Phantom 3 premiera

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: pawelsky »

jacek666b pisze:Panowie mam problem. Urodzil mi się synek więc od zeszłego roku nie latalem. Dzisiaj wyjmuje sprzet, robię wszystko jak zawsze, kalibracja kompasu, podglad jest ALE ciągle tryb P ATTI, cos pobzykuje 3 razy i migaja na przemian lampki na dronie ziel, zolte i czerw i nic. Apka litchi, Dji go 2.4.3. Nie chcę aktualizowac firmware wiec nie dopuszczam drona do neta.

Co zrobic?
Podlaczyc Phantoma po USB do PCta i podejrzec logi z bootowania w jakims terminalu (np. PuTTY).
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jacek666b »

pawelsky pisze:
jacek666b pisze:Panowie mam problem. Urodzil mi się synek więc od zeszłego roku nie latalem. Dzisiaj wyjmuje sprzet, robię wszystko jak zawsze, kalibracja kompasu, podglad jest ALE ciągle tryb P ATTI, cos pobzykuje 3 razy i migaja na przemian lampki na dronie ziel, zolte i czerw i nic. Apka litchi, Dji go 2.4.3. Nie chcę aktualizowac firmware wiec nie dopuszczam drona do neta.

Co zrobic?
Podlaczyc Phantoma po USB do PCta i podejrzec logi z bootowania w jakims terminalu (np. PuTTY).
Wyatarczylo skalibrowac IMU i zostawic tylko DJI PILOT-gryzie sie z Litchi

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Fajny717 »

Zaktualizowałem do nowego softu i widzę że w zimie nie polata. Minimalna temperatura baterii 15st. Czy ktoś wie czy dji phantom 3 pro ma jakiś inny czujnik temperatury jak w baterii? Bo jeśli tak to wystarczy samą baterię zagrzać??

Zauważyłem że na ebay można już kupić nowe baterie do p3 po około 210zł
Czy ktoś z was testował??
https://www.ebay.pl/itm/15-2V-4500mAh-F ... SwGPxZ~Yke
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jacek666b »

Fajny717 pisze:Zaktualizowałem do nowego softu i widzę że w zimie nie polata. Minimalna temperatura baterii 15st. Czy ktoś wie czy dji phantom 3 pro ma jakiś inny czujnik temperatury jak w baterii? Bo jeśli tak to wystarczy samą baterię zagrzać??

Zauważyłem że na ebay można już kupić nowe baterie do p3 po około 210zł
Czy ktoś z was testował??
https://www.ebay.pl/itm/15-2V-4500mAh-F ... SwGPxZ~Yke
A ja mam FW sprzed dwóch lat gdzie było wydanie na zimę które trochę ograniczalo throttle żeby bateria nie zdechla za szybko.

Niezłe usprawnienia dodają...

Ta bateria to zamiennik więc szukaj raczej porównań na YT lub RC

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Ghostwell »

Fajny717 pisze:Zaktualizowałem do nowego softu i widzę że w zimie nie polata. Minimalna temperatura baterii 15st. Czy ktoś wie czy dji phantom 3 pro ma jakiś inny czujnik temperatury jak w baterii? Bo jeśli tak to wystarczy samą baterię zagrzać??

Zauważyłem że na ebay można już kupić nowe baterie do p3 po około 210zł
Czy ktoś z was testował??
https://www.ebay.pl/itm/15-2V-4500mAh-F ... SwGPxZ~Yke
Limit temp był również wcześniej.

Jedyne co musisz zrobić to trzymać baterie w kieszeni w kurtce. Ja mam 3 baterie i jak idę latać zimą to trzymam w torbie termicznej z termoforem.

Bateria w chwili uruchomienia nie może mieć mniej niż 15st C. Później sama będzie już się grzać.
Pamiętaj tylko aby skrócić czas lotu i pozostawić sobie więcej zapasu w baterii na lądowanie.
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Fajny717 »

Wiem że były tylko zaktualizowałem drona do najnowszego softu pojechałem sobie polatać. Zapomniałem kabla USB z końcówką micro USB -typ C. No i nie wiedziałam czemu nie chce wystartować. Czekam z 10minut a tu lipa. Silniki się nie uzbrajały...
Na nowym sofcie wywala jakiś błąd z zakłócenia na nadajniki..

Co do bateri zamiennika wolałbym waszych opinie niż z YouTube. Czy ktoś miał? Czy takową bateria się sama nie wyłącza podczas lotu albo nie wybucha. Skoro kosztuje nie całą połowę co oryginał.
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Kamyk »

Jeżeli chodzi o zamiennik, to ja, osobiście nie widziałem różnicy między oryginalną baterią, a nim. Żadnych problemów nie miałem z nią podczas używania swojego ph3s.
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Fajny717 »

W takim razie zamówię sobie lepiej dwie podróbki :)
A czy ktoś próbował ominąć jakoś kaganiec wysokości 500m jak tak to w jaki sposób? Czy podzieli się na forum. Bo widzę na YouTube że jakoś latają ponad 1000m
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: pawelsky »

Fajny717 pisze:A czy ktoś próbował ominąć jakoś kaganiec wysokości 500m
A po co?
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Fajny717 »

Bo z wyższej wysokości więcej widać. Szczególnie efekt jest super gdy są chmury.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: pawelsky »

Fajny717 pisze:Bo z wyższej wysokości więcej widać. Szczególnie efekt jest super gdy są chmury.
chmury != VLOS
500m != VLOS
Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Ghostwell »

Fajny717 pisze: Co do bateri zamiennika wolałbym waszych opinie niż z YouTube. Czy ktoś miał? Czy takową bateria się sama nie wyłącza podczas lotu albo nie wybucha. Skoro kosztuje nie całą połowę co oryginał.
Miałem zamiennik (diody w kształcie gwiazdek trójramiennych) 13 cykli i bateria uszkodzona. Strasznie spuchła.
Nigdy nie wyłączyła się przed czasem. Jednak mam 3 oryginały i cykli ładowania o wiele więcej a baterie nadal w bardzo dobrej kondycji i zero spuchnięcia.

To jest tylko jeden przypadek jaki miałem więc nie chcę generalizować. Ale....
Sam podejmij decyzję.
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Fajny717 »

Nie mam ostatnio czasu na loty by inwestować w baterie ale ta za 500zł też wiele więcej nie wytrzymuje. Czyżby tam były w tych chińskich zwykłe lipole do 4,2v to by się mogło sprawdzić. Zwykły lipol ładując do 4,3v znacznie traci.
Fajny717
Posty: 249
Rejestracja: sobota 23 sty 2016, 15:02

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Fajny717 »

Dodam że po aktualizacji do najnowszego softu już nie da się podczas kalibracji obniżyć temperatury startu. Najlepsze jest to że bateria była naładowana jakieś dwa tygodnie do pełna. Sama się rozładowała z automatu po 10 dniach. Jest bateri 3kreski. Odpalam drona daje po gazie a tu napięcie na celach spada do 3V a bateria pokazuje dwie kreski. Dodam że nie latałem jeszcze po aktualizacji. Może znowu coś spieprzyli skoro bateria po dodaniu ostro gazu się wyłączyła..
Ghostwell
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 lis 2016, 12:17
Lokalizacja: Gdynia

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Ghostwell »

O jakim obniżeniu temperatury mówisz?
Podczas rozruchu jest dokonywana check lista aby móc bezpiecznie wystartować.
Jeśli któryś z pkt listy nie jest zaliczony to często nie wystartujesz.
Warunkiem startu jest aby bateria miała nie mniej niż 15 st C. Bez wyjątku. Inaczej nie działa optymalnie i nie daje odpowiedniego napięcia.
Kto po rozruchu daje ostro w palnik? a gdzie sprawdzenie czy kopter reaguje na komendy?
Zrobiłeś sobie swoją check liste przed startową? Polecam
SYMA X11, DJI Phantom 3 Advanced v2
GG: 1432262
ODPOWIEDZ