Dron Phanton 2 vision

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Verid »

Diody na baterii podają zakres oparty na wypalonych amperach nie na napięciu żeby uniknąć rozjazdu spowodowanego obciążeniem - przynajmniej tak się DJI zarzeka. Jak nie masz OSD to nie ma przebacz - miernik w łapę i podczas rozładowywania sprawdzasz co powiedzmy minutę napięcie na zaciskach aż nie dojdziesz do zadanego.
Ten wredny...
Paweł37
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 11:24

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Paweł37 »

Aha. Rozumiem. Czyli moduł OSD. jest jak najbardziej wskazany do Dronów?? Czytałem o tych modułach i faktycznie pokazują jak najbarzdiej całe parametry lotu statku itd. Taki modul widziałem za o kolo 250zl. nie wiem ile kosztuję zamontowanie takiego modułu do Drona ale wydam kase na to cacko;);) po mdrugie nie wiem jaka jest prawda w tych komentarzach. Nie którzy pisza ze pod czas lotu z tym modułem sa czeste zakłócenia.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Verid »

Paweł37 pisze: jest jak najbardziej wskazany do Dronów?
Pogadaj z Amerykanami co oni ładują do Dronów - do Phantoma najlepiej pasuje iOSDmini ALE - tytuł wątku jest PH 2 Vision. Czy przypadkiem nie ma on własnego OSD wbudowanego w moduł kamery? Nie wiem jak jest z montażem iOSD do tego wynalazku.
Paweł37 pisze: nie wiem ile kosztuję zamontowanie takiego modułu
Wybacz wulgarne stwierdzenie ale jak masz mózg we właściwym miejscu to montaż jest gratis - przynajmniej w przypadku standardowego PH2. Jak jest z Visionem - musisz doczytać.
Ten wredny...
Paweł37
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 11:24

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Paweł37 »

Nie no spoko. Jeżeli chodzi o mojego Drona Phanton 2 vision plus, To tez pokazuję odległoś lotu FT ,stan bateri. Ale wydaje mi sie że OSD pokazuję bardziej szczególowe parametry lotu???
Lord_Vader
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 10:28

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Lord_Vader »

Verid pisze:
Lord_Vader pisze:bo w instrukcji pisza ze nie latac ponizej zera stopni
Bo tak bezpieczniej - uziemić a nie uświadomić.
Lord_Vader pisze:a jakie to zasady na zime?
Dwie najważniejsze - lipol pada szybciej i gwałtowniej więc nie latasz do ostatnich oparów w pakiecie bo to co zwykle wystarczało na wylądowanie w zimie starczy ci na kreta. Przed startem trzymasz lipo za pazuchą co by nie zmarzł.
I druga - skropliny potrafią załatwić elektronikę więc jak chcesz polatać w zimie to nie odpalasz maszyny bezpośrednio po wyniesieniu z ciepłego i zaraz po powrocie do domu. Ma to także uzasadnienie jeżeli chodzi o żyroskopy bo te mają dryf temperaturowy i skalibrowane w ciepłym po wyniesieniu na zimno zwariują.

A swoją drogą Anakin - ruszże 4 litery do szukajki bo temat jest co roku walcowany. :mrgreen:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=23836
rzeczywiscie :) dzieki :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Verid »

Paweł37 pisze:Ale wydaje mi sie że OSD pokazuję bardziej szczególowe parametry lotu???
To wszystko zależy od OSD. iOSDmini na ten przykład ma jak na mój gust prawie wszystko co potrzeba - odległość, wysokość, prędkość w pionie i poziomie, kierunek do domu, stan baterii... Prawie - bo nie pokazuje aktualnej pozycji a to z kolei jest szalenie istotne w razie niesubordynacji koptera. Wiem że można zmodyfikować minimOSD tak by gadało z Nazą ale co może wyświetlić to trzeba by było doczytać. Podobnie miśOSD... Także wszystko zależy od tego co masz, co chcesz osiągnąć, ile masz na to kasy i na ile chce ci się gmerać.
Ten wredny...
Paweł37
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 11:24

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Paweł37 »

Może trochę widziwiam jezeli chodzi o ulepszenie Drona, Ale powiem ci jedno że po prostu uwielbiam tą zabawkę i mnie zaj...... kręci!!!!! Nie wiem jak ciebie. Ale ogólnie najchetniej bym się z tobą spotkał na jakimś zlocie miłosników FPV.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Verid »

Paweł37 pisze:najchetniej bym się z tobą spotkał na jakimś zlocie miłosników FPV.
Najbliższy na jakim zamierzam być to November Chillout http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=25&p=408772
Paweł37 pisze: Ale powiem ci jedno że po prostu uwielbiam tą zabawkę i mnie zaj...... kręci!!!!
No cóż - ja wolę coś ze skrzydłami. PH to dla mnie statyw do GoPro. Bardzo dobry statyw ale niespecjalnie cokolwiek więcej. Jak to mówią - dla każdego coś miłego.
Ten wredny...
Paweł37
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 11:24

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Paweł37 »

Jasny Gwint!!!! To prawie koło Gdańska!!??? o wmorde jeża !! A ja pochodzę z Krakowa!!
Paweł37
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 11:24

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Paweł37 »

A z tego co widzę to też pochodzisz nie daleko z tych rejonów.
Paweł37
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 11:24

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Paweł37 »

Hej. Dawno się nie odzywałem ale mam pytanie do ciebie.Jeżeli kamera Phantoma nie ma głosu. To jest jakiś program aby zrobić podkład muzyczny do krecenia filmów?? Pzd.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Verid »

Paweł37 pisze:To jest jakiś program aby zrobić podkład muzyczny do krecenia filmów?? Pzd.
Każdy najprostszy program do obróbki wideo - chociażby Windows Movie Maker
Ten wredny...
Paweł37
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 11:24

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Paweł37 »

No tak, właśnie słyszałem o nim tylko ten program podobno robi podkład muzyczny tylko do zdjęć, właśnie nie dawno go zapisałem na pulpicie i faktycznie filmów nie zapisuję, Chyba że ja coś nie robię nie tak;);)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Verid »

Paweł37 pisze: tylko ten program podobno robi podkład muzyczny tylko do zdjęć
Nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał ale masz pełne prawo mu pociągnąć z liścia za wciskanie kitu.
Paweł37 pisze: filmów nie zapisuję, Chyba że ja coś nie robię nie tak
Najwyraźniej.
Ten wredny...
Paweł37
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 31 sie 2015, 11:24

Re: Dron Phanton 2 vision

Post autor: Paweł37 »

Dobre Dobre!!! Pociągnę go na pewno z liścia;);) próbuję dalej zrobić obróbkę filmu tylko skurczybyk jakoś nie chce mi wkleić tego pliku i odrzuca go. A tak z innej beczki kiedy wybierasz się do Krk.??;););) Chętnie bym pogadał z tobą na temat Dronów;);)
ODPOWIEDZ