Zasięg phantom 3 pro

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
glodny20
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 06:09
Lokalizacja: Kielce

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: glodny20 »

Cześć,
przy przeglądzie dzisiejszych artykułów w necie natknąłem się na informację, że Goolge Maps udostępniło możliwość pobrania obszaru mapy. Fajna i ciekawa sprawa. Zanim pojedziemy polatać można sobie wcześniej pobrać interesujący nas obszar i potem korzystać offline. Ciekawa sprawa jeśli w tablecie nie posiadamy modułu GSM.
Podrzucam link do materiału --->> http://www.wykop.pl/ramka/2856205/googl ... wigowania/
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: photolucas84 »

glodny20 pisze:Zanim pojedziemy polatać można sobie wcześniej pobrać interesujący nas obszar i potem korzystać offline. Ciekawa sprawa jeśli w tablecie nie posiadamy modułu GSM.
tylko jak sprawić by to działało bez gps-u i internetu w tablecie ?
Pobrałem obszar do tabletu (z neta) na offline . Po wejsciu w mapy google działa on ale po włączeniu DJIGO nadal mam białą mapę. Jak zrobić by działało to z DJIGo ?
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
GRADEK83
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 16:25

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: GRADEK83 »

Pro czy Adv to raczej bez różnicy jeśli chodzi o odległość piszecie że te ograniczenia CE włączają się po GPS-ie ale sam nie wiem mi udało się z GPS-em przelecieć jakieś 4043m i wznieś na 500m. Oczywiście w obu przypadkach nie miałem problemu z sygnałem jedynie ograniczyła mnie bateria i alarm ustawiony na 25% prawdę mówiąc mogłem śmiało lecieć dalej ale wiadomo im dalej lecimy tym sygnał słabnie zwłaszcza jeśli obniżymy lot lepiej trzymać się przedziału 70-100m w wolnym polu a najlepiej za punkt startowy obrać jakiś wysoki wierzchołek, wzniesienie albo startować z wysokiego budynku. Nie zapominając oczywiście wcześniej wczytać mapę google po necie. Ja mam tyle dobrze że startowałem z dachu garażu w którym mam net po wi-fi. Latanie na takie odległości praktycznie nie ma sensu jedynie do testów można sobie sprawdzić. Ciekawi mnie natomiast fakt zakłóceń zwłaszcza przy stalowych mostach mam takowy w okolicy i zawsze przy moście tracę nagle cały zasięg tak więc tam nie latam. Do latania dodatkowo nakładam takie niby reflektory czy jak to tam nazwać.
Obrazek
DJI Phantom 3 Advanced
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

Czyli zasięg 4km miales z pokazanymi reflektorami? Zgadza się?
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Marciniasty »

Takie reflektory znane jak stare jest Wi-Fi i poprawiają zasięg w jego przypadku o ok 100% .
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

No niestety jeśli ktoś chce mieć silniejszy/pewniejszy sygnał to musi z takim dziwolagiem chodzic. Albo pozostaje fizyczna ingerencja w transmitter co niestety się wiąże pewnie z utrata gwarancji- tu mam na myśli rozwiązanie itelite.
Przydalo by się coś mniej inwazyjnego a i wyglądającego lepiej i bardziej poważnie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Adrián »

E tam. Phantom też jakoś super poważnie nie wygląda, a się nie zastanawiasz, czy go nie zmienić dla samego wyglądu. Sposób banalny i można powiedzieć, że darmowy i lekki. Jak dla mnie same plusy.
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

gregson pisze:
pawelsky pisze:

Z trybem beginner to akurat zdaje sie zle napisalem, bo tam bylo bodajze 30m. Tak czy inaczej w instrukcji nadal jest mowa o limicie 500m, a 120m pozostaje ustawieniem domyslnym czyli nic sie nie zmienia.
Co by to nie było to trochę niepokoi mnie ta informacja o 120m w specyfikacji.
Jak by kogos interesowalo- napisalem w tej sprawie do Dji i otrzymalem odpowiedz:

"According to the EU Legislation you are not allowed to fly higher than 120 meters. The device can fly up to 500 meters, but we do not recommend that."

Czyli po staremu -500m nadal jest max pulapem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: pawelsky »

gregson pisze:According to the EU Legislation you are not allowed to fly higher than 120 meters.
A to od kiedy?
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

Z tymi 120m to chyba podobnie jak z 16dBm- też piszą,ze prawo europejskie nie pozwala ale jakie to tego już nikt nie wie.
Grunt, że nie ma ograniczenia do 120m -przynajmniej na razie...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Jagoda »

gregson pisze:Z tymi 120m to chyba podobnie jak z 16dBm- też piszą,ze prawo europejskie nie pozwala ale jakie to tego już nikt nie wie.
Grunt, że nie ma ograniczenia do 120m -przynajmniej na razie...
Nie podobnie..
W PL jest ograniczenie mocy (EIRP - dBm, czy jak kto woli mW) dla 2,4 GHz.
W USA tudzież.
To, że DJI podzieliło /2 tu i tu to ich działka.Wolno im.

Jeżeli dla Ciebie h = 500 m to mało to ile chcesz?
Pozdrawiam. :), :)
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

Jagoda pisze:
gregson pisze:Z tymi 120m to chyba podobnie jak z 16dBm- też piszą,ze prawo europejskie nie pozwala ale jakie to tego już nikt nie wie.
Grunt, że nie ma ograniczenia do 120m -przynajmniej na razie...
Nie podobnie..
W PL jest ograniczenie mocy (EIRP - dBm, czy jak kto woli mW) dla 2,4 GHz.
W USA tudzież.
To, że DJI podzieliło /2 tu i tu to ich działka.Wolno im.

Jeżeli dla Ciebie h = 500 m to mało to ile chcesz?
Przeciez o tym wlasnie pisze, ze nie ma prawa ograniczajacego w EU moc nadajnikow do 16dBm. A Dji takie ograniczenie mocy P3 tym tlumaczy. Tu juz nie chodzi o odleglosc latania ale o stabilnosc sygnalu.
Podobnie jest z wysokoscia. Tez nie ma ograniczenia do 120m, ale nie zdziwie sie gdy wraz z kolejna aktualizacja pojawi sie takie ograniczenie w P3.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Pieth »

Wyjście widzę jedno, wrócić do P1 wtedy robisz, ustawiasz jak chcesz i lecisz do 4000m wysokości a odległość to zależy od ilości paliwa.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
latek2
Posty: 4
Rejestracja: piątek 20 lis 2015, 00:13

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: latek2 »

Witam na forum.
Czytalem/oglądałem filmiki na yt o aplikacji Litchi na androida, dzięki której można zwiększyć pułap Phanotma powyżej 500 m (do 6000 metrów). I tutaj moje pytanie: pułap, stefy no-fly i inne tego typu rzeczy zależą od apki na tablecie czy od firmaware Phantoma? Ktoś może potwierdzić czy ta apka faktycznie działa?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Verid »

Witaj na forum - Powitalnia jest tu:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&p=423215

Wybacz niegrzeczne pytanie ale do czego konkretnie ci pułap powyżej 500m i możliwość latania strefach no-fly?
Ten wredny...
ODPOWIEDZ