Phantom 3 Pro - tablet nie widzi go ...

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

borys_82
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 11 gru 2016, 13:14
Lokalizacja: Konin

Re: Phantom 3 Pro - tablet nie widzi go ...

Post autor: borys_82 »

Cześć
Mam podobny problem -smartfon/tablet na androidzie nie wykrywa drona.
Debugowanie USB włączone, mimo to brak możliwości odpalenia softu Dji Go -tzn apka się odpala ale tylko z instrukcją jak się połączyć... brak możliwości przejścia do podglądu drona.
Smartfon to Samsung Note4 (android 6.0.1), tablet testowany Samsung Tab4 -jedno i drugie taki sam komunikat "Podłączone urządzenie nie może uzyskać dostępu do danych na tym urządzeniu"...
Pomożecie? walczę z tym prawie tydzień :(
Nie mam jak sprawdzić wersji firmware w sprzęcie -czy aktualizacja "w ciemno" może pomóc??
Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: Phantom 3 Pro - tablet nie widzi go ...

Post autor: Ghostwell »

borys_82 pisze:Cześć
Mam podobny problem -smartfon/tablet na androidzie nie wykrywa drona.
Debugowanie USB włączone, mimo to brak możliwości odpalenia softu Dji Go -tzn apka się odpala ale tylko z instrukcją jak się połączyć... brak możliwości przejścia do podglądu drona.
Smartfon to Samsung Note4 (android 6.0.1), tablet testowany Samsung Tab4 -jedno i drugie taki sam komunikat "Podłączone urządzenie nie może uzyskać dostępu do danych na tym urządzeniu"...
Pomożecie? walczę z tym prawie tydzień :(
Nie mam jak sprawdzić wersji firmware w sprzęcie -czy aktualizacja "w ciemno" może pomóc??
Witaj,

Miałem podobny problem z Sony Xperia XA
Nie reagował po podłączeniu kabla usb, nie wykrywał drona po włączeniu DJI GO z palca.
Zauważyłem różnicę pomiędzy Xperia Z1 (działa super - Android v.5) a Xperia XA (Android v.6) w pierwszym przypadku można ustawić domyślną apkę która ma obsługiwać podłączone urządzenie przez USB. W drugim trzeba czekać aż pojawi się ekran wyboru. I tu jest haczyk (przynajmniej w SONY) pojawia się monit o wyborze DJI GO jako apki standardowej do obsługi. Monit wygląda jakby DJI GO było już zaznaczone i wybierałem po prostu OK. Po czym nie działało.
Wszedłem w ustawienia aplikacji, usunąłem dane cache i resztę danych. Po podłączeniu pokazał się monit. Zaznaczyłem ręcznie DJI GO (na kolorowo) i OK. Po czym gdy podpiąłem kabel to DJI GO startuje samodzielnie, (Debugowanie nie jest konieczne - ja mam wyłączone i śmiga).

Podejrzewam, że w innych Androidach v6 może być podobny problem (wyzwanie).

Mam nadzieję, że pomogłem
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
ODPOWIEDZ