P3P żywotność baterii

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

all1990
Posty: 10
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 18:57

P3P żywotność baterii

Post autor: all1990 »

Witam,
Mam problem z baterią do mojego P3. Była ładowana jakoś 60 razy, do tej pory jej żywotność była w granicach 90% jednak po dzisiejszym ładowaniu spadła do 42% :(. Ktoś może mi powiedzieć co jest nie tak? Baterię formatowałem zgodnie z instrukcją, nie doprowadzałem również do przeładowania.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: mikun »

Wygląda na to że albo pakiet jest "chemicznie" uszkodzony albo coś się dzieje z ładowarką. Pomijam koptera, który może przez uszkodzenie któregoś z regulatorów pobierać więcej prądu, chociaż różnie bywa. Jakbyś miał coś takiego:

Obrazek


Mógłbyś sprawdzić ile kopter pobiera amper przy danym położeniu drążka. Masz inną baterię żeby porównać?
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
all1990
Posty: 10
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 18:57

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: all1990 »

Niestety nie mam innej baterii. Do tej pory wszystko było ok- dron latał wystarczająco długo. Nic mi nie przychodzi do głowy czemu tak się mogło stać
all1990
Posty: 10
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 18:57

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: all1990 »

Właśnie ponownie sprawdzilem baterię i pierwsze dwa sprawdzenia dawały wynik 42%, natomiast trzecie 88% (zarówno lampki led w baterii jak i w aplikacji DJI go). Może to jakiś błąd baterii w związku z ładowaniem?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Rurek »

Temperatura? Lato tej zimy definitywnie się skończyło :-) Być może użycie baterii w obecnie dość ekstremalnych temperaturach "pomogło" zużytym celom ujawnić koniec ich żywota...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
all1990
Posty: 10
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 18:57

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: all1990 »

No nie wiem póki co żywotność powróciła do 88%. Nie latałem nigdy w temperaturze poniżej 0 stopni. Ostatni lot był w wigilię ale wówczas było 8 stopni na plusie :)
Awatar użytkownika
PK_Travel
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 10:38
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: PK_Travel »

a jak jest np z lotami na lodowcu ? chodzi mi o włoską część np Livigno - wybieram sie na narty i zastanawiam czy będzie coś mozna na tej wysokości ponagrywac prawie 3000 metrów npm. Czy jakoś specjalnie przygotować drona przed lotem ? jak np z gps wspomagac sie czy lepiej nie itd może ktoś już miał okazje i wie
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Verid »

PK_Travel pisze:a jak jest np z lotami na lodowcu ?
Pomijając aspekty prawne o których w przypadku lodowca nie mam pojęcia to zasady lotu będą te same co w każdym innym miejscu przy niskiej temperaturze:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=24010
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=23936
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=11&t=11027&start=30
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PK_Travel
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 10:38
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: PK_Travel »

Verid pisze:
PK_Travel pisze:a jak jest np z lotami na lodowcu ?
Pomijając aspekty prawne o których w przypadku lodowca nie mam pojęcia to zasady lotu będą te same co w każdym innym miejscu przy niskiej temperaturze:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=24010
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=23936
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=11&t=11027&start=30
dziękuję za podpowiedź :) Nie taki Verid zły jakim go malują ;P
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Jagoda »

PK_Travel pisze:a jak jest np z lotami na lodowcu ?
Manual dla koptera i rc podaje 0 do +40
Dla baterii -10 do +40
Czyli tu nie tylko chodzi o baterię.
Jadąc w grudniu na Pitztal (Austria) koper został doma.

Jagoda..............
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
PK_Travel
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 10:38
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: PK_Travel »

właśnie wybieram się w marcu na lodowiec ale w dzień przy słońcu temperatura bedzie +10 ale to wiadomo statycznie a w górze zimniej + wiatr. Chciałbym troche gór zimą nagrać ale nie chce stracić drona.... Myślałem aby podgrzać lipo i maks 5 minut kilka ujec i na ziemie
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Verid »

PK_Travel pisze:Myślałem aby podgrzać lipo
Byle nie w kuchence mikrofalowej :mrgreen: a tak serio, trzymanie za pazuchą wystarczy.
Ja tak filmowałem fajerwerki 2014/2015 u siebie. Chłodno, lekki mróz więc kopter do bagażnika auta stojącego na zewnątrz żeby wyrównał temperaturę z otoczeniem a pakiety pod kurtkę i bluzę.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Rurek »

Verid pisze:pakiety pod kurtkę i bluzę.
Oczywiście ciepłe pakiety "z domu" a nie z zimnego bagażnika :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Verid »

Oczywiście :mrgreen:
Ten wredny...
Palryk
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 11:28

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Palryk »

Pozwolę się podpiąć pod temat, posiadam P3 od zeszłego piątku, czyli jutro będzie tydzień. I bateria już pokazuje mi 97% żywotności przy zaledwie 12 ładowaniach ale już przy 8 ładowaniach było 98%, czyli wychodzi 1% żywotności co 3 ładowania...


Zanim jeszcze przyszedł mój copter to dużo się naczytałem o przechowywaniu i użytkowaniu LiPo i stosowałem się do wszystkich uwag typu nie trzymanie rozładowanych albo mocno naładowanych, czekanie aż bateria ostygnie przed kolejnym ładowaniem itp itd, jednak mimo to procenty lecą..

Czy to może być wina jakiegoś rozkalibrowania jakiś czujników baterii na przykład? Ponieważ loty zazwyczaj końce przy 30% baterii bo już co chciałem nagrać to zdąże nagrać, a że jest zimno to szybko do auta i do domu zamiast marznąć żeby koniecznie wylatać te kilka pozostałych minut, czy to mogło mieć wpływ na to co bateria "myśli" o swojej żywotności? Jak po 20 ładowaniu zgodnie z instrukcją rozładuje ją do 8% i naładuje do pełna to istnieje szansa że ten wskaźnik wróci do wyższego poziomu lub przynajmniej przestanie lecieć w oczach?
ODPOWIEDZ