P3P żywotność baterii

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Jagoda »

Palryk pisze: system zabezpieczający przed przeładowaniem
Owszem.Wyłącza się ładowanie.
Każda bateria się rozładowywuje i ponownie włącza się ładowanie.Itd.
Dlatego np. nie ładuję tel. "na noc".
Pozdrawiam. :), :)
Palryk
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 28 gru 2015, 11:28

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Palryk »

Nie no, tutaj oczywiście pełna zgoda, raczej miałem na myśli pozostawienie w ładowarce naładowanego pakietu przez na przykład pół godziny, a nie na noc
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Carrock »

Reanimuję wątek. Ktoś orientuje się jak wygląda porównanie żywotności zamienników 4500mAh vs oryginały? Różnica w cenie dwukrotna.
P3A v.2
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: speakerman »

Palryk pisze:Nie no, tutaj oczywiście pełna zgoda, raczej miałem na myśli pozostawienie w ładowarce naładowanego pakietu przez na przykład pół godziny, a nie na noc
Naładowana bateria sama się wyłącza, jeśli zostawisz ją na noc nic się nie stanie, bateria nie będzie się sama ponownie doładowywać nawet jeśli po kilku godzinach napięcie po naładowaniu spadnie. Bateria pamięta kiedy ostatnio była wpięta do ładowarki, ponowne doładowanie może być dopiero po wypięciu i ponownym wpięciu ładowarki.

EDIT - scalenie
Carrock pisze:Reanimuję wątek. Ktoś orientuje się jak wygląda porównanie żywotności zamienników 4500mAh vs oryginały? Różnica w cenie dwukrotna.
Z tego co mi wiadomo odczuwalna różnica, Podobno po aktualizacji drona zamienniki wcale nie działają. Oryginalne bateriie już po 20 lotach sporo tracą. Czy ktoś wie gdzie produkują jeszcze takie cele na 4.3V?
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Carrock »

speakerman pisze:Z tego co mi wiadomo odczuwalna różnica, Podobno po aktualizacji drona zamienniki wcale nie działają. Oryginalne bateriie już po 20 lotach sporo tracą. Czy ktoś wie gdzie produkują jeszcze takie cele na 4.3V?
to mnie zmartwiłeś, bo bateria za 300zł a bateria za 600zł to bądź co bądź różnica. Ktoś może potwierdzić, ze zamienniki nie działają na nowszym sofcie?
P3A v.2
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: matulekpl »

Ja kupiłem baterie z banggood jakieś dwa tyg temu i działa bez problemów. A czas działania raczej nie odbiega mocno bo różnicy nie zauważyłem.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Carrock »

matulekpl pisze:Ja kupiłem baterie z banggood jakieś dwa tyg temu i działa bez problemów. A czas działania raczej nie odbiega mocno bo różnicy nie zauważyłem.
Amen :)
P3A v.2
Greg200
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 07:22
Lokalizacja: Elbląg

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Greg200 »

Amen będzie jak padnie !!! ...
Jeżeli wytrzyma w takiej kondycji przynajmniej 40 cykli, to wtedy można będzie stwierdzić że jej jakość jest porównywalna z oryginałem.
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: speakerman »

Phantom 3 to za drogi sprzęt by inwestować w zamienniki tej baterii, nie wyobrażam sobie samoczynnego wyłączenia baterii w locie jak to później reklamować.
Greg200
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 07:22
Lokalizacja: Elbląg

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Greg200 »

speakerman pisze:Phantom 3 to za drogi sprzęt by inwestować w zamienniki tej baterii, nie wyobrażam sobie samoczynnego wyłączenia baterii w locie jak to później reklamować.
Zgadzam się z tym w 100% tym bardziej że reklamacja "białego" nie będzie oczywiście możliwa....po użyciu zamiennika.
Z kolei nie wierzę żeby tylko DJI produkowało te naj... baterie do PH. Przecież oni także zlecają produkcję.
Tylko testowanie zamienników pozwoli wyłonić produkty o zadowalającej jakości.
A testowanie .... no cóż ... na tym forum zapewne testerów-ryzykantów nigdy nie brakowało ...
Każdy z nas to przecież robi .... nie byle jakie grosze puszczamy przecież w "nieznane" !!!
Trzymam więc kciuki i z niecierpliwością czekam na wyniki żywotności bateryjki kol. Matulekpl
Ostatnio zmieniony środa 27 lip 2016, 17:14 przez Greg200, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: pawelsky »

speakerman pisze:Phantom 3 to za drogi sprzęt by inwestować w zamienniki tej baterii, nie wyobrażam sobie samoczynnego wyłączenia baterii w locie jak to później reklamować.
A niby czemu mialaby sie samoczynnie wylaczac?
Carrock pisze:Ktoś może potwierdzić, ze zamienniki nie działają na nowszym sofcie?
Zalezy ktore, stare (bodajze sprzed marca) nie dzialaja, nowe, dzialaja.
Greg200
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 07:22
Lokalizacja: Elbląg

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Greg200 »

pawelsky pisze:Zalezy ktore, stare (bodajze sprzed marca) nie dzialaja, nowe, dzialaja.
Być może ma to związek ze zmianą dostawcy baterii dla DJI / to było właśnie w tym czasie/... czyżby dotychczasowy producent udostępnił jakieś tajniki ?!
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: speakerman »

Ja już się nauczyłem co tanie to drogie. Kupisz raz bubla a później i tak kupisz to właściwe. To jest tak jak z tasiemkami do gimbala w P3 tylko oryinały dziwłają w pełni, na zamienniku tylko stabilizacja. Po tym sobie myślisz a jednak kamera cała padła.. Takie same bzury jak wciskanie że kfc32 jest tak dobrym sterownikiem jak naza dji, kupujesz wydajesz w końcu z 600zł na wszystkie cześci a później zawiedziony że lata jak samo chce. Dziwi mnie ze naze32 za 50zł lepiej lata, jak kfc to ponoć najlepszy sterownik co nawet sam kobstruktor nie może narzucić gotowych ustawień. Ale tak to jest gdy się słucha większości na tym forum. Każdy chwali to co ma..
Greg200
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 07:22
Lokalizacja: Elbląg

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: Greg200 »

Gwarantuję Ci, że jeżeli pojawi się kilka... kilkanaście pozytywnych opinii nt. jakiegoś cudownego zamiennika to będziesz się długo głowił czy nie lepiej kupić dwóch takich podrób niż jeden oryginał.
Co może się późnij okazać ? Kupiłeś nie u tego dostawcy, nie z tej "cudownej partii" a na ostatek dowiesz się że trafiłeś na najgorszy okres w historii tego producenta który w ostateczności "stracił swój żywot".
... Zapytasz .... kto mnie wsadził na tą minę ?! ...
"..biednego nie stać na tanie zakupy !!!"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: P3P żywotność baterii

Post autor: pawelsky »

Greg200 pisze:Być może ma to związek ze zmianą dostawcy baterii dla DJI / to było właśnie w tym czasie/... czyżby dotychczasowy producent udostępnił jakieś tajniki ?!
Nie, po prostu DJI przyblokowalo zamienniki, po czym producenci zamiennikow obeszli blokade i znowu dzialaja.

Co do wypowiedzi Greg200 i speakerman moge powiedziec jedynie ze kazdy moze miec wlasna opinie, ale...

...warto by ja bylo jednak oprzec na praktyce a nie na teoretyzowaniu. Sam uzywam 2 zamiennikow i nie mam zastrzezen.
ODPOWIEDZ