Zasięg phantom 3 pro

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

Verid pisze: Wybacz niegrzeczne pytanie ale do czego konkretnie ci pułap powyżej 500m ....
Pulap 500m to wcale nie jest tak duzo jak by sie moglo wydawac. Wystarczy wyjechac w gory i szybko sie okazuje, ze 500m w wielu przypadkach nie wystarcza aby zrobic fajne ujecie.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: fragles »

A później piloci rejsowych samolotów narzekają na zagrożenie ze strony białych ptaków :-/
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Verid »

gregson - twoje potrzeby już znam od kilku postów. Pytanie było skierowane do kolegi i dotyczyło nie tylko pułapu.

BTW - 500m to jest w kit pułapu. Nawet w górach. Wystarczy ruszyć 4 litery a nie liczyć na fotę szczytu Mount Everest siedząc na balkonie kurortu poniżej.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Jagoda »

gregson pisze: Pulap 500m to wcale nie jest tak duzo jak by sie moglo wydawac. Wystarczy wyjechac w gory i szybko sie okazuje, ze 500m w wielu przypadkach nie wystarcza aby zrobic fajne ujecie.

Abstrahując od przepisów...
500 m to jest od cholery.
Poza tym zawsze kiedy jestem w górach (Tatry,Alpy) słyszę śmigłowiec - ocena (na słuch)jego wysokości, kierunku lotu jest b.złudna.
Gdy już go zobaczę to jest blisko (300-500m) i nie w miejscu, w którym się spodziewałem.
W Alpach oprócz ratunkowych lata dużo transportowych, a co najważniejsze,
to można spotkać paralotniarzy, skoczków Wingsuit a tego ostatniego masz b.małe szanse zobaczyć i żadnych usłyszeć.
Podałem Ci linki jak fajne mogą być ujęcia (clipy) w górach bez latania na astronomiczne odległości.Widać w nich jakiś plan (scenariusz) dobry montaż czyli pomyślunek.
A nie wypuszczony kopter na żywioł - co wyjdzie to będzie.
Ja jak dotąd nakręciłem 1 film (na "swoich hektarach"), z którego po montażu coś będzie.
Pozdrawiam. :), :)
latek2
Posty: 4
Rejestracja: piątek 20 lis 2015, 00:13

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: latek2 »

Nie mam zamiaru łamać żadnych przepisów ani przekraczać dozwolonych wysokości. Pytam po prostu o działanie tej aplikacji. Jeśli aplikacja umożliwia obejście tych limitów to dlaczego dji nie wprowadzi blokady bezpośrednio w firmware?
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: gregson »

latek2 pisze:Nie mam zamiaru łamać żadnych przepisów ani przekraczać dozwolonych wysokości. Pytam po prostu o działanie tej aplikacji. Jeśli aplikacja umożliwia obejście tych limitów to dlaczego dji nie wprowadzi blokady bezpośrednio w firmware?
Cicho!!! Nie mow tak glosno go jescze Dji to uslyszy i zeczywiscie wprowadzi to ograniczenie do firmwaru. ;-)

Ktos kiedys pytal sie o nieinwazyjny extender do P3. Tutaj jest inna wersja Itelite, gdzie nie trzeba wiercic zadnych dziur w aparaturze. Co jeszcze ciekawe, to pisza, ze nie traci sie gwarancji przy takiej modyfikacji.
http://www.rc711.com/shop/dji-phantom-p ... th=465_444
rafalsk
Posty: 8
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 17:56

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: rafalsk »

ja tu tylko potwierdze ze rzeczywiscie na polskim typowym osiedlu oddalonym od centrum przy 700 metrach mam kompletna utrate zasięgu obraz zanika brak połączenia. 40mw zamiast 100mw robi roznice
toko03111
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 11:05
Lokalizacja: Norwegia

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: toko03111 »

Jestem jak narazie szczęśliwym posiadaczem Phantoma 3 Pro. Kupiłem go w Norwegii, bo tutaj mieszkam. Norwegia to też Europa , ale nie UE. Z ciekawości zrobiłem test na zasięg. Bez problemu doleciałem do 2500 metrów . Dalej nie było sensu i brakło odwagi , za nowy , aby go stracić po miesiącu użytkowania :-P . Nie stosowałem żadnych wzmacniaczy sygnału.A co do maksymalnej wyskości , to 500m w zupełności wystarcza. Największą użytkową wysokością jak narazie było około 300m . Mam wokół siebie piękne fiordy o wysokości 400-1100m , ale to wymusza na mnie trochę ruchu , co wychodzi tylko na dobre.
https://www.youtube.com/watch?v=1FSEmeatRPU. Dowód dołączyłem w linku.

Po kilku miesiącach odkryłem napis na pudełku EU :) , więc mam wersję CE .
ursus
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 09:47
Lokalizacja: Lodz

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: ursus »

Witam

Ostatnio poleciałem na odległość 5km bez dodatkowej anteny ,stosując tylko tkz odbłyśnik za 50zł , chwilami miałem delikatne zaniki obrazu ale to dosłownie na 1-2s,dalej lecieć już się bałem ,po powrocie miałem jeszcze 27% batt

A o to film

Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Kyokushin »

CE/FCC ustawiane jest w sofcie, w/g sygnału GPS. W P3S chłopaki obeszli jak to obejść, na zachodnich forach, w P3P jeszcze nie.
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Jambo »

Hejka ,
ktoś testował ?

http://www.ebay.pl/itm/3500m-Refitting- ... SwENxXmv7R

chodzi bardziej o stabilność niz bicie rekordów
pozdro
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Szelma
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 04 lis 2018, 14:36
Lokalizacja: Liverpool

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Szelma »

Jambo pisze:Hejka ,
ktoś testował ?

http://www.ebay.pl/itm/3500m-Refitting- ... SwENxXmv7R

Po krotkiej przygodzie z Dji P3SE, kupilem P3Pro i dzis zamowilem to z linka, jakis rewelacji sie nike spodziewam, bo czytalem na innych forach, ze w kilku przypadkach, bylo moze nie gorzej , ale bez roznicy.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Zasięg phantom 3 pro

Post autor: Jagoda »

Szelma pisze:dzis zamowilem to z linka, jakis rewelacji sie nike spodziewam, bo czytalem na innych forach, ze w kilku przypadkach, bylo moze nie gorzej , ale bez roznicy.
Kiedy miałem P3P zakłócenia w linku video zdarzały się IMHO zbyt często i to nawet na b. małych odległościach (iPad mini 3)
Na Ali kupiłem same "druty", a "patyki" w PL - Tp-linka w/g danych o zysku 9dBi.
Ilość/częstotliwość zakłóceń znaacznie spadła.

Ps.
Zakłócenia w linku video może również powodować zbyt wolny tel/tab.
Np. Szajs galaxy tab 4 (7") często "zamrażał" obraz, zwłaszcza przy wysokich temperaturach.
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ