione phantomem ładnie zapisywały mi się w galerii w folderze o nazwie CACHE_IMAGE, teraz przesiadłem się na ajfona i nie pamiętam jak odpaliłem tą opcję zapisywania w galerii, ktoś coś wie ;>?
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Phantom 4

Post autor: kolski »

Hej. Chciałem kupić P4. pytanie gdzie mogę go najtaniej wyrwać na FV. Prośba o info na PRV.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 4

Post autor: Adrián »

Aż tak jesteś leniwy.. Dostałeś ban na Google?
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Phantom 4

Post autor: kolski »

ok. Sprecyzuję pytanie. Chodzi o sprawdzony sklep. Fakturę. I miłą obsługę. Po prostu gdzie kupiliście i gdzie polecacie kupić P4.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 4

Post autor: Adrián »

Włącz Ceneo i znajdź p4. Są komentarze i można wybrać samemu.
kooowal957
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 22:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Phantom 4

Post autor: kooowal957 »

Jeszcze raz atakuje z tym pytaniem!
Wcześniej miałem samsunga, wszystkie zdjęcia zrobione phantomem ładnie zapisywały mi się w galerii w folderze o nazwie CACHE_IMAGE, teraz przesiadłem się na ajfona i nie mogę tego ogarnąć, żeby fotki robione dronem w ten sposob zapisywały się w galerii, ktoś wie jak to ogarnąć?

Stworzyły mi się foldery o nazwach: DJI Import oraz DJI Works, ale są puste, nie ma w nich żadnych zdjęć.
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Re: Phantom 4

Post autor: joint »

Na ogryzka musisz sobie pobrać to co potrzebujesz. Inaczej będzie tylko na karcie w Phantomie.
Wszystko co lata :)
mav571
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 22:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phantom 4

Post autor: mav571 »

Pojawił się nowy firmware w którym DJI włączyło geofencing. Narazie obejmuje 17 krajów. Nie wiem czy wśród nich jest Polska.
Więcej informacji tutaj.
http://forum.dji.com/thread-57403-1-1.html
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 4

Post autor: pawelsky »

mav571 pisze:Pojawił się nowy firmware w którym DJI włączyło geofencing. Narazie obejmuje 17 krajów. Nie wiem czy wśród nich jest Polska.
Więcej informacji tutaj.
http://forum.dji.com/thread-57403-1-1.html
Zaden nowy firmware od 13 czerwca sie nie pojawil. DJI wlaczylo GEO System w aplikacji na aktualnym firmware...
mav571
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 22:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phantom 4

Post autor: mav571 »

To dziwne bo w tekście napisali :

"Pilots should update their app as well as the firmware for their controller and aircraft in order to take advantage of the system."

Ale może rzeczywiście chodzi tylko o aplikację DJI GO.
Dymis
Posty: 6
Rejestracja: sobota 27 sie 2016, 15:45
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phantom 4

Post autor: Dymis »

Witam forumowiczow.
Planuje w niedalekiej przyszlosci zakupic Phantoma 4. Naczytalem sie troche na temat wersji. Zalezy mi zeby zasieg byl jak najwiekszy poniewaz dron nie bedzie uzytkowany tylko i wylacznie w europie.
Czy jest cos na co musze zwrocic szczegolna uwage ? Sa jakies dwie wersje w sprzedazy czy tylko rozni sie to softem? Czytalem cos na temat CE/CCE gdzie sa rozne wartosci zasiegu.
Aktualnie latam na Yuneec G z kamerka GO PRO, ale zasieg powoli zaczyna mnie irytowac. RC jak i FPV. Nie wiem wiem jak to sie ma do Phantoma bo jest maly i bialy ale Yuneeca na 550m ode mnie/100m wysokosci bez problemu widac.
wolominiak
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 21 sie 2016, 16:30
Lokalizacja: warszawa

Re: Phantom 4

Post autor: wolominiak »

Mam Phantom 4 i wysokość maksymalna wg producenta to 500 metrów - i taką wysokość udało mi się uzyskać - wyżej nie poleci.
Dystans wg producenta to 3,5 km - jak na razie latałem maks. do 800 metrów, dalej nie miałem potrzeby ale w ciągu najbliższych dni mam zamiar sprawdzić w polu maksymalny dystans.
ArtTeam
Posty: 1
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 15:24
Lokalizacja: Rawicz

Re: Phantom 4

Post autor: ArtTeam »

Witam,
posiadam Phantom 4 i od kilku dni mam taki obraz jak poniżej. Na białym czarne paski. Czasami czerwone i białe kropki(pixele).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tak jak widać na zdjęciach jest na żywo na podglądzie i na nagranym nagraniu na karcie.

Dodatkowo od samego początku transmisja podglądu na tablecie lenovo tab 2 strasznie tnie i ma 3-4 sekundy opoźnienia.

Dodam jeszcze że to nie dzieje się cały czas... tylko czasami.

Ktoś coś wie co może być?
Dymis
Posty: 6
Rejestracja: sobota 27 sie 2016, 15:45
Lokalizacja: Gliwice

Re: Phantom 4

Post autor: Dymis »

Zasięg do przodu jest wystarczający ale te ograniczenie wysokości mogliby dać do 1km.
ODPOWIEDZ