Zasięg phantom 3 pro

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Zasięg phantom 3 pro

Post autor: photolucas84 »

Witam. W ostatnich dniach wziąłem się za testowanie zasięgu w moim p3 pro.

Co ciekawe na otwartym polu po pokonaniu 600-700 metrów w dal zacząłem dostawać w aplikacji komunikaty o słabej jakości sygnału, przerywane komunikatami o utracie sygnału. Nie chciałem ryzykować i zawróciłem koptera. Latałem w dosłownym polu gdzie nie było nawet drzew - same pola uprawne (brak lini wysokiego napięcia itp). Wczoraj spróbowałem lotu w górę i udało mi się osiągnąć 305 metrów i znowu to samo - komunikaty o słabym sygnale itp. Dron był w odległości ok 20-30 metrów ode mnie na wysokości 305 metrów - wskazanie według barometru. Czy tak powinno być ? z tego co czytam to phantom 3 powinien mieć znacznie lepsze osiągi jeżeli chodzi o zasięg. Może źle ustawiam anteny na kontrolerze ? Dodam że mam 10 calowy tablet nad dronem, i może to jest efektem słabego zasięgu drona ? (blokuje, zakłóca sygnał ? ) Jak polecacie ustawiać anteny w nadajniku względem drona ? w poziomie a może pionie ? jakieś większe różnice są ?

Jeżeli znacie jakiś pewny sposób na wzmocnienie sygnału to też napiszcie. Nie wiem może kupno większej anteny czy coś tego typu. CHcę tylko sprawdzone rozwiązania
Mavic Pro Platinum Combo
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

Od pewnego czasu sie mowilo, ze wersja na rynek europejski bedzie miala zmniejszony zasieg, ale zmiana z 2km do 700m? Cos mi sie nie chce w to wierzyc. To byla by juz ostra przesada i powazne wykastrowanie mozliwosci P3.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Pieth »

Wszystkie Phantomy na rynek EU mają ograniczenia, co nie oznacza że nie mozna ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Jagoda »

photolucas84 pisze:Witam. W ostatnich dniach wziąłem się za testowanie zasięgu w moim p3 pro.

Co ciekawe na otwartym polu po pokonaniu 600-700 metrów w dal zacząłem dostawać w aplikacji komunikaty o słabej jakości sygnału, przerywane komunikatami o utracie sygnału. Nie chciałem ryzykować i zawróciłem koptera. Latałem w dosłownym polu gdzie nie było nawet drzew - same pola uprawne (brak lini wysokiego napięcia itp). Wczoraj spróbowałem lotu w górę i udało mi się osiągnąć 305 metrów i znowu to samo - komunikaty o słabym sygnale itp. Dron był w odległości ok 20-30 metrów ode mnie na wysokości 305 metrów - wskazanie według barometru. Czy tak powinno być ? z tego co czytam to phantom 3 powinien mieć znacznie lepsze osiągi jeżeli chodzi o zasięg. Może źle ustawiam anteny na kontrolerze ? Dodam że mam 10 calowy tablet nad dronem, i może to jest efektem słabego zasięgu drona ? (blokuje, zakłóca sygnał ? ) Jak polecacie ustawiać anteny w nadajniku względem drona ? w poziomie a może pionie ? jakieś większe różnice są ?

Jeżeli znacie jakiś pewny sposób na wzmocnienie sygnału to też napiszcie. Nie wiem może kupno większej anteny czy coś tego typu. CHcę tylko sprawdzone rozwiązania
O wzmocnieniu sygnału było już na Forum np.reflektor
W necie jest kilka pomysłów.Ja też dałem linka gdzie gość przy długim locie miał rozbudowane anteny.

Ustawienie anten to prostopadle do osi nadajnik-kopter.
Poza tym utrata sygnału wideo nie oznacza utraty sygnału RC - LED na kontrolerze.
Mój PH3 h=700 m, d=400 m bez problemów (dalej i wyżej nie miałem potrzeby) ale soft 1.1.9
Teraz na nowym nie da się wyżej niż 500 m.Pisał o tym breweryhills i miał rację (ja też musiałem sprawdzić).


Ps.
W PL przy tego rodzaju testów czy bicia rekordów należy.....b.dokładnie poczytać....choćby to Forum
Pozdrawiam. :), :)
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: yasiu18 »

Ja też mam P3 i od nowości przy 700m nagle ucinało łączność i wracał do punktu startu. Znalazłem gościa, który ściągnął mi blokadę i udało mi się polecieć w sprzyjających warunkach 2800m. Tak więc jest to kwestia softu. Tylko musisz znaleźć kogoś kto to zrobi.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: photolucas84 »

yasiu18 pisze:Ja też mam P3 i od nowości przy 700m nagle ucinało łączność i wracał do punktu startu. Znalazłem gościa, który ściągnął mi blokadę i udało mi się polecieć w sprzyjających warunkach 2800m. Tak więc jest to kwestia softu. Tylko musisz znaleźć kogoś kto to zrobi.
mówisz oczywiście o 2800 w poziomie tak ?
Mavic Pro Platinum Combo
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: yasiu18 »

W poziomie oczywiście
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

yasiu18 pisze:Ja też mam P3 i od nowości przy 700m nagle ucinało łączność i wracał do punktu startu. Znalazłem gościa, który ściągnął mi blokadę i udało mi się polecieć w sprzyjających warunkach 2800m. Tak więc jest to kwestia softu. Tylko musisz znaleźć kogoś kto to zrobi.
Czy to znaczy, ze europejska wersja ma zasieg tylko 700m????
To w takim razie jaki jest sens brania advanced/professional skoro zasieg jest ten sam jak w standard??
Na czym polega przerobka o ktorej wspominasz? I jak wtedy z gwarancja?
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Pieth »

Nie kwestia softu tylko mocy nadajnika, którą zresztą można zwiększyć w "try minuty"
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
madre
Posty: 30
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 21:52

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: madre »

A po czym poznac jaką ma się wersję? Bo ja swoją kupiłem w Helipal.com czyli w Chinach. Z cłem i vat wyszło jak w Polsce. Gwarancja bez problemów w Eu. Już mi nawet kamerę wymienili - gratis. Zasięg jaki zrobilem to 1250m bez utraty video i rc.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Pieth »

Napis na nalepce CE krótki zasięg CCE można dalej ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
TheJanek
Posty: 154
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 01:57
Lokalizacja: Rotterdam / Łódź

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: TheJanek »

A ja proponuje przede wszystkim się zapoznać z teorią nt. propagacji fal radiowych :D

700 metrów zasięgu to może być dużo i mało, zależy na jakim pułapie, w jakim otoczeniu, czy jakieś obiekty pomiędzy. Jestem w stanie polecieć na 5km ale na wyższej wysokości: 150-200 metrów.

Wysokość 300 metrów przy odległości 20-30 oznacza że rotor był de facto nad tobą. Czy trzymałeś radio skierowane do góry tak żeby anteny były prostopadłe do linii prostej między rotorem a aparaturą?
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Pieth »

TheJanek pisze:A ja proponuje przede wszystkim się zapoznać z teorią nt. propagacji fal radiowych :D

700 metrów zasięgu to może być dużo i mało, zależy na jakim pułapie, w jakim otoczeniu, czy jakieś obiekty pomiędzy. Jestem w stanie polecieć na 5km ale na wyższej wysokości: 150-200 metrów.

Wysokość 300 metrów przy odległości 20-30 oznacza że rotor był de facto nad tobą. Czy trzymałeś radio skierowane do góry tak żeby anteny były prostopadłe do linii prostej między rotorem a aparaturą?
Fajna teoria, ale leciałeś już kiedyś?
Będziemy tak gdybać do umarcia ;-) a można założyć to http://www.banggood.com/2_4GHz-10dBi-Wi ... 40255.html i zasięg może wzrosnąć o 50% lub to http://www.banggood.com/FPV-2_4G-2W-200 ... 65221.html i lecimy 5-10km.
Można jeszcze tak
Obrazek
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Verid »

TheJanek pisze: że rotor
Łot? :shock:
Ten wredny...
TheJanek
Posty: 154
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 01:57
Lokalizacja: Rotterdam / Łódź

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: TheJanek »

Pieth pisze:
TheJanek pisze:A ja proponuje przede wszystkim się zapoznać z teorią nt. propagacji fal radiowych :D

700 metrów zasięgu to może być dużo i mało, zależy na jakim pułapie, w jakim otoczeniu, czy jakieś obiekty pomiędzy. Jestem w stanie polecieć na 5km ale na wyższej wysokości: 150-200 metrów.

Wysokość 300 metrów przy odległości 20-30 oznacza że rotor był de facto nad tobą. Czy trzymałeś radio skierowane do góry tak żeby anteny były prostopadłe do linii prostej między rotorem a aparaturą?
Fajna teoria, ale leciałeś już kiedyś?
Ja tak, a ty?
ODPOWIEDZ