Zasięg phantom 3 pro

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Kyokushin »

oko pisze:
Kyokushin pisze:Pewnie koszta,a le przyznam że mi ten design phantoma się podoba, mimo że na początku tego nie lubiłem. Co by nie mówić, ale stał się symbolem 'drona'
Mi się okropnie wręcz nie podoba, trąci snobizmem, podobnie jak sprzęt apple. Widziałem już pierwszy samochód z fanboyową naklejką phantomową, a jabola apple to pełno się widzi. Nie bardzo rozumiem, co ludzie chcą przez to powiedzieć?
Prosta forma jest niezła, gejfony same w sobie też nie są złe czy brzydkie, tylko ta otoczka ideowo religijna jest idiotyczna.

A ludzie czują chęć przynależności do jakiejś grupy oraz manifestacji tego faktu. Ktoś lata bezzałogowcem, to naklejkę na samochód wrzuca, akurat ja tego nie lubię.

Ludzie noszą koszulki z Vaderem, piwem Okocim, postaciami z gier, zespołami muzycznymi. Prawdę mówiąc jakby ktoś łaził w koszulce DJI, wyglądał by jak idiota, noszenie log firm to już fanboizm (wyjątkiem jest coca i pepsi cola, bo tak ;) ), ale jakby miał ikonę quada albo hexy, to by to nawe fajne mogło być.
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

Kyokushin pisze: Ludzie noszą koszulki z Vaderem, piwem Okocim, ....
Akurat noszenie na sobie reklamy np piwa Okocim to juz dla mnie smieszne jest. Bo niby dlaczego mam byc chodzacym slupem reklamowym jakiegos browaru?
Podobnie z napisami typu Cola/Pepsi -chociaz takich nie widzialem -tez bym ne nosil.
Co innego jakis obrazek quada albo hexy - to co inego. Propagowal bym w ten sposob pewien rodzaj zainteresowan/hobby i grupe ludzi z tym zwiazana.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Adrián »

Jak będziesz tak na to patrzył, to nic markowego też nie będziesz nosił, bo przecież reklama ;-)
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

Sam ma kurtke firmowa z logo firmy, ale jest male czarne logo na jeszcze czarniejszym tle i to wszystko.
Nie mowie o malym napisie czy logo Pumy itd. Ale jak widze, ze ludzie chodza w koszulkach reklamowych z wielkimi napisami albo duzymi obrazkami z logo firmy to mnie to smieszy.
Tutaj trzeba rozroznic logo producenta ubran, od oczywistego reklamowania jakiegos koncernu- jaki by on nie byl- i ktory probuj wykorzystywac Cie jako chodzacy slup reklamowy.
W takim przypadku, nie kupie nawet markowej zeczy, gdy logo bedzie umieszczone na calych plecach.
Wiec gdy pojawi sie koszuka nawet z malym logo dji na piersi-to spoko, ale gdy bedzie koszulka z wielkim napisem na plecach Dji to podziekuje za takie cos.
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

Przed chwila przegladalem strone dji i w specyfikacji P3P/A jest informacja, ze wysokosc wznoszenia ograniczona softwarowo do 120m ponad punkt startu.
Czyzbym cos przeoczyl? Dotychczas myslalem, ze limit to 500m.
Czyzby teraz zostalo to zmniejszone do 120m?
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: ghambit »

gregson pisze:Przed chwila przegladalem strone dji i w specyfikacji P3P/A jest informacja, ze wysokosc wznoszenia ograniczona softwarowo do 120m ponad punkt startu.
Czyzbym cos przeoczyl? Dotychczas myslalem, ze limit to 500m.
Czyzby teraz zostalo to zmniejszone do 120m?
120 metrów jest domyślnie w menu zmieniasz to na 500m
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

Tez mi sie tak wydawalo. Tylko juz sie obawialem, ze to kolejny przyklad kastracji P3.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: pawelsky »

gregson pisze:Czyzby teraz zostalo to zmniejszone do 120m?
Zawsze tak bylo (w trybie beginner)
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

pawelsky pisze:
gregson pisze:Czyzby teraz zostalo to zmniejszone do 120m?
Zawsze tak bylo (w trybie beginner)
Moze i bylo ale nigdy nie widzialem, zeby specyfikacja P3 mowila, o ograniczeniu wysoskoci do 120m. Dotychczas bylo w niej mowione o 500m.
Np na tej stronie: http://www.dji.com/product/phantom-3/spec
w punkcie Max Service Ceiling Above Sea Level
6000 m (Software altitude limit: 120 m above takeoff point), to jest teraz. A bylo -nie dam sobie reki uciac- ale jestem tego prawie pewien -500m.
I stad powstalo moje pytanie.

Ostatnio duzo czytam i ogladam nt P3 (juz sie wiosny nie moge doczekac zeby kupic P3A :-) )wiec na takie parametry staram sie zwracac uwage.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: pawelsky »

gregson pisze:6000 m (Software altitude limit: 120 m above takeoff point), to jest teraz. A bylo -nie dam sobie reki uciac- ale jestem tego prawie pewien -500m.
No nie upieralbym sie...
https://web.archive.org/web/20150926041 ... tom-3/spec

Ale niezaleznie od tego co i czy bylo napisane, nie jest to nowe ograniczenie - na taka wartosc jest domyslnie ustawiany limit tak jak pisal ghambit.
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

pawelski, tu mnie masz :)
Pewnie bylo jak w Twoim linku, a zakodowanie sobie u mnie w glowie 500m wynika pewnie wynika z dyskusji jakie tu sie toczyly nt ograniczen do 500m.
Co nie zmienia faktu, ze wczesniej nic na stronie nie bylo o 120m a teraz sie pojawilo.
I mam nadzieje, ze cos co wczesniej bylo w trybie Beginner teraz nie zostanie rozciagniete no pozostale programy latania.

Patrzac jak Dji ciagle kombinuje z zasiegiem, to nie byl bym taki pewien, ze 120 nadal bedzie tylko w trybie Beginner.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: photolucas84 »

To ja zadam takie pytanie: czy istnieje jakiś sposób na wzmocnienie sygnału - chodzi mi o faktyczne wzmocnienie sygnału elektronicznie czyli nie chodzi o odbijacze sygnału czy jak to nazwać. Chodzi mi raczej o mocniejsze anteny do nadajnika. Ale co najważniejsze tak by nie tracić gwarancji (nie interesuje mnie rozkręcanie nadajnika czy lutowanie w nim. CHciałbym po prostu wymienić anteny na inne lub podczepić pod nie jakiś wzmacniacz.

coś tego typu:

ale tutaj widzę że bez rozbierania nadajnika się nie obejdzie... szukam alternatywy - nie chcę tracić gwarancji a chce wzmocnić sygnał. I nie chodzi mi tutaj o odległość ale raczej o MOC sygnału - czasami latam w trudnym terenie (doliny itp)
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: pawelsky »

gregson pisze:pawelski, tu mnie masz :)
Pewnie bylo jak w Twoim linku, a zakodowanie sobie u mnie w glowie 500m wynika pewnie wynika z dyskusji jakie tu sie toczyly nt ograniczen do 500m.
Co nie zmienia faktu, ze wczesniej nic na stronie nie bylo o 120m a teraz sie pojawilo.
I mam nadzieje, ze cos co wczesniej bylo w trybie Beginner teraz nie zostanie rozciagniete no pozostale programy latania.

Patrzac jak Dji ciagle kombinuje z zasiegiem, to nie byl bym taki pewien, ze 120 nadal bedzie tylko w trybie Beginner.
Z trybem beginner to akurat zdaje sie zle napisalem, bo tam bylo bodajze 30m. Tak czy inaczej w instrukcji nadal jest mowa o limicie 500m, a 120m pozostaje ustawieniem domyslnym czyli nic sie nie zmienia.
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

pawelsky pisze:

Z trybem beginner to akurat zdaje sie zle napisalem, bo tam bylo bodajze 30m. Tak czy inaczej w instrukcji nadal jest mowa o limicie 500m, a 120m pozostaje ustawieniem domyslnym czyli nic sie nie zmienia.
Co by to nie było to trochę niepokoi mnie ta informacja o 120m w specyfikacji.
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

photolucas84 pisze:To ja zadam takie pytanie: czy istnieje jakiś sposób na wzmocnienie sygnału - chodzi mi o faktyczne wzmocnienie sygnału elektronicznie czyli nie chodzi o odbijacze sygnału czy jak to nazwać. Chodzi mi raczej o mocniejsze anteny do nadajnika. Ale co najważniejsze tak by nie tracić gwarancji (nie interesuje mnie rozkręcanie nadajnika czy lutowanie w nim. CHciałbym po prostu wymienić anteny na inne lub podczepić pod nie jakiś wzmacniacz.

coś tego typu:

ale tutaj widzę że bez rozbierania nadajnika się nie obejdzie... szukam alternatywy - nie chcę tracić gwarancji a chce wzmocnić sygnał. I nie chodzi mi tutaj o odległość ale raczej o MOC sygnału - czasami latam w trudnym terenie (doliny itp)
ODPOWIEDZ